Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärast kuriteo ohvriks langemist Pärast kuriteo ohvriks langemist *Allikas: PPA Pärast kuriteo ohvriks langemist

Pärast kuriteo ohvriks langemist

  • Korterivarguse puhul – ära liigu sündmuskohal ringi ning ära alusta kohe toa koristamist: seal võib olla jälgi, mis võivad viia asja lahendamiseni, aga mida sa ise ei pruugi märgata ning mistõttu võid kogemata ära rikkuda. Samas katsu säilitada puutumatuna ka elukoha ümbrus: ka maas või koridoris võivad olla jäljed, mis on olulised.
  • Autost varguse puhul – ära liigu sündmuskohal ringi ning ära alusta kohe auto koristamist, samas katsu säilitada puutumatuna ka auto ümbrus: ka maas võivad olla jäljed, mis on olulised.
  • Auto-, korteri- vm varguse korral – kui sa just pead midagi puudutama (tõstma midagi maast üles, avama uksi vm), siis katsu seda teha kinnastatud käega, et võimalikke tõendeid (DNA, sõrmejälg vm) mitte hävitada.
  • Kui sult on varastatud rahakott, mobiiltelefon, võta kohe ühendust oma pangaga/mobiilsideoperaatoriga ning sulge panga- ja telefonikaardid.
  • Jäta meelde või pane kirja võimalike kahtlustatavate ja tunnistajate andmed ning edasta need politseile.
  • Kui sulle pakutakse midagi tagasi osta (auto, mobiiltelefon, dokumendid jms), tuleb sellest kohe teavitada politseid, kes annab (olenevalt olukorrast) edasised käitumisjuhised, mida kodulehel avalikustada ei saa.
  • Ära mitte mingil juhul asu koostööle kurjategijatega ning ära lase ennast veenda/mõjutada kurjategijate ähvardustest jm mõjutusvahenditest.

 

*Allikas: PPA

FastLion CMS

Pärast kuriteo ohvriks langemist

Pärast kuriteo ohvriks langemist

Korterivarguse puhul – ära liigu sündmuskohal ringi ning ära alusta kohe toa koristamist: seal võib olla jälgi, mis võivad viia asja lahendamiseni, aga mida sa ise ei pruugi märgata ning mistõttu võid kogemata ära rikkuda Samas katsu säilitada puutumatuna ka elukoha ümbrus: ka maas või koridoris võivad olla jäljed, mis on olulised

Pärast kuriteo ohvriks langemist

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse