Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmaabi koos kodutütardega Esmaabi koos kodutütardega 10. - 11. märtsil toimus KL Põlva maleva staabi ruumides Naiskodukaitse BVÕ esmaabi moodul. Koolitajateks olid seekord koduringkonna esmaabiinstruktor Tuulike Mölder ja külalisena Kristel Kitsing Viru ringkonnast. Järgmine → Põlva naiste pühade-eelne õppepäev Esmaabi koos kodutütardega

Esmaabi koos kodutütardega

Aile Vals 28. märtsil 2012

10. - 11. märtsil toimus KL Põlva maleva staabi ruumides Naiskodukaitse BVÕ esmaabi moodul. Koolitajateks olid seekord koduringkonna esmaabiinstruktor Tuulike Mölder ja külalisena Kristel Kitsing Viru ringkonnast.

Esmaabi koos kodutütardega
NKK sidumist harjutamas
Esmaabi koos kodutütardega
Situatsioon ülesanne - KT nägemuses

Esimese päeva viis läbi külalis instruktor Kristel Kitsing, kellele oli Põlvas esmaabi mooduli läbiviimine esmaskordne. Tema päevateemadeks olid sissejuhatus esmaabisse, kes on üleüldse abivajaja, kuidas temaga toime tulla ja mida temaga peale hakata. Eriti meeldisid õppuritele situatsioonülesanded, mis on loomulikult ajast- aega olnud lemmikud. Päeva lõpus saigi õppurid jaotatud kahte erinevasse gruppi ja läbi mängida mõningad situatsioonid – autoõnnetusse sattunud inimesed, plahvatusohtlikust olukorrast inimeste evakueerumine. Sai praktiseerida sidumist, stabiilset külgasendid, šokiasendit ja soojustunde andmist kannatanutele, mis oli eriti oluline, arvestades vastavaid ilmastikuolusid. Sest jah, taevast sada vihma ja kannatanud pidid sooja saama.

 

Teisel päeval oli koolitajaks meie oma ringkonna õppejõud Tuulike. Kelle ülesanneteks oli eelneva päeva õpitut korrata ning rääkida traumadest, mürgistustest, erakorralistest haigustest. Kindlasti kujunes huvitavaks ka esmaabipauna sisu. Anti paunad kätte ja kästi uurida, mis on tarvilik ja mis mitte. Päeva lõpus toimus teadmiste kontroll – kus kõik said oma teadmisi proovile panna. Pidulikuks kujunes tunnistuste üleandmine. Kõigi nägu lõi särama kohe, kui tunnistus käes. Lubati ka edaspidi oma teadmisi esmaabist täiendada.

 

Koolitajate aadressile oli kuulda vaid kiitvaid kommentaare. Eriti meeldis kursuslastele situatsioonülesanded ja koolitajate poolt toodud elulised näited. Samuti oldi rahul hea toidu ja mõnusate ruumidega.

 

Paar aastat on Põlva ja Võrumaa ringkond teinud BVÕ moodulite läbi viimise osas koostööd. Seekordseks korraldajaks oli Põlva ja külalisteks Võrumaa ringkond.

 

Erakordseks tegi koolituse  Põlva ja Võrumaa kodutütarde osalemine. Aprilli lõpus toimub NKK ja KT ühine esmaabivõistlus, kus astutakse võistlustulle ühise võistkonnana.

FastLion CMS

Esmaabi koos kodutütardega

Esmaabi koos kodutütardega

NKK sidumist harjutamas Situatsioon ülesanne - KT nägemuses Esimese päeva viis läbi külalis instruktor Kristel Kitsing, kellele oli Põlvas esmaabi mooduli läbiviimine esmaskordne Tema päevateemadeks olid sissejuhatus esmaabisse, kes on üleüldse abivajaja, kuidas temaga toime tulla ja mida temaga peale hakata 10. - 11. märtsil toimus KL Põlva maleva staabi ruumides Naiskodukaitse BVÕ esmaabi moodul. Koolitajateks olid seekord koduringkonna esmaabiinstruktor Tuulike Mölder ja külalisena Kristel Kitsing Viru ringkonnast.

Esmaabi koos kodutütardega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse