Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mobiil ja pastakas kaitserelvadena Mobiil ja pastakas kaitserelvadena Naiskodukaitse Tallinna ringkonna liikmed said proovida erinevaid enesekaitsel vajaminevaid võtteid ning näidati, kuidas käekotis leiduvat enese kaitsmisel ära kasutada. ← Eelmine Orienteerumise praktikapäeval võisteldi nooleotsimises Järgmine → Kas meie riik on võimalikeks kriisideks ettevalmistatud? Mobiil ja pastakas kaitserelvadena kodanikuturvalisuse kursus; Hannes Kunart; enesekaitse

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena

Marilin Prants, Akad. jsk 27. okt. 2012

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna liikmed said proovida erinevaid enesekaitsel vajaminevaid võtteid ning näidati, kuidas käekotis leiduvat enese kaitsmisel ära kasutada.

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena
Naised kuulamas instruktorit

Naiskodukaitse kodanikuturvalisuse kursuse raames korraldatud enesekaitse koolitusel oli instruktoriks 25-aastase võitluskunstide kogemusega Hannes Kunart.

 

Hannes alustas Ju-Jutsu ja enesekaitse instruktorina tööd 1998. aastal ning on Tallinna Ju-Jutsu Klubi asutaja ning peainstruktor. Ta on olnud instruktoriks Paikuse Politseikooli ja Sularahakeskus AS-i korraldatud koolitustel. Hannes omab kutsetunnistust „Ju-Jutsu treener, IV tase”.

 

Koolitusel said naised nii teoreetilist osa kuulda kui ka kõike praktikas proovida – kuni randmed punaseks muutusid. Instruktor käis läbi kõik igapäevaeluga seotud riskikohad: mööbli paigutus töökohal, kuidas agressiivse inimesega suhelda, milliseid kontoritarbeid saab enesekaitseks kasutada ning palju muudki. Koolituse käigus murti ka mitu enesekaitse kohta liikuvat müüti – nii valukohtade kui ka tüüpilise ründaja osas.

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena
Proovivõtted instruktori peal

Akadeemilise jaoskonna juhatuse liige Tuuli ütles, et talle koolitus väga meeldis, sest andis võimaluse praktikas läbi proovida igapäevaelus ootamatult ette tulevaid situatsioone. Pärast mitmetunnist enesekaitsevõtete järeleproovimist oli Tuuli veendunud, et instruktori soovitus paarikuune enesekaitsekursus igal aastal läbida, tasub järgimist.

 

Liikmete tungival nõudmisel ning suure huvi tõttu teema vastu on Naiskodukaitse Tallinna ringkonnas enesekaitsekoolitusi korraldatud juba mitu aastat.

FastLion CMS

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena

Naised kuulamas instruktorit Naiskodukaitse kodanikuturvalisuse kursuse raames korraldatud enesekaitse koolitusel oli instruktoriks 25-aastase võitluskunstide kogemusega Hannes Kunart Hannes alustas Ju-Jutsu ja enesekaitse instruktorina tööd 1998 Naiskodukaitse Tallinna ringkonna liikmed said proovida erinevaid enesekaitsel vajaminevaid võtteid ning näidati, kuidas käekotis leiduvat enese kaitsmisel ära kasutada.

Mobiil ja pastakas kaitserelvadena

kodanikuturvalisuse kursus; Hannes Kunart; enesekaitse
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse