Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt Kuna Naiskodukaitses on naisi igalt erialalt ning igal naisel on sada sõpra, kel igaühel omakorda mõni põnev amet-oskus, siis oktoobri lõpus õnnestus Tallinna ringkonnal endale külla kutsuda kaks toitumisnõustamist õppivat noort: Lauri Enn ja Anni Trikkant. Toidupüramiid ← Eelmine Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud? Järgmine → Põnevad palad Gruusia köögist Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata tervislik toitumine

Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata

Marilin Prants, Akad. jsk 4. nov. 2012

Kuna Naiskodukaitses on naisi igalt erialalt ning igal naisel on sada sõpra, kel igaühel omakorda mõni põnev amet-oskus, siis oktoobri lõpus õnnestus Tallinna ringkonnal endale külla kutsuda kaks toitumisnõustamist õppivat noort: Lauri Enn ja Anni Trikkant.

Kuigi alguses oli huvilisi hulganisti, sattus seekordne koosistumine looduse stiihia ehk ootamatu lumesaju tekitatud liikluskaose ohvriks. Sellegipoolest said pärast liikluskeerises kogetud seiklusi kohale jõudnud naised arutleda tervisliku toitumise üle ning kuidas selle abil kaalu langetada. Juttu tuli ka toidupüramiididest ja toitumisalastest müütidest. Soovijatele jagasid Lauri ja Anni lühikese näidismenüü tervislike toitude retseptidega.

 

Sellel õhtul käsitletud toitumispüramiidi puhul oli enamikule osalejatest uudne, et piimatooted on tabeli ülemises osas ning kartul-riis lausa täitsa tipus. Ehk mõlemad on soovitatavad väheses koguses. Püramiidist täitsa välja on jäetud kommid-koogid-alkohol ja muu eksistentsiks mittevajalik kraam.

 

Mis siis on põhiline, mida tervislik toituja teada võiks? Näiteks seda, et päevas peaks olema kolm põhitoidukorda ja kaks vahepala, et veresuhkur oleks stabiilsel tasemel ning ei tekiks näljatundest tulenevaid õgimishooge. Kuid seda teadsime ju kõik, et tervislikum on mahetoit, lisaainete vaba ja Eestis kasvatatud toit...

 

Veel paar soovitust:

Veresuhkru reguleerimise seisukohalt on hea süüa süsivesikuid koos valkudega. Valgu

kombineerimine süsivesikutega aeglustab suhkrute vabastamist toidust verre, aitab stabiliseerida

veresuhkru taset ja seeläbi kaalu kontrollida.

Süüa tuleks kiudainerikast toitu. See aeglustab veresuhkru vabanemist verre. Kiudained imavad endasse palju vett, tekib täiskõhutunne ja pole vajadust lisa süüa. Hästi mõjuvad suhkru imendumisele ubades, läätsedes ja kaeras leiduvad lahustuvad kiudained.

 

Toitumisteemalisel õhtul osalenud naiskodukaitsjad lubasid nii ühte kui teist: kes üritab hakata hommikuti putru sööma, kes proovib mandleid ja kaunvilju kui head valguallikat oma menüüsse tuua.

 

Teemaõhtul osalenud Kristi arvas, et üldiselt ta ikka teab, mis organismile hea on ja kuidas oleks õige oma menüüd sättida ja toituda, aga ikka on vaja, et seda vahel meelde tuletataks – see annab palju jõudu juurde jälle järje peale saada.

 

Paari kuu pärast on plaanis korduskohtumine ning see mõjus kõikidele osalenutele eriti motiveerivalt, et nüüd lõpuks oma tervis tõsiselt kätte võtta. 

Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata
Toidupüramiid

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt

Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt

Kuigi alguses oli huvilisi hulganisti, sattus seekordne koosistumine looduse stiihia ehk ootamatu lumesaju tekitatud liikluskaose ohvriks Sellegipoolest said pärast liikluskeerises kogetud seiklusi kohale jõudnud naised arutleda tervisliku toitumise üle ning kuidas selle abil kaalu langetada Kuna Naiskodukaitses on naisi igalt erialalt ning igal naisel on sada sõpra, kel igaühel omakorda mõni põnev amet-oskus, siis oktoobri lõpus õnnestus Tallinna ringkonnal endale külla kutsuda kaks toitumisnõustamist õppivat noort: Lauri Enn ja Anni Trikkant.

Naiskodukaitsjad andsid lubaduse tervislikumalt toituma hakata

tervislik toitumine
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse