Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg On rõõmu jagamise ja Sakala naiskodukaitsjate 2015. a jõulude heategevuskampaania sihtgrupiks olid lasteaiad. Agarad naised ei saanud pikkadel sügisõhtutel niisama käed rüpes istuda ja nii sündiski mõte lasteaialastele istumispatju õmmelda. ← Eelmine Sakala ringkonna tunnustused Järgmine → Kolga-Jaanis koguneti kümnendat korda Tartu rahu tähistama On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg

On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg

Eda, Margit, Ülle ja Lembe 21. dets. 2015

Sakala naiskodukaitsjate 2015. a jõulude heategevuskampaania sihtgrupiks olid lasteaiad. Agarad naised ei saanud pikkadel sügisõhtutel niisama käed rüpes istuda ja nii sündiski mõte lasteaialastele istumispatju õmmelda.

On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg

Eelmistel aastatel osalesime sokkide ja kinnaste kudumise kampaanias, varasemalt välismissioonil teenivatele kaitseväelastele ning mullu Ukraina sõjakoldes koduta jäänud inimestele.
Sel aastal ei toimunud suurt üleeestilist heategevuslikku käsitöö ettevõtmist, ei kinnaste ega sokkide kudumist. Käed rüpes aga töökad naised ometigi istuda ei malda.

 

Sakala usinad naiskodukaitsjad vuristasid hoolega Singeri masinatega ja õmblesid Viljandi mööblitööstuse kangajääkidest kokku üle 160 padja. Õmblustöö tegid kuus naiskodukaitsjat: Inara Barkane, Evelin Lappalainen, Krista Lillemäe, Margit Rei, Janne Suigusaar ja Jane Tumal.

 

Kinkisime padjad Viljandi linna kuuele lasteaiale advendiajal jõulupidudel ning viisime maakonna Abja lasteaiale padjad kohale novembris.
Niipalju kui on Viljandi linnas lasteaedu, niipalju kogunes meil ka muljeid lasteasutuste jõulupidudest.

On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg
Viljandi lasteaia Männimäe lasteaiaõpetajate ansambel kõlas imekenasti.

Lasteaed Mängupesa. Meid tervitas Jõulumemm isiklikult. Kontsert kõlas meeleolukalt ja terve saal oli väikeseid päkapikke täis. Lasteaial oli tõesti patju vaja, sest ühe alles loodud rühma vanemad ei olnud jõudnud veel patjade õmblemisega tegeleda.

 

Lasteaed Midrimaa. Lapsed on tõesti toredad. Armas kontsert ja tänusõnad. Sära silmil olid nad vaimustuses igast padjast, mis kotist välja pudenes. Ja kohe ei teadnudki, kas padjale istuda või panna sinna väsinud pea.  

 

Lasteaed Männimäe. Me ei jõudnud ära imestada kui uskumatult tublid on ikka lasteaia töötajad. Nad laulsid päkapikumütsid peas imeilusasti (avastasime, et nende seas on ka üks naiskodukaitsja!) ja andsid vahva kontserdi. Kõik saalis olevad lapsed ja kasvatajad ja külalised, meie kaasa arvatud, laulsime kaasa. Andsime oma padjad üle ja ütlesime veel, et need on võlupadjad, et kui lapsel on paha tuju või mure, siis tasub vaid padjale istuda ja kõik on jälle korras. Kasvatajad veel mõtlevad, mida patjadega teevad, aga arvatavasti antakse padjad liikumisõpetajale et neid liikumistundides kasutada.

On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg

Lasteaed Krõll Lastel lubati isegi padjasõda teha ja kõik oli super armas. Silmanurk läks märjaks ning väike pisar oli isegi lasteaia direktori silmis

 

Lasteaed Karlsson. Lapsed laulsid ja tantsisid ja arvasid, et maailma toredam jõulukink on üks padi. Õpetajad olid tänulikud ja siiralt heameel oli ka meil.

 

Lasteaed Mesimumm jõulukontserdil laulsid ja tantsisid meile lasteaiale kohased mesilased.  Eks neid päkapikke ole praegu igal pool, aga keset talve üks mesilane leida - palju keerulisem. Kui lapsed olid ära esinenud, said padjad üle antud ning nagu juba tavaks üks korralik padjasõda ka maha peetud.

 

Kõikide lasteaedade vastuvõtt kiirgas siirast tänulikkust ja me kogesime, et just andmisrõõm toob pisara silma. Jõulud on nii saamise kui andmise aeg – lapsed said patjadest rõõmu ja meie saime kinkimiseset rahulolu.

FastLion CMS

On rõõmu jagamise ja

On rõõmu jagamise ja

Eelmistel aastatel osalesime sokkide ja kinnaste kudumise kampaanias, varasemalt välismissioonil teenivatele kaitseväelastele ning mullu Ukraina sõjakoldes koduta jäänud inimestele Sel aastal ei toimunud suurt üleeestilist heategevuslikku käsitöö ettevõtmist, ei kinnaste ega sokkide kudumist Sakala naiskodukaitsjate 2015. a jõulude heategevuskampaania sihtgrupiks olid lasteaiad. Agarad naised ei saanud pikkadel sügisõhtutel niisama käed rüpes istuda ja nii sündiski mõte lasteaialastele istumispatju õmmelda.

On rõõmu jagamise ja heategevuse aeg

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse