Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Põlva ringkond Naiskodukaitse Põlva ringkond juuni 2020 kannab esinaise õlarätti uhkelt Kersti Kõrge Naiskodukaitse Põlva ringkond

Naiskodukaitse Põlva ringkond

Ringkonna ajalugu

 

Põlva ringkond loodi 13. detsembril 1997.a. Põlva Maleva staabis. Kohal viibis 7 naiskodukaitsjat ja lisaks peastaabist Merle Sikka, maleva instruktor ltn Avo Kosk ja tollane malevapealik kpt Aigar Liping.

 

Esimeseks esinaiseks valiti Pilleriina Paal, kelle ametiaeg jäi üpris lühikeseks. 1999. aastal valiti uueks esinaiseks tollane aseesinaine Karin Kivi, kes esindas ringkonda kuus aastat.

 

Üks põnevamaid üritusi, millest liikmed räägivad veel tänagi oli meie esimene ja ka ainuke suvelaager, mis toimus Salo saarel 2001 aastal.

 

Aastal 2002 hakkasime ringkonnas tähistama pidulikult NKK mälestuspäeva väikese kohvilaua ja pärgade asetamisega enne  sõjaaegsete naiskodukaitsjate haudadele. Samal aastal loodi jaoskonnad Räpinasse ja Põlvasse, mille esinaised siis olid Tiina Sisko ja Karmen Kevvai. Liikmeskonna hiilgeaeg Põlva ringkonnas jääb samasse perioodi kui ringkonda kuulus 51 liiget.

 

Samal aastal toimus Põlvas Maakaitsepäev, kus meie naised seda rohket inimmassi toitlustasid ja rivisammul koos teiste naistega väga vapralt vastu pidasid kõrvetava päikese all. 

 

Huvitav katsumus on naistele olnud mitmel aastal osalemine koormusmatkadel, kus on tulnud rännata erinevatel maastikel raske seljakott seljas ja automaat õlal, trotsides rakkus varbaid, lõõskavat päikest ja vihma. Hoidudes igas põõsas varitseva vaenlase eest.

 

Mitmel aastal sai ka koos malevaga metsas relv käes õppustel käidud ning erinevatel rännakutel osaletud.

 

Aktiivsed osalejate poolest olid ka meie lahtiste uste päevad, mille tulemusena on meie seas praegu nii mõnigi tubli liige kaasa arvatud meie esi- ja aseesinaine.

 

2005. aastal anti esinaise õlarätt üle Karmen Kevvaile.

2008. aastal andis esinaise õlaräti Karmen Kevvai üle Mooste mõisas toimunud ringkonnakogul Kristi Randlale.

2011. aastast kuni 2020. aasta juunini oli ringkonna esinaiseks Esti Taal.

Alates 26. juuni 2020 kannab esinaise õlarätti uhkelt Kersti Kõrge.

FastLion CMS

Naiskodukaitse Põlva ringkond

Naiskodukaitse Põlva ringkond

Ringkonna ajalugu Põlva ringkond loodi 13 detsembril 1997

Naiskodukaitse Põlva ringkond

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse