Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Juba kümnes kord tähistatakse Viljandimaa väikeses vallakeskuses Kolga-Jaanis Tartu rahu aastapäeva. Tähtis roll on siin kohalikul eestvedajal Hovard Nurmel. See missioonitundega mees ostis enam kui kümme aastat tagasi rahvamaja, renoveeris selle ja korraldab nüüd üritusi kogukonna hüvanguks. a ringkonnakogu Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama

Ene Sügav 26. veebr. 2016

Juba kümnes kord tähistatakse Viljandimaa väikeses vallakeskuses Kolga-Jaanis Tartu rahu aastapäeva. Tähtis roll on siin kohalikul eestvedajal Hovard Nurmel. See missioonitundega mees ostis enam kui kümme aastat tagasi rahvamaja, renoveeris selle ja korraldab nüüd üritusi kogukonna hüvanguks.

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama

On aeg, mil meedias räägitakse palju aktiivsete inimeste lahkumisest maalt ja traditsioonide katkemisest. Sellisel ajal on väga meeldiv just vastupidises veenduda ja  ühe sellise traditsiooni jätkumise juures olla.

 

Sel aastal toimus Tartu rahu aastapäeva tähistamine Kolga-Jaani rahvamajas juba kümnendat korda. Sakala ringkonna naiskodukaitsjaid on osalenud  juba neli korda, nii et ka meie jätkame traditsioone. Esimene esineja ja samuti mitte esimest korda oli Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder.

 

Oma valla rahva ja külaliste ette astus ka uus vallavanem Mihkel Kraav.

Tartust oli tulnud kohale ajakirjanik Alo Lõhmus, kes rääkis oma raamatust „ Priius kallis anne“.  Autor töötas läbi erinevaid arhiivimaterjale ja raamat valmis just lihtsõdurite läbielamiste põhjal. Raamatut võib pidada mõnes mõttes ka Naiskodukaitse ajaloo allikaks, kuna esindatud on Tartu ringkonna Alice Kuperjanovi mälestused.

 

Sakala ringkonna esinaine Eda Kivisild rääkis Tartu rahulepingu emotsionaalsetest, poliitilistest ja juriidilistest momentidest.

Meelelahutust pakkusid Kolga-Jaani kodutütred laulude ja pillilugudega. Üks kodutütar oli ka isa kampa võtnud ja tõepoolest: akordion viiuliga kõlas koos väga kaunilt. Päris lõbus oli vaadata kümme aastat tagasi samast üritusest tehtud videofilmi.

 

Õhtu jätkus vabamas meeleolus, taaskord olid kohalikud naised valmistanud lauale head- paremat. Inimesi, kes olid üritusele kohale tulnud oli seekord hoopis rohkem kui tavaliselt.  See teeb ainult rõõmu, et aktiivsed inimesed pole kadunud  ja traditsioonid kestavad.

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama

FastLion CMS

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda

On aeg, mil meedias räägitakse palju aktiivsete inimeste lahkumisest maalt ja traditsioonide katkemisest Sellisel ajal on väga meeldiv just vastupidises veenduda ja ühe sellise traditsiooni jätkumise juures olla Juba kümnes kord tähistatakse Viljandimaa väikeses vallakeskuses Kolga-Jaanis Tartu rahu aastapäeva. Tähtis roll on siin kohalikul eestvedajal Hovard Nurmel. See missioonitundega mees ostis enam kui kümme aastat tagasi rahvamaja, renoveeris selle ja korraldab nüüd üritusi kogukonna hüvanguks.

Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse