Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tähistasime Maarjapäeva Tähistasime Maarjapäeva 25. märts on rahvakalendris üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi, mille juures on olulisemad järgmised jooned ja nimetused: kevade alguspäev, naistepüha, ebaõnne tõrjumine, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha. Kohtume järgmisel aastal Maarjapäeval taas! ← Eelmine Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus Järgmine → Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest Tähistasime Maarjapäeva

Tähistasime Maarjapäeva

Kai Kannistu 28. märtsil 2018

25. märts on rahvakalendris üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi, mille juures on olulisemad järgmised jooned ja nimetused: kevade alguspäev, naistepüha, ebaõnne tõrjumine, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.

Tähistasime Maarjapäeva

Tänavu oli Maarjapäev pühapäeval ja ei pidanud mõtlema sellele, kas jõuan tööle-kooli õigeks ajaks, vaid sai naistepüha nautida.  Seda enam, et sel päeval on keelatud paljud naiste tööd ja nende tegemised võis rahulikult jätta meesperele. 

Nii kutsusidki Karksi jaoskonna naised koos Karksi valla kultuurikeskusega kõiki naisi: nii noori kui vanemaid, tüdrukuid, neide ja noorikuid püha pidama.

Tähistasime Maarjapäeva

Kutsele reageerisid paarkümmend naist. Erilist rõõmu valmistasid kauged külalised: naiskodukaitsjad Viljandi, Lõuna-Viljandi ja Tarvastu jaoskondadest. Kogunesime Maarjapäeva hommikul kell 6 Karksi valla kultuurikeskuse juures, kottpimedas. Sest, oh seda üllatust, samal öösel tuli kellad keerata suveajale! Kuna päikesetõusuni oli veel terve tund, siis punusime paelad ja pimedas alustasime teekonda ordulinnuse nõlval asuvale allikale. Kolm luike tervitasid meid hüüetega.

Seelikutes ja  valgete rätikutega öösel matkavad naised olid omaette vaatamisväärsused.

Tähistasime Maarjapäeva
Leppisime mobiilist eelmise aasta Maarjapäeva päikesetõusu foto vaatamisega, sest ilm oli pilvine.

Karksi-Nuia kohalikud naised olid matkajuhtideks, tänu sellele me ei eksinud teelt ja leidsime Karksi ordulinnuse nõlval asuva allika kiiresti üles. 
Hommikuse silmapesu tegime kohapeal, uskudes, et nii saame silmahädadele abi ja nooruslikud siledad palged. Allika juurde jätsime tänuks münte ja komme ning sidusime raagus puule ohvrianniks punaseid paelu. Sel viisil soovisime õnne isiklikuks eluks, head endale ja oma lähedastele.

Matk tagasi oli juba raskem - võtsime ämbritäie allikavett kaasa neile, kes matkale ei tulnud et nemadki saaksid vastavad rituaalid ikkagi tehtud.

Tähistasime Maarjapäeva

Saabudes kultuurikeskusesse võttis meid vastu värske, kohapeal küpsetatud ülepannikookide lõhn ning ühiselt kaasavõetud söökide ja jookidega kaetud laud. Jõime punast jooki, sest see pidi tagama ilusa välimuse ja hea tervise.

Jälgisime kella, sest tahtsime päikesetõusu tervitama minna. Ootasime, laulsime, aga tänavu oli ilm väga sombune ja pilves. Pidime leppima mobiilist eelmise aastal Maarjapäeva päikesetõusust fotot vaadates.


Õnnitlesime kohalikku Olgat, kellel on Maarjapäeval sünnipäev. Sel aastal sai tal täis 70. aastaring. Lilli Looduskeskusest Ly Laanemets pajatas põnevaid naiste-, pärimus- ja loodusjutte.

 

Kohtume järgmisel aastal Maarjapäeval taas!

FastLion CMS

Tähistasime Maarjapäeva

Tähistasime Maarjapäeva

Tänavu oli Maarjapäev pühapäeval ja ei pidanud mõtlema sellele, kas jõuan tööle-kooli õigeks ajaks, vaid sai naistepüha nautida Seda enam, et sel päeval on keelatud paljud naiste tööd ja nende tegemised võis rahulikult jätta meesperele 25. märts on rahvakalendris üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi, mille juures on olulisemad järgmised jooned ja nimetused: kevade alguspäev, naistepüha, ebaõnne tõrjumine, kapsapüha, maagilise edu meelitamise püha.

Tähistasime Maarjapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse