Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale.” (Otepää) “Jaanituli tetti orre otsa Aga miks see just nii käib, said teada kõik, kes 30. aprilli õhtul luua selga istusid ja Näduverre lendasid. ← Eelmine Mida teha igavate õhtutega? Järgmine → MÄLESTUSPÄEVAL KÜLAS TARTLASTEL “Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale. ” (Otepää)

“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale.” (Otepää)

Jaana Sepper 4. mail 2012

Aga miks see just nii käib, said teada kõik, kes 30.aprilli õhtul luua selga istusid ja Näduverre lendasid.

“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale.” (Otepää)
Fotol Torma jaoskonna esinaineFoto: NKK Jõgeva ringkond Torma jaoskond

Kui Peanõid peoplatsile jõudis hakkas sinna lendama igast ilmakaarest erinevate moodsate lennu(sõidu)riistadega nõidasid. Ja ühe sõiduriista peal ikka Nõiaema ees ja järelkasv selja taga. Kohaletulnud olid pigem sellised metsaemade ja teadjanaiste tüüpi toredad nõiad kellel ei ole tegelikult midagi pistmist nendega kes Bloksberi mäel tantsu vihtumas käivad. Üheskoos peeti maha üks tore talvepeletamise pidu ja tänu sellele on talvedeemonid nüüd lõplikult metsast ja aasalt minema löödud.

Peo juhatas sisse Nõid Nele kes tutvustas kõigile kohalolijatele kombeid ja uskumusi mis on hallidest aegadest peale 30.aprilli ja 1.maiga seotud. Nii saimegi teada näiteks seda, et maituli tehti maa peale just selle pärast, et talvedeemoneid peletada ja Torma kandis oli sel päeval kombeks kartulid maha panna, Palamusel aga kurki külvata.

“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale.” (Otepää)
foto: NKK Jõgeva ringkond Torma jaoskond
“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale.” (Otepää)
Foto: NKK Jõgeva ringkond Torma jaoskond

Kui teadmised kultuuriloost olid jagatud süütasime hiiglasliku lõkke mis mitme küla taha paistis ja hakkasime Väikese Nõia Hanna õpetuste saatel erinevaid vahvaid mänge mängima. Need pakkusid suurt lõbu nii suurtele kui väikestele nõidadele. Erinevate nõidustükkide tegemises me mõõtu ei võtnud küll aga toimus luuaviske võistlus millest kõik kohale lennanud nõiad suure innuga osa võtsid. Kõige tublimaid luuaviskajaid, mängude organiseerijaid ja muid tublisid asjamehi premeeris Peanõid eriliste diplomite ja enda salajaste retseptidega alusel valmistatud keedustega.

Vaatamata sellele, et nõidu oli Näduvere kiigeplatsil vähe, olid kohal parimatest parimad ja nende abiga tuleb kindlasti kõigil suurepärane kevad.

FastLion CMS

“Jaanituli tetti orre otsa

“Jaanituli tetti orre otsa

Fotol Torma jaoskonna esinaine Foto: NKK Jõgeva ringkond Torma jaoskond Kui Peanõid peoplatsile jõudis hakkas sinna lendama igast ilmakaarest erinevate moodsate lennu(sõidu)riistadega nõidasid Ja ühe sõiduriista peal ikka Nõiaema ees ja järelkasv selja taga Aga miks see just nii käib, said teada kõik, kes 30.aprilli õhtul luua selga istusid ja Näduverre lendasid.

“Jaanituli tetti orre otsa üles, maituli tetti maa peale. ” (Otepää)

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse