Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis Juuni teisel laupäeval kogunesid Lääne ringkonna naised ja nende sõbrad, et tutvuda naiskodukaitse erialagruppide tegevustega. Hommik algas Lääne maleva staabis mõnusas juturingis kohvi ja pirukatega. Päev oli põnevust täis! ← Eelmine Inimesed sinilille taga: kapral Anti Rõmmel Järgmine → "Tere, Vormsi!" ehk naiskodukaitsjate retk kohaliku kultuuri jälgedes Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis

Katrin Kepp 17. juunil 2021

Juuni teisel laupäeval kogunesid Lääne ringkonna naised ja nende sõbrad, et tutvuda naiskodukaitse erialagruppide tegevustega. Hommik algas Lääne maleva staabis mõnusas juturingis kohvi ja pirukatega.

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Elisa Jakson pildis" Autor: Svetlana Aug

Esmalt andis major Andres Välli ülevaate  KL Lääne maleva planeeritavatest üksustest ja naiskodukaitsjate võimalustest panustada Lääne maleva poolt ettevalmistatavatesse üksustesse. Naiskodukaitse kuvandit ja tegevusvaldkondi tutvustas Elisa Jakson, kes ühines meiega videosilla teel. Tema ettekanne oli põnev ja kuulajate tähelepanu haarav. Ettekandest jäi kõlama oluline lause: „Naiskodukaitse on riigikaitseline organisatsioon, mis täidab Kaitseliidule pandud ülesandeid.“ Kolmandaks jagas meiega infot Marje Verbo evakuatsioonirühmade väljaõppe ja plaanide osas.

Peale lõunat liikusime Kiltsi lennuväljale, kus ootasid meid erinevad töötoad. Moodustati neli rühma. Iga rühm sai läbida neli punkti,  milles veedeti tund aega.

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Irina ja Eda ristsõna lahendamas" Autor: Katrin Kepp
Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Kuidas teha pilti?" Autor: Katrin Kepp

Esimeses töötoas, vanas angaaris, andsid avalikest suhetest hea ülevaate Helja Kaptein ja Eda Loik. Saime põhjaliku ülevaate sellest, kuidas pildistada, mida pildi tegemisel jälgida ja millist infot soovime edastada. Oma teadmised Naiskodukaitse ajaloost panime proovile ristsõna lahendades, millest lõpuks kujunes grupitöö kuna küsimused olid parajalt rasked. Nagu ütleb vanasõna: „Mitu pead on ikka mitu pead“.

Teises erialagrupis saime ülevaate esmaabist. Küllike Tammeveski juhendamisel sai proovida tamponeerimist reie mulaa¾il. Saime teada, et see võte on lahtise haava puhul palju efektiivsem kui rõhksideme tegemine. Samas on see palju valulikum kuna abistaja peab sideme väikesteks nutsakuteks tegema ja seda haava sisse toppima kuni veri enam välja ei immitse. Urmas Hanni tutvustas ¾gutti ja selle kasutamist. Oluline on ¾guti peale panekul kasutada kogu enda jõuvarusid ja mitte karta, et  see liiga tugevalt peale läheb. Elustamisest rääkis Tiia Kaus ja saime proovida moodsat elustamisaparaati. Kellel vihmane ja tuuline ilm külma naha vahele oli toonud, sai mannekeenile südamemassaa¾i tehes kindlasti sooja sisse. Füüsiline elustamine nõuab samuti head kehalist vormi ja vastupidamist.

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Tamponeerimine" Autor: Katrin Kepp
Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Elustamist ootav mannekeen" Autor: Katrin Kepp
Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Marko Oks sidevahendeid tutvustamas" Autor: Heli Tuisk

Side ja staabi punkti juhtisid Marko Oks ja Aivar Allmere. Nende meeste juhendamisel panime kokku välitelefoni ja õppisime kaabli otsi ühendama. Samuti saime üksteisele helistada. Põnevust pakkus telefoni keskjaam ehk kommutaator, mille külge sai kümme telefoni ühendada. Proovisime ka üksteisele läbi keskjaama helistada ja kõnesid omavahel ühendada.

Viimases punktis tutvusime toitlustusgrupi tegevusega. Ege Vaga ja Reelika Saard valmistasid päeva jooksul borši ja pannkooki. Naised õpetasid köögi kokkupanekut, tutvuti tehnikaga ja samuti sai kõht head sööki täis.

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis
"Krista loovalt torte kaunistamas" Autor: Katrin Kepp

Päeva lõpetuseks tutvustas Beguta Kevvai koos oma  tordivalmistaja Krista Einbaum´iga toortortide hingeelu ja nende kaunistamist. Kaasa oli võetud neli torti, mida kõik koos ka maitsta saime. Kui kõhud suhkru-, jahu- ja võivaba torti ning kuuma kohvi täis olid, võis sammud kodu poole seada. Päev oli põnevust täis!

FastLion CMS

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis

"Elisa Jakson pildis" Autor: Svetlana Aug Esmalt andis major Andres Välli ülevaate KL Lääne maleva planeeritavatest üksustest ja naiskodukaitsjate võimalustest panustada Lääne maleva poolt ettevalmistatavatesse üksustesse Naiskodukaitse kuvandit ja tegevusvaldkondi tutvustas Elisa Jakson, kes ühines meiega videosilla teel Juuni teisel laupäeval kogunesid Lääne ringkonna naised ja nende sõbrad, et tutvuda naiskodukaitse erialagruppide tegevustega. Hommik algas Lääne maleva staabis mõnusas juturingis kohvi ja pirukatega.

Erialagruppide ühine laagripäev Kiltsis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse