Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja Esti Taal - vanaema, Eilsel ringkonna aastapäeva üritusel kuulutasime traditsiooniliselt välja selleaastase Põlva ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ 2018, kelleks valiti Esti Taal. Foto: Elen Kõrge ← Eelmine Soe, värske, maitsev leib Järgmine → NAISKODUKAITSE MÄLESTUSPÄEVA TÄHISTAMINE KANEPI JAOSKONNAS Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja

Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja

17. dets. 2018

Eilsel ringkonna aastapäeva üritusel kuulutasime traditsiooniliselt välja selleaastase Põlva ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ 2018, kelleks valiti Esti Taal.

Esti Taal on Põlva ringkonna tegevliige 2009. aastast. Esti paistis algusest peale silma väga aktiivse liikmena, mistõttu valiti ta juba 2011. aastal Põlva ringkonna esinaiseks. Selles ametis on ta tänaseni.


2012. a pälvis Esti Põlva ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ tiitli esimest korda ning aastal 2018 on ta taas sama tiitli vääriline. Esti kohta võib öelda, et ta on naiskodukaitsja ööpäevaringselt, ta on organisatsiooni tegevuses osalenud sel aastal üle 400 tunni.


Sel aastal oli Esti panus ringkonna esinaisena õppuse „Siil“ läbiviimisel väga suur. Lisaks kandis ta suurt vastutust formeerimisgrupi juhina. Esti on instruktorina ohutushoiu baasväljaõpet läbi viinud nii oma kui ka naaberringkondades. Organisatsiooniõpetuse baasväljaõpet on Esti läbi viinud juba kolm aastat. Sel aastal lisandus tema instruktoripagasisse ka toitlustusinstruktori pädevus.


Esti on alati valmis ringkonna au päästma mis tahes üle-eestilisel erialavõistlusel osaledes, sel aastal siis meditsiini ning toitlustuse võistlustel. 


Kevadel tehti Esti idee järgi juba teistkordselt Põlva linna päevade raames Naiskodukaitse kohvik Kaitseliidu Põlva maleva territooriumil, kus meie liikmete poolt valmistatud maitsvate suupistete ja supi vahel tutvustati linnarahvale Naiskodukaitse organisatsiooni ja tegevusi.


Esti selle aasta silmapaistvamaks saavutuseks võib pidada aprillis „Anname au“ kampaania raames toimunud veteranide päeva. Kohale olid palutud Põlva maakonnast pärit veteranid ning koostöös juristiga arutati veteranide jaoks väga olulistel teemadel. Sellest üritusest said suurt innustust ka kaitseliitlased, kellega koostöös on järgmisel kevadel plaanis korraldada juba palju suurejoonelisem üritus veteranidele.


Kaaslaste arvates on Esti sellel aastal eriti aktiivne ja silmapaistev suure osaluse poolest. Rakendab erialaseid oskusi nii instruktorina kui ka võistlustel. Võtab oma esinaise ametit väga tõsiselt, mis on väga hea. Aina ja aina kogetakse üllatust, et üks inimene nii palju jaksab. Tal on lõputu tegutsemistahe, abivalmidus ja rahulik tarkus. Teda peetakse tasakaalukaks, korrektseks ja usaldusväärseks.


Esti on väga aktiivne ka väljaspool Naiskodukaitset. Oma põhitöö kõrvalt tolliametnikuna leiab ta aega ka oma kahe lapselapse ja rahvatantsu jaoks.

Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja
Foto: Elen Kõrge

FastLion CMS

Esti Taal - vanaema,

Esti Taal - vanaema,

Esti Taal on Põl va ringkonna tegevliige 2009 aastast Eilsel ringkonna aastapäeva üritusel kuulutasime traditsiooniliselt välja selleaastase Põlva ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ 2018, kelleks valiti Esti Taal.

Esti Taal - vanaema, rahvatantsija, tolliametnik ja naiskodukaitsja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse