Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aastaring Aastaring Naiskodukaitse (NKK) Tartu ringkond hingab ühes rütmis linna akadeemilise kogukonnaga. Seepärast võib meie tööaasta jagada laias laastus kaheks: sügispoolaasta (septembrist detsembrini) ja kevadpoolaasta (jaanuarist maini). Suvel on üritusi mõnevõrra vähem. Vaata liitumistingimusi siit Aastaring

Aastaring

Naiskodukaitse (NKK) Tartu ringkond hingab ühes rütmis linna akadeemilise kogukonnaga. Seepärast võib meie tööaasta jagada laias laastus kaheks: sügispoolaasta (septembrist detsembrini) ja kevadpoolaasta (jaanuarist maini). Suvel on üritusi mõnevõrra vähem.

Aastaring
Tartu ringkonna esinaine Triin Viltrop vestlemas uute huvlistega kevadisel külalisõhtul

Ringkonna tegevusaasta algab tavaliselt sügisel kooliõpilaste ja tudengite linna tulles. Siis korraldame avatud uste päeva.

Seal saab aimu kõigest sellest, mida NKK-s tehakse ja omavahel tutvuda.

 

Kui liitumisotsus tehtud, on järgmiseks sammuks osaleda baasväljaõppel. Tartu ringkond korraldab baasväljaõpet kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Baasväljaõpe (BVÕ) kestab viis nädalavahetust ja selle aja jooksul läbitakse järgmised moodulid: organisatsiooniõpetus, meditsiin, välitoitlustamine, sõdurioskused ja ohutushoid.

 

Kõik baasõppe läbinud saavad endale valida meelepärase eriala. Erialagrupid korraldavad oma väljaõppeüritusi, peale selle saab osaleda Kaitseliidu Tartu maleva ning üleriigilistel väljaõpetel. Need õppused on kirjas igal aastal eraldi koostatavas ringkonna ja maleva tööplaanis. Väljaõpe Naiskodukaitses on tasuta, õppuritele on tagatud toitlustus, transport õppuse paika ja tagasi, ringkonna laost saab laenutada välivarustust.

 

Erialagruppide väljaõppeüritustele pakuvad vaheldust üleriigiliselt toimuvad erialavõistlused, mis lisaks võistlusmomendile pakuvad rohkelt ka rõõmu ja bu.

Aastaring
Harjutamine õhtuseks etteasteks. Särasilmsed kultuurinaised võistlustules
Aastaring
Sulpsatus jäisesse vette talvisel rännakuõppel

Alati leiavad rohket osavõttu üldised, erialadega seostamata väljaõppeüritused, nagu üleelamisõpe (ellujäämine suvistes ja talvistes oludes, looduses ja linnakeskkonnas), laste esmaabi õpe, kadunud inimese otsimise õpe jm. Need ei pruugi olla igal aastal tööplaanis. 

Tänu koostööle politsei ja päästeametiga saavad NKK liikmed osaleda abipolitseiniku väljaõppel. Koolituse läbinuid vajatakse metsa eksinud inimeste otsinguil, metsatulekahjude kustutamisel, üleujutuste korral. Naiskodukaitsjatel on võimalus osaleda ka erinevate struktuuride korraldatavatel õppustel.

 

Suurt tähelepanu pööratakse vabatahtlike juhtide ja instruktorite koolitusele. Raplamaal Alu mõisas Kaitseliidu koolis saab osaleda sellistel tasuta kursustel nagu „Avalik esinemine“, „Juhtimine praktikas“, „Instruktorikursus“ jm.

Traditsioonilisteks igasuvisteks üritusteks on ringkonna rännak, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suvelaagrites osalemine, üleriigiline Naiskodukaitse spordilaager (üle aasta), mitmesugused sõjalis-sportlikud võistlused. Spordi edendamiseks korraldab ringkond igal aastal oma laskevõistluse sportrelvadest, mille paremad saavad ringkonda esindada maleva ja üleriigilistel laskevõistlustel.

Aastaring
Naiskodukaitsjad andmas au Alice Kuperjanovi haual.Naiskodukaitse mälestuspäev 24. aprillil 2016
Aastaring
Võrus toimunud Võidupüha paraadilt saabunud riviüksus.Maakaitsepäev Ilmatsalus 23. juunil 2016

 

Õppuste kõrval on olulisel kohal piduüritused, millega tähistatakse isamaa ja organisatsiooni enda tähtpäevi: vabariigi aastapäev 24. veebruaril, Naiskodukaitse mälestuspäev 23. aprilli paiku (siis mälestatakse okupatsioonide käigus represseeritud liikmeid), maakaitsepäev 23. juunil ja Naiskodukaitse aastapäev 1. septembril.

Muidugi ei puudu meie tegevusest seltskondlik osa. Tartu ringkonnas korraldatakse sageli teemaõhtuid, kus kuulatakse mõnd huvitavat loengut, õpitakse midagi meisterdama, jagatakse õppuste muljeid vm. Loomulikult käime üleriigilistel Naiskodukaitse ja meie oma Tartu maleva ning tema allüksuste tähtpäevaüritustel.

Eelkirjeldatu on vaid väike osa meie tööplaanist. Tegevust jagub tõepoolest igale maitsele, eale ja mis tahes eriala inimestele. Tartu ringkonnas on naisi koduperenaistest teaduste doktoriteni, koolinoortest ja tudengitest väärikate hallipäiste memmedeni, harfimängijatest tsiklihulludeni.

Vaata liitumistingimusi siit.

FastLion CMS

Aastaring

Aastaring

Tartu ringkonna esinaine Triin Viltrop vestlemas uute huvlistega kevadisel külalisõhtul Ringkonna tegevusaasta algab tavaliselt sügisel kooliõpilaste ja tudengite linna tulles Siis korraldame avatud uste päeva Naiskodukaitse (NKK) Tartu ringkond hingab ühes rütmis linna akadeemilise kogukonnaga. Seepärast võib meie tööaasta jagada laias laastus kaheks: sügispoolaasta (septembrist detsembrini) ja kevadpoolaasta (jaanuarist maini). Suvel on üritusi mõnevõrra vähem.

Aastaring

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse