Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt Esimene Kuperjanovi retk möödus 27. veebruaril leidis aset esimene Kuperjanovi retk Puurmanist Tabiverre, mis oli pühendatud 11. -13. jaanuarini 1919 Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestuseks. Neil päevil liikus Vabadussõja käigus moodustatud salk Puurmanist Tabiverre lahingutele. Foto: Kristjan Prii ← Eelmine Naiskodukaitse Jõgeva ringkonda loodi Pedja jaoskond Järgmine → Side- ja staabi erialagrupi õppepäev Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt

Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt

Triinu Küünal 10. märtsil 2016

27. veebruaril leidis aset esimene Kuperjanovi retk Puurmanist Tabiverre, mis oli pühendatud 11.-13.jaanuarini 1919 Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestuseks. Neil päevil liikus Vabadussõja käigus moodustatud salk Puurmanist Tabiverre lahingutele.

Rajale registreerus ennast 99 matkalist nii suuskadel kui jalgsi.

Retke pikkuseks oli ligikaudu 24 km, mis kulges nii mööda liiklus- kui looduslike teid. Raja ääres ootas matkalisis neli kontrollpunkti, kus sai lahendada erinevaid ülesandeid ning pakuti sooja jooki, pirukaid ja vett. Osalejate sõnul olid kontrollpunktid väga hästi ja õigete vahemaade järel: „Eriti õigel hetkel tuli see maitsev pirukas!”, sõnas Kairi peale finišit. Ülesandeid viisid läbi KL Jõgeva  malev, Kodutütred, Päästeamet, Keskkonnaamet, Jõgevamaa Punase Risti Selts ja Päästeameti Lõuna Päästekeskus. Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna esinaine Heli Palgi sõnas peale finišit, et ülesanded olid meeleolukad, pakkusid pinget, kuid samas polnud liiga rasked. Kõigi lõpetanute suust oli kosta vaid häid sõnu nii ürituse kui ka mõnusa pingutuse kohta. 

Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt
Kuperjanovi retkest on plaanis kujundada traditsioon ja järgmisel aastal püütakse see ajastada jaanuari teise nädala lõppu, mil ka Kuperjanov oma salgaga sellel teekonnal oli. Foto: Kristjan Prii

FastLion CMS

Esimene Kuperjanovi retk möödus

Esimene Kuperjanovi retk möödus

Rajale registreerus ennast 99 matkalist nii suuskadel kui jalgsi Retke pikkuseks oli ligikaudu 24 km, mis kulges nii mööda liiklus- kui looduslike teid 27. veebruaril leidis aset esimene Kuperjanovi retk Puurmanist Tabiverre, mis oli pühendatud 11.-13.jaanuarini 1919 Julius Kuperjanovi partisanisalga rännaku mälestuseks. Neil päevil liikus Vabadussõja käigus moodustatud salk Puurmanist Tabiverre lahingutele.

Esimene Kuperjanovi retk möödus äraütlemata meeleolukalt

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse