Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel Lõuna piirkondade esindajad said Kuigi algselt oli kokkusaamine planeeritud 15-le, millele viitas ka ürituse nimi „Õhtusöök 15-le“, jõudsid oktoobri esimesel laupäeval Põlvamaale Naiskodukaitse kolme ringkonna (Valga, Tartu ja Põlva) esindused kokku kaheksa liikmega. Kurg- Võimalus oli kuulata vana aja telefonivestlust ← Eelmine Jalutuskäik värvikirevas sügises Järgmine → Taaskohtumine lasteaed Mesimumm rahvaga Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel

Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel

Kaie Kurg 17. okt. 2013

Kuigi algselt oli kokkusaamine planeeritud 15-le, millele viitas ka ürituse nimi „Õhtusöök 15-le“, jõudsid oktoobri esimesel laupäeval Põlvamaale Naiskodukaitse kolme ringkonna (Valga, Tartu ja Põlva) esindused kokku kaheksa liikmega.

Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel
Foto: K.Kurg- Giid tutvustamas kohale tulnutele tee ajalugu
Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel
Foto: K. Kurg- Valga ja Põlva rk esindajad võitlevad maa külgetõmbejõuga

Lõuna piirkondade kokkusaamine algas Eesti Maanteemuuseumis ekskursiooniga, mille käigus said huvilised proovida turvavöö testi ja olla pöörlevas autos. Kui esimene neist oli mingilgi määral etteaimatav, siis teine kogemus pani küll mõtlema. Pea alaspidi autost välja tulemine osutus arvatust palju keerulisemaks.

Kui ringkäik koos giidiga muuseumi väliterritooriumil ja masinahallis tehtud, said naised proovida oma oskusi liikluslinnakus. Nagu hiljem selgus, oli linnak sel aastal viimast päeva külastajatele avatud, seega kohale tulnutel vedas. Naised kartma ei löönud ja esitlesid julgelt oma juhtimisoskust elektriautodega minitänavatel ringi vurades. Mitmed kasutasid võimalust liigelda ka tõukerattaga.

Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel
Foto: K. Kurg- Liikluslinnakus on igat sorti liiklejaid

Peale väliekspositsiooniga tutvumist käidi vaatamas muuseumi siseruumides asuvat püsinäitust. Kui oleks teadnud, et sealgi põnevaid uuendusi tehtud on, oleks söögiaja tõenäoliselt kaugemale lükanud. Lisaks Leanele oleks kindlasti nii mõnigi tahtnud olla „lumesaha“ juht ja sahaga teed lumest puhtaks lükata. Igatahes jäi see lõbu üürikeseks, sest sooja toidu järele läinud instruktor Karinil ei saanud ju lasta oodata.

 

Nii suundutigi mõni kilomeeter mööda postiteed Tartu poole Varbuse Muusikamõisasse, kus ootasid ees kohalikus pitsaäris valminud pitsad ning Põlva pagarite loominguna maitsev tort. Samas oli lõppemas veel teinegi Põlva ringkonna korraldatud üritus, matkamäng „Naabriga parem“, ning selle raames valminud lambalihaga suppi ja kohupiimakooki jagati lahkelt teistelegi. Värske õhk, päiksepaisteline jahe ilm, kuum kohv, mõnus seltskond. See kõik muutis sügispäeva igati meeldejäävaks ning kõige krooniks esines naistele mõisasse lauluproovi tulnud Haaslava meeskoor.

Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel
Foto: K.Kurg- Võimalus oli kuulata vana aja telefonivestlust

FastLion CMS

Lõuna piirkondade esindajad said

Lõuna piirkondade esindajad said

Foto: K Kurg- Giid tutvustamas kohale tulnutele tee ajalugu Foto: K Kuigi algselt oli kokkusaamine planeeritud 15-le, millele viitas ka ürituse nimi „Õhtusöök 15-le“, jõudsid oktoobri esimesel laupäeval Põlvamaale Naiskodukaitse kolme ringkonna (Valga, Tartu ja Põlva) esindused kokku kaheksa liikmega.

Lõuna piirkondade esindajad said kokku Varbusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse