Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu Seekord tähistasime jõule giidi saatel patseerides Haapsalu vanalinnas. Kogunesime enne kesknädalat pimedal ja natuke vihmasel detsembri õhtul Haapsalu Piiskopi Linnuse peavärava ees, kus meid ootas giid Kaire Reiljan. "Lauake kata end" Autor: Ülle Kaasik ← Eelmine Naiskodukaitse Lääne ringkonna "Aasta tegija 2020" on TRIIN PÄRNPUU! Järgmine → Kohtumised elavate ja lahkunutega Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas

Katrin Kepp 18. dets. 2020

Seekord tähistasime jõule giidi saatel patseerides Haapsalu vanalinnas. Kogunesime enne kesknädalat pimedal ja natuke vihmasel detsembri õhtul Haapsalu Piiskopi Linnuse peavärava ees, kus meid ootas giid Kaire Reiljan.

Meie jalutuskäik algas linnusest, kus tuletasime meelde linnuse ajalugu ja saime teada, miks on markeeritud osa teepinnast mustade kividega. Markeeringu all maapinnas on veel müüri jäänukeid, mida ei restaureeritud. Haapsalu linnus pidi olema ka Eesti kõige suurema pindalaga linnus, mis on 4ha.

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas
"Daamide varjud" Autor: Maire Kruus

Giid rääkis ka huvitavaid fakte Valge Daami kohta. Nimelt pidi Daami nägema ka veebruari-, oktoobri- ja novembrikuu hommikupäikesega. Valge Daami kuju ilmub nähtavale siis kui kuu või siis päike paistab Neitsi Maarja kabeli küljeaknasse ning akna kujutise vari peegeldub kabeli seinale ja on nähtav lõunapoolsest aknast. Oli tore kuulda veel fakte Valge Daami ilmumise aegade kohta. Teadmine sellest toob kindlasti nii mõndagi meist legendiga kohtuma ka kargetel sügishommikutel, et oma silmaga fakti kinnitada.

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas
"Politseimaja õhtupimeduses" Autor: Katrin Kepp

Jalutades läbi vanalinna selgus, et politsei maja on algselt ehitatud kaubamajaks ja selle hoovis peituvad salapärased keldrid. Samuti selgus viimastel väljakaevamistel Haapsalus, et politsei maja tagant jookseb keskaegne niinimetatud Pime tänav. Tänav läbib ka krunti, millele soovitakse eramaja ehitada.

Giidi saatel jõudsime mere äärde, kus kuulsime jutte Peeter esimesest ja Katariinast, Ilon Wiklandist ja Astrid Lindgrenist. Imetlesime promenaadi ilu ja saime teada, et osa sellest mereäärsest kohast kandis nime Šokolaadi Promenaad seal asunud kohviku järgi, kus sai juua kakao-või šokolaadijooki.

Jalutuskäigu lõpetasime Kuursaali terrassil  glögi ja tee saatel end soojendades. Sveta ja Maire olid katnud meile ka mõnusa snäkilaua erinevate soolaste ja magusate hõrgutistega. Sai jagatud veel kappi seisma jäänud tunnustusi ja rõõmustasime kõik koos, et Maire Kruus sai tiitli „Eesti parim noortejuht”.

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas
"Lauake kata end" Autor: Ülle Kaasik

FastLion CMS

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu

Meie jalutuskäik algas linnusest, kus tuletasime meelde linnuse ajalugu ja saime teada, miks on markeeritud osa teepinnast mustade kividega Markeeringu all maapinnas on veel müüri jäänukeid, mida ei restaureeritud Seekord tähistasime jõule giidi saatel patseerides Haapsalu vanalinnas. Kogunesime enne kesknädalat pimedal ja natuke vihmasel detsembri õhtul Haapsalu Piiskopi Linnuse peavärava ees, kus meid ootas giid Kaire Reiljan.

Jõuluviperused Lääne ringkonna Haapsalu jaoskonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse