Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit juubel Järva ringkonnas Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit

Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit

Kirsika Ilmjärv
Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit
Maakaitsepäev 2011 (Ants Leppoja)

„Ei saa kirjutada ühegi maa ajalugu, kui ei mainita selle rahva ja maa naisi.Ei saa kirjutada Eestigi ajalugu, kui ei mainita Eesti naist. 

Meile kõigile on tuttav see lause, mida on väljendanud eriti kaitseliidu ja naiskodukaitse üritustel kaitseliidu ja naiskodukaitse juhid: „ Eesti naine on alati seisnud Eesti mehe kõrval!“ 

"Me ei saa jätta kordamata seda lauset kunagi, kui vaatame tagasi ka tehtud eesti riiklikule tööle“

Nii kirjutas ja kirjeldas artiklis "Eesti naise osa riiklikus töös" ajakiri Kaitse Kodu Eesti Vabariigi algusaastatel.


4. detsembril 1927.aastal peeti esimene Järva ringkonnakogu koosolek. Koosolekust võtsid osa 15 jaoskonna esindajad, kelle hulgast valiti esimene Naiskodukaitse Järva ringkonna juhatus.

Üheks esimesteks naiskodukaitse tegevusaladeks olid sanitaarala, masstoitlustamine õppustel ja laagrites, organisatsiooni ideede propageerimine ja rahvakultuuri edendamine. 1937. aastaks kuulus NKK Järva ringkonda 32 jaoskonda.

2012.aastal, kui naiskodukaitse ja Järva ringkond on tähistamas organisatsiooni 85. aastapäeva kuulub meie ridadesse Järvamaal rohkem, kui 120 naiskodukaitsjat, jaoskonnad tegutsevad Paides, Türil ja Koerus. Tänaseks päevaks on naiskodukaitse peamised väärtused eneseareng, pärimuse hoidmine, turvalisus, vastutus ja organiseerumine naistena. Järva ringkonna juhatusel on hea meel teatada, et teisipäeval, 27. novembril algusega 18.30 tähistame märkimisväärset aastapäeva Paide Raekojas toimuval kontsert-aktusel.

Kutsetega külalised, koostööpartnerid ja sõbrad on tunnistajaks, kui meie ridadesse tuleb taas uusi naiskodukaitsjaid. Esinaine Kaire Lõhmus tänab tänukirjade ja Liiliaristiga silmapaistvaid liikmeid ja toetajaid.

FastLion CMS

Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit

Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit

Maakaitsepäev 2011 (Ants Leppoja) „Ei saa kirjutada ühegi maa ajalugu, kui ei mainita selle rahva ja maa naisi Ei saa kirjutada Eestigi ajalugu, kui ei mainita Eesti naist

Järva Naiskodukaitsjad tähistavad juubelit

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse