Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala naiskodukaitsjate korraldatud seiklusmäng toimus Viljandis juba kolmandat korda ja sellest võttis korraldajate rõõmuks osa 14 võistkonda. Foto: Meelis Eelmaa ← Eelmine Mari Raamoti lugu väärib tundmaõppimist Järgmine → Kolmandat korda Alfons Rebasele pühendatud rännakul Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt

Urve Loit, Lembe Lahtmaa 16. sept. 2012

Sakala naiskodukaitsjate korraldatud seiklusmäng toimus Viljandis juba kolmandat korda ja sellest võttis korraldajate rõõmuks osa 14 võistkonda.

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt
Seiklusrajal pandi proovile ronimisoskus ja võistkonna koostöö. Foto: Lembe Lahtmaa

„Sakala Seiklus“ peakorraldaja Urve Loit tõdes: „Hoolimata vihmasabinast õnnestus meie selleaastane seiklusmäng Uueveski linnaosas väga hästi. Vahepeal, kui registreerunud oli 19 võistkonda, tuli küll väike hirm peale, kas ja kuidas me oma ajakavaga toime tuleme. Kuid kuna punktikohtunikud olid oma tegevused väga hästi ette valmistanud, siis oleksime ka veidi rohkema kui 20 võistkonnaga kenasti toime tulnud“.

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt
Noorkotkas Gunnar aitas kiivri korralikult pähe, see kaitses võistlejat kui ka puu otsast alla oleks kukkunud. Foto:L. Lahtmaa

 

Lastele, noortele ja peredele suunatud 15. septembril toimunud võistlusel tuli nelja tunni jooksul läbida üksteist kontrollpunkti. Abiks orienteerumisel olid kaart ja võistkonnakaaslased. Punktikohtunikena andsid noorkotkaste juht, naiskodukaitsjad, päästeameti mehed ja politseinik võistlejatele täita põnevaid ülesandeid. Võidab ju võistkond, kes kogub kõige rohkem punkte. Mängus osalejad startisid Kaistseliidu Sakala maleva juurest ja finiseeruminegi toimus sealsamas. Maleva juures asunud eelviimases kontrollpunktis pakuti võistkondadele  võimalust läbida väike seiklusrada, mis osalejates palju elevust tekitas: kui puude vahelt mahtus läbi keha, ei tahtnud hästi läbi mahtuda pea! Hetk pusimist ja võistkonnakaaslaste toetuse abil sai rada läbitud.

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt
Päästeameti kontrollpunktis küsiti muuhulgas, et kui sageli suitsuanduri korrasolekut peab kontrollima. Kas teie teate? Foto: Meelis Eelmaa

Kuigi seiklusmängus osalemiseks puuduvad ealised piirangud, oli seekord enamik osalejaid vanuses 10 kuni 16 eluaastat.  Üritusest osavõtt kasvab iga aastaga ning laienenud on ka meie koostööpartnerite osa – kui eelmisel aastal lõi meie mängul kaasa politsei, siis sellel aastal olid lisaks neile seiklusmängu ühes kontrollpunktis põnevaid ülesandeid pakkumas  päästeameti vaprad mehed. Korraldajatena oleme uhked eriti nende võistlejate üle, kes juba kolmas kord kohale tulid ja raja läbisid!

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt
Toitlustuse kontrollpunktis pidi hästi teadma ja tundma puuvilju. Foto: Meelis Eelmaa

Eelmiste seiklusmängude korraldamisel oli suurem pabin sees, kuidas me hakkama saame. Nüüd oleme omandanud hulgaliselt häid kogemusi ja saanud kindlustunde. Esimene kord, 2010. aastal, kulges seiklejate teekond ümber Viljandi järve. Teisel korral olid kontrollpunktid üles seatud kesklinna. Nüüd panime osalejad proovile Uueveski linnaosa tundmisega.

 

Esimesel "Sakala Seiklusel" pidid võistkonnad end meeleolukalt tutvustama, sel korral tuli aga võistlejatel koostada oma meeskonda iseloomustav lustakas luuletus.  Saime kõik ürituse lõpusirgel kuulda muhedaid värsse ja luuletamisega keegi hätta küll ei jäänud!

 

Meie seiklusmäng kogub igal aastal juurde toetajaid.

Juba käivad ettevalmistused järgmise aasta ürituse läbiviimiseks. Hea meel on ära märkida, et seiklusmängu paremaks läbiviimiseks plaanime teha koostööd Tartu naiskodukaitsjatega, kes samalaadset seiklusmängu Tartus läbi viivad.

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt
Sakala Seiklus 2012 kolm paremat võistkonda. Foto: Meelis Eelmaa

FastLion CMS

Mängulusti ja seiklejaid jagus

Mängulusti ja seiklejaid jagus

Seiklusrajal pandi proovile ronimisoskus ja võistkonna koostöö Foto: Lembe Lahtmaa „Sakala Seiklus“ peakorraldaja Urve Loit tõdes: „Hoolimata vihmasabinast õnnestus meie selleaastane seiklusmäng Uueveski linnaosas väga hästi Sakala naiskodukaitsjate korraldatud seiklusmäng toimus Viljandis juba kolmandat korda ja sellest võttis korraldajate rõõmuks osa 14 võistkonda.

Mängulusti ja seiklejaid jagus Sakala Seiklusele piisavalt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse