Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ 17 osalejat, 6 instruktorit Järvamaa naiskodukaitsjad juba igatsesid baasväljaõppe sõdurioskuste mooduli järele, sest paaril viimasel aastal seda Järva ringkonnas ei olnud toimunud. Ootuse õhin kandus edasi ka 14. mai varahommikul alanud ja järgmisel päeva hilisel pärastlõunal lõppenud õppeprotsessi, kus 17 naiskodukaitsjat omandasid esmaseid sõduritarkusi kuue erineva instruktori käe all. Üle pooltele kursusel käinutele oli sõdurioskuse moodul viimane kursus baasõppe neljast moodulist ja seega lisandus ka rõõm teadmisest, et nüüd on kõik võimalused naiskodukaitsjana areneda, panustada ja võistelda valla! Kursuse õnnelikud lõpetajad ja instruktorid (foto: Taive Saar) ← Eelmine Seitsmes Järvamaa aasta ema on Silva Kärner Järgmine → Järvamaa naised korjasid mitmekesiseid kogemusi õppuselt Põhjakonn 17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ

17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ

Taive Saar 15. mail 2016

Järvamaa naiskodukaitsjad juba igatsesid baasväljaõppe sõdurioskuste mooduli järele, sest paaril viimasel aastal seda Järva ringkonnas ei olnud toimunud.Ootuse õhin kandus edasi ka 14. mai varahommikul alanud ja järgmisel päeva hilisel pärastlõunal lõppenud õppeprotsessi, kus 17 naiskodukaitsjat omandasid esmaseid sõduritarkusi kuue erineva instruktori käe all.

17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ
Topograafia õpe (foto: Liisa M)

Tõsi, see õhinus kasvas kohati ka mõne puhul üle naeru kihistavaks elevuseks ning mõnel teisel vaibus jälle relvadega kokkupuutumisel hirmutava tunde varju, kuid oskuslike instruktorite toel, lahendati kõik olukorrad ikkagi nii, et tulemuseks oli uue teadmise hankimine ja kogemine.

 

Kursus oli üles ehitatud paindlikult. Kel oli huvi saada kogemus nii-öelda „kogu raha eest“, sai ööbida telgis ja teha kõiki harjutusi mitmekordselt kaasa. Kes tundis, et see otsene militaarne tegevus ei ole päris see valdkond, mille kaudu Naiskodukaitses end teostada, pidi samuti harjutused kaasa tegema kuid võis näiteks ööbima minna mugavasse majutusruumi. Kasutati mõlemaid võimalusi. 

Nii võiski ka kursuse lõpurännakult naasvate naiste suult kosta kahtepidi arvamust: „See oli kõige ägedam moodul ja kas ma võin ka Kaitseliidu baaskursusel osaleda“ või „Tore kogeda aga sõdurielu ei ole ikka minu jaoks, mul on hea meel, et see nüüd tehtud on“. Just täpselt selline tulemus, nagu baaskursus peakski andma – arusaamise mis on sinu suund organisatsioonis.

Eneseületamise uhkusetunne aga peegeldus kõigi näolt, kes pärast tunnistuse saamist end grupipildile sättisid. 

17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ
Liikumisviisid (foto: Liisa M)
17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ
Sõdurirada läbitud (foto: Liisa M)

Uhked olid ka instruktorid, eriti need kaks naiskodukaitsjat, kes alles mõni kuu varem Kaitseliidu Koolis instruktori kursuse lõpetasid ja nüüd juba oma oskusi tulemuslikult õppurite peal rakendasid.

 

Üle pooltele kursusel käinutele oli sõdurioskuse moodul viimane kursus baasõppe neljast moodulist ja seega lisandus ka rõõm teadmisest, et nüüd on kõik võimalused naiskodukaitsjana areneda, panustada ja võistelda valla! 

17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ
Kursuse õnnelikud lõpetajad ja instruktorid (foto: Taive Saar)

FastLion CMS

17 osalejat, 6 instruktorit

17 osalejat, 6 instruktorit

Topograafia õpe (foto: Liisa M) Tõsi, see õhinus kasvas kohati ka mõne puhul üle naeru kihistavaks elevuseks ning mõnel teisel vaibus jälle relvadega kokkupuutumisel hirmutava tunde varju, kuid oskuslike instruktorite toel, lahendati kõik olukorrad ikkagi nii, et tulemuseks oli uue teadmise hankimine ja kogemine Kursus oli üles ehitatud paindlikult Järvamaa naiskodukaitsjad juba igatsesid baasväljaõppe sõdurioskuste mooduli järele, sest paaril viimasel aastal seda Järva ringkonnas ei olnud toimunud.Ootuse õhin kandus edasi ka 14. mai varahommikul alanud ja järgmisel päeva hilisel pärastlõunal lõppenud õppeprotsessi, kus 17 naiskodukaitsjat omandasid esmaseid sõduritarkusi kuue erineva instruktori käe all.

17 osalejat, 6 instruktorit = sõdurioskuste BVÕ

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse