Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Koostöö lääne moodi ehk kaunistatud kalossid ja astelpajumoosiga tort Koostöö lääne moodi ehk Aprillikuu viimase päeva varahommikul võtsid Sakala naised koos lastega ette ühe päris pika sõidu. Naiskodukaitse koostööürituse raames olime oodatud külla Haapsallu. Kui me kohale jõudsime, olid Lääne ringkonna naised ning lapsed malevas agarasti toimetamas ja süüa tegemas. . . Suur aitäh Lääne ringkonnale küllakutse ja hästi korraldatud ürituse eest! ← Eelmine Kotkas kutsub Tibu Järgmine → Aitasime Tüma täiskasvanute turvakodu Koostöö lääne moodi ehk kaunistatud kalossid ja astelpajumoosiga tort

Koostöö lääne moodi ehk kaunistatud kalossid ja astelpajumoosiga tort

Piret ja Lembe 3. mail 2011

Aprillikuu viimase päeva varahommikul võtsid Sakala naised koos lastega ette ühe päris pika sõidu. Naiskodukaitse koostööürituse raames olime oodatud külla Haapsallu. Kui me kohale jõudsime, olid Lääne ringkonna naised ning lapsed malevas agarasti toimetamas ja süüa tegemas...

Koostöö lääne moodi ehk kaunistatud kalossid ja astelpajumoosiga tort

Meid tervitas Lääne ringkonna rõõmsatujuline instruktor Sveta Mustkivi. Nagu ikka ei tule naiskodukaitsjatele head mõtted ilma toiduta ja nii sõime kõigepealt suppi ja pannkooke. Siis tutvusime omavahel ja jagunesime rühmadesse. Rühmatöödena rääkisime erialagruppide üldpõhimõtetest ning mõtlesime üheskoos üritustele, mis võiksid olla aastaplaanis.

 

Kultuurigrupi liikmed kirjutasid aastaplaani kübarapäeva ja mõisate külastuse, isamaaliste luuletuste õhtu, lisaks traditsiooniliste tähtpäevade tähistamine, mida oleks mõistlik järgida koostöös kodutütardega (lihavõtted, emadepäev, kadripäev). Spordigrupi liikmed pakkusid traditsioonilisi sportlikke üritusi nagu jalgrattaretked, kanuumatkad, aga ka spordipäevade organiseerimist koolidele, lasteaedadele, ringkondadevaheliste turniiride läbiviimist ning koostöös kultuurigrupiga erinevate tähtpäevade tähistamist (vastlapäev, volbriöö ja palju muudki huvitavat).

Peale ajude ragistamist järgnes käeline tegevus. Igal osalejal oli võimalus oma kunstilist annet proovida kalossidele/kummikutele kõikvõimalikke motiive kandes. Lääne ringkonna instruktor tutvustas nii maalimistehnikat kui ka jagas välja erinevaid mustreid, mida igaüks sai oma äranägemise järgi kalossidele kanda. See tundus igati põnev ettevõtmine. Huvitav oli see, et ka neil naistel, kes alguses väitsid, et ainus, mida nad joonistada oskavad on KRIIPSU-JUKU, oli tulem lausa endalegi vapustav. Keeruliseks kujunes kahe identse kalossi maalimine, aga ehk oligi just kogemata maasika asemel maalitud lill isikupärasem, igatahes jätkus imetlemist ja ohhetamist, meie kalossid said erksa ja kena ilme.

Kui kalossid olid rõdule kuivama viidud, haarasid taaskord initsiatiivi Haapsalu tragidad naised ning järgmisena võtsime ette jalutuskäigu linnas. Suvitushooaeg pole ju veel alanud ja väikelinna tänavatel oli vaikne. Põnevust tekitas see, et kohalikud näitasid meile paiku ja nurgakesi, kuhu me „turistina“ ei satu. Piiskoplinnuse hoovis räägiti kohalikke legende. Ja muidugi, meile, kel meri igapäev just ukse ees pole, pakkus naudingut ka lihtsalt promenaadil jalutamine ning merehõngu nautimine...

Järgmisena võttis kogu meie seltskond suuna südalinna poole. Astusime sisse Epp Maria Galeriisse, kus asub ka erilise interjööriga kohvik. Imetlesime seintel olevaid maale, keraamikat, kunstiliselt kujundatud laudu. Teise korruse maalilise saali ühes sopis on väike köök. Seal valmistas ETV Terevisiooni saatest tuntud kondiiter Nadja Kaarma meie silme all toorjuustu tordi astelpajumoosiga, selle tordi retsept on ekstra välja töötatud Naiskodukaitsele. Kõigil oli võimalus esitada küsimusi nii selle retsepti valmimise kohta kui ka kodus küpsetamisel tekkinud probleemidele. Kaks torti saime malevas maiustamiseks kaasa võtta.

Kuna tegemist oli koostööüritusega, haarasid ringkondade instruktorid kahekesi tordi lahtilõikamiseks noa. Nii suurepärast tordilõiku degusteerides vaidlesid toitlustajad hetkeks veel selle üle, mis moos tordi peal ikkagi peaks olema. Mõtteid oli palju... jõhvika, pohla, kirsi või aprikoosi, samas oli neid, kes leidsid, et just astelpajumoos ongi siia enam sobiv. Aga üldiselt kostus sööjatelt vaid rahulolevat mõminat ja tundub, et just see ongi õige Naiskodukaitse tort.

Meie hakkame Viljandi poole sõitma, tee peal tervitab meid vihm. Haapsalus aga jätkus volbriöö mitmete põnevate üritustega.
Suur aitäh Lääne ringkonnale küllakutse ja hästi korraldatud ürituse eest!

FastLion CMS

Koostöö lääne moodi ehk

Koostöö lääne moodi ehk

Meid tervitas Lääne ringkonna rõõmsatujuline instruktor Sveta Mustkivi Nagu ikka ei tule naiskodukaitsjatele head mõtted ilma toiduta ja nii sõime kõigepealt suppi ja pannkooke Aprillikuu viimase päeva varahommikul võtsid Sakala naised koos lastega ette ühe päris pika sõidu. Naiskodukaitse koostööürituse raames olime oodatud külla Haapsallu. Kui me kohale jõudsime, olid Lääne ringkonna naised ning lapsed malevas agarasti toimetamas ja süüa tegemas...

Koostöö lääne moodi ehk kaunistatud kalossid ja astelpajumoosiga tort

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse