Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit. Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas “Male pärineb sõjast ja on seega tsiviliseerituks muudetud lahing. Erinevalt sõjast toob male inimkonnale kasu. Male parandab keskendumisvõimet, loogilist ja kriitilist mõtlemist, visadust, eneseusaldust, enesekontrolli ja sportlikkust. Seda teeb ta nii laste kui ka täiskasvanute puhul. ” (Raamatu „Male ja sõjakunst” autorid Al Lawrence ja Elshan Moradiabadi) Järgmine → Põlvamaa tuletoojad Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.

3. mail 2019

“Male pärineb sõjast ja on seega tsiviliseerituks muudetud lahing. Erinevalt sõjast toob male inimkonnale kasu. Male parandab keskendumisvõimet, loogilist ja kriitilist mõtlemist, visadust, eneseusaldust, enesekontrolli ja sportlikkust. Seda teeb ta nii laste kui ka täiskasvanute puhul.” (Raamatu „Male ja sõjakunst” autorid Al Lawrence ja Elshan Moradiabadi)

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.
Foto: Aike Meekler. Ülar ja Kersti Kõrge

Naiskodukaitse Kanepi  jaoskonnal on oma salarelv- perekond Kõrged, kes on Põlva malevale toonud maletamise medaleid Kodutütarde ja Kaiteliidu meistrivõistlustelt. Eelmisel suvel isegi rahvusvahelistelt malevõistlustelt Leedus.

 

Ei saaju  sellist ressurssi kasutamata jätta ning juhtide laagris tänavust tegevusaastat planeerides sai sisse kirjutatud ka kaks malelaagrit ning malevõistlus. Algul mõtlesime, et proovime ja siis vaatame, kas tasub suuremalt ja uhkemalt. Samuti oli plaanis pakkuda võimalust maleõppeks kõikidele Põlva maleva liikmetele.

 

Kaunis kevad on kõik inimesed erinevatesse tegevustesse paisanud: erinevad kevadtööd- talgud, on alanud välilaagrite ning  ekskursioonide aeg. Sellest hoolimata kogunes Soodoma külakeskusesse 1.mail kuus Kanepi jaoskonna naiskodukaitsjat ja toetajaliige Ülar Kõrge ning 11 noort – enamik noorteorganisatsioonidest, aga ka mõned naiskodukaitsjate lapsed.

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.
Foto: Aike Meekler

Laagri viisid läbi ja jagasid maletarkusi Kanepi jaoskonna esinaine Kersti Kõrge oma toetajaliikmest abikaasa Ülariga. Male oli see, mis neid juba seitsmendas klassis kokku viis. Nende viiest lapsest kolm on kas Kaitseliidu või selle eriorganistasioonide liikmed ja enamik on külge saanud saanud ka maletamise pisiku. Malelaager toimus Soodomal, mis on nende pere elukohaks.

 

Kohe laagri algul jagati maletajad kaheks- nendeks, kel oli veel vaja käike õppida ning nendeks, kes juba midagi teadsid. Mina kuulusin esimesse seltskonda. Tegelikult ma ikka käike natuke või siis arvasin, et oskan juba kõike. Muidugi oli (ja jätkuvalt on) ikka väga palju asju, millest ma isegi kuulnud ei olnud. On raske mõista, kuidas ma varem pole aru saanud, kui äge mäng on male! Nii õppimine kui ka mäng tekitasid palju emotsioone… Esiteks, kippusid kogu aeg segadust tekitama kabe-võtted, siis jälle kippusid oma malendid segi minema vastase omadega ja kui hoolega püüdsid mingit strateegiat arendama hakata ja seljataguse kaitseta jätsid… Ühesõnaga- male on mäng, mis sunnib sind kogu aeg tegevusele keskenduma, jälgima laiahaardelist lahingutegevust nii eesliinil kui tagalas ja mis kõige tähtsam- „molutada” pole mõtet! Kui tegutsed, siis tegutse!

Paar- kolm tundi möödus „nagu niuhti”. Möödaminnes oli meile paraja supi (jutumärkideta) kokku keetnud Merike Klemmer, jaoskonna juhatus sai läbi vaadata järgnevate ürituste tegevusplaanid, suhelda väga toredate noorte maletajatega ning nautida toredat kevadilma.

 

Peale lõunat rivistasid Ülar ja Kersti kõik maletajad üles ning andsid meile simultani. Noh- tulemus oli ju etteaimatav, küsimus oli vaid selles, kui pikaks keegi vastupanu jõuab venitada ja igal juhul mitte liiga kergesti alla anda!

 

Tagasiside lehtedelt

Mis meeldis?

 

Söök ja õpetajad. Söök hea, õpetajad head, võistlus hea, koht hea. Mulle väga meeldis. Sain selgeks, kuidas malemäng käib. Võiks veel selliseid laagreid teha ja pikemalt. Söök oli väga maitsev, õpetajad head ja lahked. Koht sobis väga hästi. Jäin väga rahule. Siin oli lõbus ja ma sain male selgeks. Siin sai uusi tehnikaid, mida oli vaja. Päev oli kordaläinud, kuna lapsed ei saanud terve päeva nutiseadmes olla, maleteadmised veel lisaks! Võiks veel selliseid üritusi korraldada- mulle meeldis!

 

Malelaager oli väga tore. Õppisin täna väga palju huvitavaid asju. Mängida oli ka väga tore ja huvitav. Söök oli väga hea, aitäh! Kindlasti tehke veel selliseid üritusi. Mõned laagrid võiksid isegi pikemad olla. Mulle meeldis siin väga olla. Pildigalerii seinal oli väga ilus, samuti loodus. Hea koht!

 

Allakirjutanu on jätkuvalt hämmingus- malemäng on täiesti sõltuvust tekitav! Ootan põnevusega järgmist laagrit oktoobris ning võistlust. Lööge ka kampa!

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.
Foto: Aike Meekler
Järgmine →
Põlvamaa tuletoojad

FastLion CMS

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas

Foto: Aike Meekler Ülar ja Kersti Kõrge Naiskodukaitse Kanepi jaoskonnal on oma salarelv- perekond Kõrged, kes on Põlva malevale toonud maletamise medaleid Kodutütarde ja Kaiteliidu meistrivõistlustelt “Male pärineb sõjast ja on seega tsiviliseerituks muudetud lahing. Erinevalt sõjast toob male inimkonnale kasu. Male parandab keskendumisvõimet, loogilist ja kriitilist mõtlemist, visadust, eneseusaldust, enesekontrolli ja sportlikkust. Seda teeb ta nii laste kui ka täiskasvanute puhul.” (Raamatu „Male ja sõjakunst” autorid Al Lawrence ja Elshan Moradiabadi)

Naiskodukaitse Kanepi jaoskond korraldas malelaagrit.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse