Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid. Põlva ja Räpina jaoskonnad Päikselisel ja soojal aprillikuu päeval viibisid nii mõnedki naised Põlva ja Räpina kalmistutel, et mälestada endisi naiskodukaitsjaid ning meenutada neid, kes hukati 1942. aastal Siberis Sosva külas. Mälestusi Räpina jaoskonna kohta ← Eelmine Kuidas ma õppusele läksin- paanika, paanika!!! Järgmine → Põlva kodutütred ja naiskodukaitsjad ajalugu tegemas Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.

Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.

Kaie Kurg 30. aprillil 2012

Päikselisel ja soojal aprillikuu päeval viibisid nii mõnedki naised Põlva ja Räpina kalmistutel, et mälestada endisi naiskodukaitsjaid ning meenutada neid, kes hukati 1942. aastal Siberis Sosva külas.

Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.
Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.

22. aprillil Põlvas toimunud mälestuspäeval sai kokku 5 Põlva jaoskonna naiskodukaitsjat.

Hommik algas naistele erinevalt. Eelnevalt lepiti kokku, et jumalateenistusele lähevad need, kes soovivad. Nii saigi, et soovijad läksid kell 11 kirikusse, kus peeti meeles neid naiskodukaitsjaid, kes 1942. aasta 24. aprillil Siberis Sosva külas hukati. Teised seadsid malevas valmis kohvilaua ja võtsid endi valmistatud pärjad ning suundusid kella 12-ks kalmistule. Kuna jumalateenistus lõppes arvatust hiljem, jõuti surnuaias teha väike ringkäik, et üle vaadata, kas hauad ka koristamist vajavad. Kaasavõetud reha aga vaja ei läinudki ja nii mindi tagasi alla värava juurde, et kohtuda kirikust tulijatega. Edasi suunduti juba koos kunagiste naiskodukaitsjate (Elsa Viiard´i, Luise Põvvat´i ja Erna Kama) haudadele, kus süüdati küünlad ja asetati pärjad. Kuigi mälestuspäevale olid kutsutud ka lahkunute lähedased, ei saanud neist kahjuks enamus sel päeval kohal olla. Kalmistul kohtuti vaid Luise Põvvat´i lapselapselapsega, kes oli kaasa võtnud ka oma väikese tütre.

Kui surnuaias käidud, suunduti juba kohvilauda, et meenutada vanu aegu ja arutada selle üle, kust ja kelle kaudu saaks veelgi rohkem infot kunagiste naiskodukaitsjate kohta. Siiani kogutu oli selleks korraks trükitud plakatile: väike ülevaade oli tehtud nii Luise Põvvat´ist, Erna Kama´st kui Elsa Viiard´ist, kes kõik olid olnud kunagise Peri jaoskonna liikmed.

 

Räpina jaoskonna naised alustasid oma päeva samuti kirikus käimisega, kus peeti meeles neid naiskodukaitsjaid, kes Siberis Sosva külas hukati. Pärast kirikut kogunesid 10 naiskodukaitsjat Ristipalu kalmistule, kus ootas meid Ago Ainelo – kes on hetkel ainuke lähim elav sugulane Emma Ainelole. Ago rääkis muljeid mida Emma oli temale kunagi rääkinud. Samas käisime veel kahe naiskodukaitsja haudadel – Linda Kriguli ja Ludmilla Sumeri haudadel.

Pärast külaskäiku kalmistul, suundusime kõik kohvilauda, kus meenutasime ja jagasime oma mõtteid naiskodukaitsest.

 

Kanepi jaoskonnas toimub mälestuspäev 29. aprillil.

Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.
Mälestusi Räpina jaoskonna kohta

FastLion CMS

Põlva ja Räpina jaoskonnad

Põlva ja Räpina jaoskonnad

22 aprillil Põlvas toimunud mälestuspäeval sai kokku 5 Põlva jaoskonna naiskodukaitsjat Päikselisel ja soojal aprillikuu päeval viibisid nii mõnedki naised Põlva ja Räpina kalmistutel, et mälestada endisi naiskodukaitsjaid ning meenutada neid, kes hukati 1942. aastal Siberis Sosva külas.

Põlva ja Räpina jaoskonnad pidasid meeles endisi naiskodukaitsjaid.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse