Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidupüha Haapsalus Võidupüha Haapsalus Võidupüha on päev, mil vaatame kõik tagasi ajalukku. Hindame tänutundega neid, kes andsid meie vabaduse eest elu. Praeguses käärivas maailmas on Eesti nii omase vaikuse ja rahuga paljudele sõjapõgenikele koduks. Poleks eales eelmisel aastal võidupühal osanud arvata, et järgmine aasta on kõik teisiti … Ootusärevus, teadmatus, milliseks võib kujuneda meie järgmine või ülejärgmine võidupüha? 2022 Jõgevamaal Voore puhkekeskuses Võidupüha Haapsalus

Võidupüha Haapsalus

Maret Kollin 24. juunil 2022

Võidupüha on päev, mil vaatame kõik tagasi ajalukku. Hindame tänutundega neid, kes andsid meie vabaduse eest elu. Praeguses käärivas maailmas on Eesti nii omase vaikuse ja rahuga paljudele sõjapõgenikele koduks. Poleks eales eelmisel aastal võidupühal osanud arvata, et järgmine aasta on kõik teisiti … Ootusärevus, teadmatus, milliseks võib kujuneda meie järgmine või ülejärgmine võidupüha?

Võidupüha Haapsalus
Evakutsioonirühm seekord oma vormiga võidupüha paraadil. Foto: Naiskodukaitse

Sel aastal kogunesid esinduslikult kaitseliitlased, kodutütred, noored kotkad ja naiskodukaitsjad võidupüha paraadile Saaremaal – Kuressaares. Meie ringkonna naiskodukaitsjatel oli võimalus paraadil sammuda esimest korda evakuatsioonirühma vormis ühtse karbina.

Võidupüha Haapsalus
Raadio, mille akut saab ise vändates täita. Foto: Kalle Kollin

Eilsel maakaitsepäeval Haapsalus olime väljas oma „ Ole valmis“ telgiga. Suurepärane võimalus taas tutvustada äppi, rääkida kriisivarudest ja miks on vaja kasvatada kriisivalmiduse teadlikust?  Mängisime vestlusena läbi raadiost kõlanud hädaolukorra väljakuulutamise. Aga enne seda selgitasime välja, milline raadiokanal edastab kõige operatiivsema info? Kuidas käituksid sina kui sulle antakse aega kuus tundi varuda nädalaks kõik vajalik oma perele?  Paljudele tuli üllatusena, et patareidel on säilivusaeg nagu on purgisupil. Miks ei ole kriisivarude hulgas viinereid ega piima? Lapsed oskasid koheselt sellele õige vastuse anda. Lisades, et  peab olema leidlik. Kriisiajal maitseb kindlast ka piimapulbriga keedetud puder hästi. Oli võimalus end proovile panna ristsõna lahendamises.  Kõige väiksemad külalised tundsid rõõmu õhupallist ja rahvuslipust.

Võidupüha Haapsalus
Maret ja Sveta ootavad rõõmuga kõiki "Ole valmis!" telki. Foto: Haapsalu linn
Võidupüha Haapsalus
"Aasta Pärli" võttis vastu NKK Lääne ringkonna aseesinaine Diana Saarniit. Foto: Lääne Elu

Võidutuli liikus Saaremaalt igasse Eestimaa nurka. Südant soojendav on olla ja saada tunnustatud. Üle-eestiliselt jagab iga aasta välja Kodutütarde organisatsioon „ Aasta Pärl“ tiitlit . Suurepärase koostöö eest kodutütardega noppis selle tiitli Naiskodukaitse Lääne ringkond.

Võidupüha Haapsalus
Hernesupp on keema pandud. Foto:Maret Kollin
Võidupüha Haapsalus
Supp maitses kuumale ilmale vaatamata väga hästi. Foto: Kalle Kollin

Pakkusime maakaitsepäeva külastajatele ka sõdurisuppi. Ausõna me ei pannud katlasse ühtegi sõdurit. Käis väikene arutelu, miks just selline nimetus on hernesupil? Nii me siis mõlgutasime mõtteid ja rända ajas tagasi. Kas ka meie vaarisad, kes vabaduse eest võitlesid sõid hernesuppi?  

Hinges me soovime kõik, et 23. juuni jääb Eestile ainsaks võidupühaks.

FastLion CMS

Võidupüha Haapsalus

Võidupüha Haapsalus

Evakutsioonirühm seekord oma vormiga võidupüha paraadil Foto: Naiskodukaitse Sel aastal kogunesid esinduslikult kaitseliitlased, kodutütred, noored kotkad ja naiskodukaitsjad võidupüha paraadile Saaremaal – Kuressaares Võidupüha on päev, mil vaatame kõik tagasi ajalukku. Hindame tänutundega neid, kes andsid meie vabaduse eest elu. Praeguses käärivas maailmas on Eesti nii omase vaikuse ja rahuga paljudele sõjapõgenikele koduks. Poleks eales eelmisel aastal võidupühal osanud arvata, et järgmine aasta on kõik teisiti … Ootusärevus, teadmatus, milliseks võib kujuneda meie järgmine või ülejärgmine võidupüha?

Võidupüha Haapsalus

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse