Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Heategu ei jää tasumata Heategu ei jää tasumata Heategevus aastapäev Heategu ei jää tasumata Heategevus

Heategu ei jää tasumata

Berit Cavegn, Kultuurigrupi juht 23. dets. 2012

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna üheks kindlaks traditsiooniks on saanud nõrgemate abistamine. Igal aastal valmistame ja müüme käsitööesemeid, mille tulu eest toetatakse abivajajaid.

23. oktoobril kogunes väike grupp naiskodukaitsjaid ja kodutütreid, et Bärbeli juhendamisel kauneid ehetekarpe ning Airika juhendamisel ehteid valmistada. Nii algas selleaastane heategevuskampaania. Kuu aega hiljem said naiskodukaitsjad ja kodutütred uuesti kokku, et taaskord valmistada kõikvõimalikke käsitööesemeid. Vahepeal hüüti ringkonna listi, et ka kodusvalmistatud asju võib heategevusmüüki tuua. 

 

Kõik valmistatud esemed olid müügis lookas laua peal nii Tallinna ringkonna aastapäeval kui ka Tallinna maleva laste jõulupeol. Laualt leidis igaüks oma – ehetekarbid, kaks kollast ämblikku, magnetid, piparkoogid, riidest kingikotid, kaardid, ehted, mummulised kindad, pärlitest kuuseehted jpm.

 

Müügist saadud tulu oli sel aastal ligi 270 €. Selle raha eest otsustasime toetada erivajadustega laste ja noorte käelist ning arendavat tegevust. Meie valikuks osutus MTÜ Charity Pirital. 2008. aasta 20. septembril asutati Pirital elavate erivajadusega laste ja noorte vanemate eestvedamisel mittetulundusühing Charity Pirital. Ühingu eesmärgiks on luua erivajadusega inimestele võimalusi osalemaks erinevates teraapiates ja ühistegevustes, et parandada nii nende sotsiaalsust, aidata sisustada nende vaba aega ning koondada peresid, et toetada erivajadustega inimese peret kui tervikut.

 

MTÜ Charity Pirital ei ole ainult Pirita-keskne, vaid avatud inimestele ka mujalt Eestist. Lisaks erivajadusega inimestele on ühingu tegemistesse kaasatud ka kõik need, kes tunnevad, et saavad ja tahavad ühingu eesmärkide täitmisel toeks olla.

 

Alates 2009. aastast on MTÜ Charity Pirital korraldanud heategevuskontserte, millest saadud tulu kasutati kahel esimesel aastal erivajadusega laste ja noorte delfiiniteraapiaprojektide läbiviimiseks Krimmis ja Odessas asuvates delfiiniteraapiakeskustes. 2011. ja 2012. aasta heategevuskontsertidest saadud tulu kasutati ja kasutatakse Eestis pakutavate teraapiate (muusika-, kunsti-, füsio-, tegevus- ja ratsutamisteraapia) jaoks.

 

Rohkem informatsiooni leiab MTÜ Charity Pirital kodulehelt

 

 

Kes soovib veel ühingut ning nende tegevust toetada, saab teha ülekande: MTÜ Charity Pirital 10220110912010 SEB Pank, selgitus: Annetus puuetega laste ja noorte kunsti- ning käelise tegevuse toetuseks.

 

Suur tänu kõikidele, kes käsitöötubades osalesid, õpetasid, kodudes esemeid valmistasid, ostsid või lihtsalt raha annetasid. Nõrgemate abistamine teeb ka enda enesetunde heaks. 

FastLion CMS

Heategu ei jää tasumata

Heategu ei jää tasumata

23 oktoobril kogunes väike grupp naiskodukaitsjaid ja kodutütreid, et Bärbeli juhendamisel kauneid ehetekarpe ning Airika juhendamisel ehteid valmistada Naiskodukaitse Tallinna ringkonna üheks kindlaks traditsiooniks on saanud nõrgemate abistamine. Igal aastal valmistame ja müüme käsitööesemeid, mille tulu eest toetatakse abivajajaid.

Heategu ei jää tasumata

Heategevus Heategevus
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse