Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA! Talgupäev Risti jaoskonnas - Pühapäeval, 16. septembril oli Risti jaoskonnal järjekordne ettevõtmine - alustasime talgutega. sünnipäeva tähistamine Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!

Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!

Ülle Reinbach 18. september 2012

Pühapäeval, 16. septembril oli Risti jaoskonnal järjekordne ettevõtmine - alustasime talgutega.

Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!
Risti jaoskonnal on päris OMA MAJA! Fotod: Kati Ojaver-Heidemann

Tänu meie tublile esinaisele Katile on meil nüüd OMA MAJA. See asub Risti alevi keskel, bussipeatuse juures. Maja on algselt ehitatud eramuks, vahepeal asus seal Teedevalitsuse kontor, siis sai omanik selle tagasi ja mitu viimast aastat  oli maja tühi, aga mitte päris üksi -  tema eest hoolitseti.

Kuna tegemist jätkus nii sees kui väljas, otsustasime pihta hakata õuest.

Meid tuli kokku seitse naist, kolm Risti malevkonna meest ja üks tubli ning tragi koolipoiss Mihkel. Läbi aegade on kuulda olnud, et Kaitseliidu mehed ja NKK naised ei ole osades kohtades koguaeg väga hästi läbi saanud, naisi peetakse nagu ülearusteks. Õnneks on terves Lääne malevas teisiti ja Ristil kohe väga toredasti.

Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!
Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!
Risti malevkonna mehed tööhoos

Mehed olid meil ikka kandev tööjõud, võtsid maha vanaks ja hõredaks jäänud

sireliheki, mitu juba kõdunema hakanud vana õunapuud ja aitasid igal pool kaasa. Naisperega puhastasime umbrohtu kasvanud aiamaa osa, harvendasime vaarikapuhmaid ja metsakasvanud  marjapõõsaid.

Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!
Tiina küpsetatud pannkoogid maitsesid peale tööpäeva niiii hästi:)

 

Kell 13.30 olid suuremad koristustööd valmis ja maja juures kaks suurt hunnikut oksi -  neid saab Aksel veel hulk aega saagida ja sorteerida. Meid aga kamandas Kati käsi pesema ja siis...ootas toas pidulikult kaetud laud. Maie oli kaasa toonud kandikutäie võileibu ja meie oma Tiina, tulevane selle maja kohvikupidajanna, oli küpsetanud vana puupliidi peal suure hunniku väga maitsvaid pannkooke. Neid saime süüa meie endi poolt eelmisel päeval ühiselt keedetud astelpaju-porgandi moosiga ja värske kuuma piparmündi teega.

 

Tore, tegus ja kordaläinud päev, see oli meie kõigi ühine arvamus. Maja juures on veel teha küll ja küll, aga vähemalt algus on tehtud. Järgmiste talguteni!

FastLion CMS

Talgupäev Risti jaoskonnas -

Talgupäev Risti jaoskonnas -

Risti jaoskonnal on päris OMA MAJA! Fotod: Kati Ojaver-Heidemann Tänu meie tublile esinaisele Katile on meil nüüd OMA MAJA See asub Risti alevi keskel, bussipeatuse juures Pühapäeval, 16. septembril oli Risti jaoskonnal järjekordne ettevõtmine - alustasime talgutega.

Talgupäev Risti jaoskonnas - meil on nüüd OMA MAJA!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse