Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Koostöö Poola saatkonnaga jätkub Koostöö Poola saatkonnaga jätkub 3. mail korraldas Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinna Kadrioru lossis konstitutsioonipäeva tähistamise. Kohtumisel osalesid ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna eelmine ja praegune esinaine - Mare Laide ja Kaja Lotman. ← Eelmine Minu naine on naiskodukaitsja Järgmine → Abiks mudilastele Koostöö Poola saatkonnaga jätkub

Koostöö Poola saatkonnaga jätkub

Kaja Lotman, 6.mai 2018

3. mail korraldas Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinna Kadrioru lossis konstitutsioonipäeva tähistamise. Kohtumisel osalesid ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna eelmine ja praegune esinaine - Mare Laide ja Kaja Lotman.

Koostöö Poola saatkonnaga jätkub
Foto: Poola Suursaatkonna koduleht.

Pidulik üritus algas Poola ja Eesti hümnide esitamisega Janusz Prusinowski ja Triin Preusfeudi poolt traditsioonilistel pillidel - tsimbalil ja kandlel. Seejärel esitati laste- ja noorte viiuliansambli kontsert. 1791. aastal Poola konstitutsiooni vastuvõtmine Seimis oli üks murrangulisemaid sündmusi Poola ajaloos. Olulisus seisneb ka selles, et see oli esimene konstitutsioon kogu Euroopas.

Juba mõned aastad tagasi algas koostöö Poola suursaatkonnaga Maria Kruszewska-Laidoneri mälestuste kogumiseks ja jäädvustamiseks Haapsalus. Kindral  Johannes Laidoneri abikaasa Maria elas peale Siberist vabanemist alates 1961. aastast Haapsalus väikeses toakeses aadressil Jaama 7. Nüüd on Maria Kruszewska-Laidoneri elukoht tähistatud mälestustahvliga ja selle aasta Lääne ringkonna ajalookonverentsile küpsetasid kõik jaoskonnad suupisteid Maria kokaraamatust. Tema mälestuse põhjalikumaks jäädvustamiseks on aga veel palju ära  teha.

Vestluses Poola suursaadiku Grzegorz Kozłowski ja kultuurispetsialisti Sławomira Borowska-Petersoniga kinnitati mõlemapoolselt ühist huvi ka edaspidi koos tegeleda  proua Maria Laidoneri pärandiga.

Järgmine →
Abiks mudilastele

FastLion CMS

Koostöö Poola saatkonnaga jätkub

Koostöö Poola saatkonnaga jätkub

Foto: Poola Suursaatkonna koduleht Pidulik üritus algas Poola ja Eesti hümnide esitamisega Janusz Prusinowski ja Triin Preusfeudi poolt traditsioonilistel pillidel - tsimbalil ja kandlel 3. mail korraldas Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinna Kadrioru lossis konstitutsioonipäeva tähistamise. Kohtumisel osalesid ka Naiskodukaitse Lääne ringkonna eelmine ja praegune esinaine - Mare Laide ja Kaja Lotman.

Koostöö Poola saatkonnaga jätkub

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse