Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maakaitsepäev tõi teadmised platsile Maakaitsepäev tõi teadmised platsile Maakaitsepäev Viljandi Vabaduse platsil tõi Sakala ringkonna naiskodukaitsjad esmakordselt linnarahva ja külaliste ette kolmes erinevas välimuses. Juba tuttavad pidulik must ja Eesti kaitseväe digilaiguline said kaaslaseks silmatorkava evakuatsioonirühma sini-musta vormi. Sisu sellest ei muutunud, pigem vastupidi - sai sügavust juurde. Nii oli üle kolmekümne tubli liikme Naiskodukaitse tegevusi eri nurkade alt rõõmsalt ja lahkelt tutvustamas. Kõiki Vabaduse platsile tulnuid ootas 9 mängupunkti ehk Naiskodukaitse bingo. Foto: Laine Lindvest Tähtpäevad ← Eelmine Kuidas mandrinaised üle mere käisid Järgmine → Karksi naised pakkusid sööki ja jooki ja priimat pannkooki Maakaitsepäev tõi teadmised platsile

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile

Tiiu Sommer 23. juunil 2022

Maakaitsepäev Viljandi Vabaduse platsil tõi Sakala ringkonna naiskodukaitsjad esmakordselt linnarahva ja külaliste ette kolmes erinevas välimuses. Juba tuttavad pidulik must ja Eesti kaitseväe digilaiguline said kaaslaseks silmatorkava evakuatsioonirühma sini-musta vormi. Sisu sellest ei muutunud, pigem vastupidi - sai sügavust juurde. Nii oli üle kolmekümne tubli liikme Naiskodukaitse tegevusi eri nurkade alt rõõmsalt ja lahkelt tutvustamas. Kõiki Vabaduse platsile tulnuid ootas 9 mängupunkti ehk Naiskodukaitse bingo.

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile
Foto: Laine Lindvest

Platsil liikumine nagunii, aga ka ajurakukesed tahavad võimelda, nii sai nuputada valikvastustega viktoriini, kus kõige popimaks osutus tsitaadi „Teame, et niikaua kui tuntakse Eesti nime, niikaua teatakse ka, et eesti mehe kõrval on ikka ja alati olnud nii moraalseks toeks kui ka jõu ja nõuga kaasalööjaks – olgu rahupäevil või sõja ajal – eesti naine.” autori leidmine. Palju pakuti, et need sõnad kuuluvad Lennart Merile, kuid tegelikult ütles need Naiskodukaitse üks asutajatest Mari Raamot.

Auto on meie igapäevaseks kaaslaseks paljudel juhtudel, aga mis seal lisaks reisijatele võiks ja peaks kaasas olema? Isegi kui jaanilaupäeva palava ilmaga ei tule pähe, et üks kokkupandav labidas aitab nii lumes, mudas kui liivas, siis väikest magusavaru vajadust aitavad ehk pere maiasmokad meeles hoida.

Selge see, et Setumaalt saab juba kukeseeni, kuid kas metsa oleks mõtet minna päris tühja koti, ämbri või korviga? Ellujäämiskarp on väike aga tubli abiline, mis läbimõeldud pakkimisel ei võta palju ruumi, kuid võib eksimise korral sind kiiremini koju aidata või hädajuhul öö turvalisemalt üle elada,

Me keegi ei tahaks kodust ette teatamata lahkuda, aga mida teha siis, kui sellest tõesti pääsu pole? Rasketeks olukordadeks valmistumine on Naiskodukaitse üks eriala ja nii saidki kõik soovijad oma käega pakkida evakuatsioonikotti ning kuhjaga veel vajalikke näpunäiteid kaasagi.

Kodustest kappidest ja panipaikadest võib leida hulgi igasugu kodukeemiat, mille pakenditel olevad tingmärgid ei olegi ehk tähelepanu püüdnud. Veidi vaatlemist ja selgus, et kõik on tegelikult ootamatult loogiline!

Ole valmis! äpi kasutajad võisid end kriisivarude punktis küll mõnusalt tunda ja muljeid vahetada, kes aga esimest korda selle teemaga kokku puutusid, said väärtuslikke nõuandeid, kui palju ja milliseid tagavarasid oleks mõtet pidevalt kodus hoia. 

Vajalikud olid käigud ka Kaitseliidu tehnika ning noorkotkaste ja kodutütarde juurde. Et kogu möllule ikka väärikalt vastu pidada, sai kõhtu täita imemaitsva seljankaga ning kosutada end morsi ning jahutava veega.

Õnnelikud bingotajad, kel kõik üheksa templit mängukaardil, said keerutada õnneratast ja seeläbi Fortuuna tahtel auhinna. 

Muusikalist meelelahutust pakkus väsimatu ansambel Trad.Kvintessents.

Täname kõiki, kes õnneloosi ostes panustasid Mari Raamoti nimelise pingi paigaldamist tema kodutalu õuele ning kõiki neid, kes toetasid Viljandi vabadussõja võidusamba taastamist, mille avamist on oodata täpselt aasta pärast.

 

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile
Foto: Laine Lindvest

FastLion CMS

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile

Foto: Laine Lindvest Platsil liikumine nagunii, aga ka ajurakukesed tahavad võimelda, nii sai nuputada valikvastustega viktoriini, kus kõige popimaks osutus tsitaadi „Teame, et niikaua kui tuntakse Eesti nime, niikaua teatakse ka, et eesti mehe kõrval on ikka ja alati olnud nii moraalseks toeks kui ka jõu ja nõuga kaasalööjaks – olgu rahupäevil või sõja ajal – eesti naine ” autori leidmine Maakaitsepäev Viljandi Vabaduse platsil tõi Sakala ringkonna naiskodukaitsjad esmakordselt linnarahva ja külaliste ette kolmes erinevas välimuses. Juba tuttavad pidulik must ja Eesti kaitseväe digilaiguline said kaaslaseks silmatorkava evakuatsioonirühma sini-musta vormi. Sisu sellest ei muutunud, pigem vastupidi - sai sügavust juurde. Nii oli üle kolmekümne tubli liikme Naiskodukaitse tegevusi eri nurkade alt rõõmsalt ja lahkelt tutvustamas. Kõiki Vabaduse platsile tulnuid ootas 9 mängupunkti ehk Naiskodukaitse bingo.

Maakaitsepäev tõi teadmised platsile

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse