Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meie ringkonnast Meie ringkonnast Harju naiste esindus härra Vabariigi Presidendiga Meie ringkonnast

Meie ringkonnast

Ringkonna taasasutamine

 

Harju ringkond asutati 27. novembril 1927 ja taasasutati 08.aprillil 1996. a. 21. märtsil 1996. aastal toimus Kaitseliidu Harju maleva staabiruumides Naiskodukaitse algatusrühma koosolek, kus osales seitse naist. Algatajaks oli  Rita Loel, kes 1994. aastast oli Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine ja alates 1996. aasta märtsist kuni 2001. aasta detsembrini Harju ringkonna esimene esinaine.

Naiskodukaitse Harju ringkonnas oli auliige 2003- 2007. aastani Marta Ehrpais (1906-2007) Harjumaal, Nissi vallas elav vanaproua. Naiskodukaitse liige oli ta juba enne Teist Maailmasõda. Hoolimata oma kõrgest east hoidis ta kõrgel ja elavana organisatsiooni aateid. 

 

Meie tegemistest

 

NKK Harju ringkonnal on välja kujunenud iga-aastased traditsioonid. Igal aastal tähistatakse maakonnas Maakaitsepäeva, kus naiskodukaitse pidulikus vormis marsivad ka Harju ringkonna naiskodukaitsjad. Kevadel tähistatakse Naiskodukaitse mälestuspäeva erinevates Harjumaa kirikutes, mille raames viidakse läbi jumalateenistus mälestamaks neid, keda küüditati ja hukati 24. aprillil 1942. aastal Siberis Sosva surmalaagris. Ühtlasi on mälestuspäev heaks võimaluseks organisatsiooni tutvustamiseks ning alates 2010 aastast teeb ürituse veelgi erilisemaks uute liikmete pühaliku tõotuse andmise tseremoonia peale jumalateenistust.

 

2010 aasta detsembrikuus alustati aktiivselt erialagruppide moodustamisega. Harju ringkonnas toimib toitlustus-, avalike suhete, meditsiini-, side- ja staabi ning formeerimisgrupp.

 

Juba mitmendat aastat on toimunud tore võistlusmatk ”Tule sügist otsima!”, kus sügiseses looduses orienteerudes ja lustakate ning leidlikkust vajavate ülesannete lahendamisel võtavad mõõtu nii Harju kui ka teiste ringkondade ja organisatsioonide liikmed.

 

Harju ringkonna naised tutvustavad organisatsiooni ja tegevusi erinevatel avalikel üritustel nagu Kose kevadlaat, Kuusalu Mailaat ja Keila linnapäevad.

 

Alates 2010. aastast on Harju ringkond alustanud aktiivset koostööd Soome Reservväelaste Liiduga. Sügisel toimus aasta aega planeeritud koostööüritus, kus külalisi Soomest oli ligi 60. Harju ringkond organiseeris põhjanaabritele aasta tippürituse „Huiputapahtuma“, mille raames tutvuti Tapa sõjaväelinnakuga ja külastati Sinimägesid.

Meie ringkonnast
Harju naiste esindus härra Vabariigi Presidendiga

FastLion CMS

Meie ringkonnast

Meie ringkonnast

Ringkonna taasasutamine Harju ringkond asutati 27 novembril 1927 ja taasasutati 08

Meie ringkonnast

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse