Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Minu esimene ja kohe III koht Minu esimene ja kohe Naiskodukaitse üle-eestiline esmaabi erialavõistlus toimus 10. 06 Saku vallas Metsanurme külas ja kust toodi koduringkonnale auväärne III koht. Suureks üllatuseks sain hästi hakkama! Tänan siiralt ja südamest oma meeskonnakaaslasi, kellega oli suurepärane võimalus osaleda Naiskodukaitse erialavõistlusel, minu esimesel ja kohe III koht! NKK esmaabi erialavõistlus Foto: Naiskodukaitse NKK esmaabi erialavõistlus Foto: Naiskodukaitse ← Eelmine VII LASTEKAITSE PEREPÄEV Järgmine → Võidupüha Haapsalus Minu esimene ja kohe III koht

Minu esimene ja kohe III koht

Heily Piip 16. juunil 2022

Naiskodukaitse üle-eestiline esmaabi erialavõistlus toimus 10.06 Saku vallas Metsanurme külas ja kust toodi koduringkonnale auväärne III koht.

Minu esimene ja kohe III koht
NKK esmaabi erialavõistlus_Foto: Naiskodukaitse
Minu esimene ja kohe III koht
NKK esmaabi erialavõistlus_Foto: Naiskodukaitse

Naiskodukaitse Lääne ringkonda esindasid seekord Margareth Kampmann, Raili Küttmann, kodutütar Henrieth Kampmann ja mina. Minu jaoks on kõik nii uus, põnev ja adrenaliini süstiv.

 

Võistlusrada läbides ootas meid ees 14 kontrollpunkti, millele lisandus veel tähelepanupunkt ning vaja oli lahendada ka boonusülesanne. Punktides tuli rakendada erinevaid teadmisi ja oskusi. Tuli anda esmaabi miinile astunud sõduritele, põletushaavadega puhkajatele, alkoholijoobes noorukitele, astmahoo saanud naisterahvale, sõrme maharaiunud mehele, metsatööde käigud mootorsaega vigastatud inimesele ja diabeetikule. Kahes kontrollpunktis panime käiku kõik teadmised kannatanu elustamiseks.  Saime  kokku panna kujundit, kus olid ära toodud mõisted Naiskodukaitse esmaabi moodulilt. Lahedaks meeskonnatöö proovikiviks osutus pantomiim ja meditsiinilised terminid. See oli ka üks kõige rohkem emotsioone pakkuv kontrollpunkt. Nalja ja naeru jagus rohkelt. Pimesi kompimisega tuvastasime meditsiinilisi vahendeid ja otsisime suurest esemete kuhjast metsa minekuks vajalikku varustust.

 

Mis tõi meile siis III koha? Minu meelest oli väga oluline meeskonnatöö ning omavaheline hea suhtlus, mis minu silme läbi sujus meil suurepäraselt. Alguses oli küll hirm, et kuidas ühtse meeskonnana toimime, oleme ju tegevuses ja pärit erinevatest ringkonna jaoskondadest. Ringkonna instruktori, Svetlana Augi, ettepanekul saime enne kokku, et omavahel tutvuda ja läbi mängida ning lahendada erinevaid situatsioone. Selles oli meil abiks Maire Kruus. Rajal liikudes ühest punktis teise kasvas üha paremaks meie tiimi koostöö. Kohati tundus, et mõistsime teineteist juba ilma sõnadeta.  

 

Minu kõige suuremaks hirmuks oli, et ma ei jõua noortega sammu pidada. Tundsin end natuke ebakindlalt. Täna peale võistlust olen väga õnnelik ja rahul, et andsin lubaduse osaleda.

 

Sellised ägedad väljakutsed on alati heaks proovikiviks eelkõige iseendale. Suureks üllatuseks sain hästi hakkama!

 

Tänan siiralt ja südamest oma meeskonnakaaslasi, kellega oli suurepärane võimalus osaleda Naiskodukaitse  erialavõistlusel, minu esimesel ja kohe III koht!

 

Minu esimene ja kohe III koht
NKK esmaabi erialavõistlus Foto: Naiskodukaitse
Minu esimene ja kohe III koht
NKK esmaabi erialavõistlus Foto: Naiskodukaitse

FastLion CMS

Minu esimene ja kohe

Minu esimene ja kohe

NKK esmaabi erialavõistlus_Foto: Naiskodukaitse NKK esmaabi erialavõistlus_Foto: Naiskodukaitse Naiskodukaitse Lääne ringkonda esindasid seekord Margareth Kampmann , Raili Küttmann , kodutütar Henrieth Kampmann ja mina Minu jaoks on kõik nii uus, põnev ja adrenaliini süstiv Naiskodukaitse üle-eestiline esmaabi erialavõistlus toimus 10.06 Saku vallas Metsanurme külas ja kust toodi koduringkonnale auväärne III koht.

Minu esimene ja kohe III koht

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse