Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90 Endiselt särtsakas väärikas vanadaam Nõmme Kultuurikeskus võõrustas 7. detsembril kutsutud külalisi ja Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid nende 90-aastasel juubelil. Pidulikul üritusel annetati liiliariste, ergutati tänukirjadega ning tunnustati pühendunud liikmeid ja aasta emasid. Piduliku tõotuse andis rekordarv uusi liikmeid. Märgati tegijad ja ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ tiitli pälvis Anneli Looken. misasi?!? LNO! Järgmine → Muusika jaoskond 20! Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90

Marit Antik 19. dets. 2017

Nõmme Kultuurikeskus võõrustas 7. detsembril kutsutud külalisi ja Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid nende 90-aastasel juubelil. Pidulikul üritusel annetati liiliariste, ergutati tänukirjadega ning tunnustati pühendunud liikmeid ja aasta emasid. Piduliku tõotuse andis rekordarv uusi liikmeid. Märgati tegijad ja ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ tiitli pälvis Anneli Looken.

Pidulikult juubelihõnguline aastapäevaüritus algas traditsiooniliselt Eesti Vabariigi hümniga. Järgnevalt pidas ringkonna esinaine Berit Cavegn tunnustava ja tiivustava kõne, mille peamiseks sõnumiks oli: „Uuel aastal ootab meid ees järgmine suur kohustus – SIIL2018, kus peame panustama täies koosseisus. Meilt oodatakse tegevust nii üksuste koosseisus kui ka omakeskis erinevates tegevustes. Igaüks saab oma panuse anda.“

 

Üritus jätkus meeleolukalt, esitati luuletusi ja muusikalisi vahepalu. Kena üllatuse tegi ringkonna esinaisest Berit Cavegnist ja instruktor Maret Valnerist koosnev duett, esitades rahvale hingelähedase pala „Eesti muld ja Eesti süda“.

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90
Duett. Foto: Elisa Jakson

Juubeliaastal liitus Tallinna ringkonnaga tervelt 41 uut liiget, kellest kohalolijad pühaliku tõotuse andsid. 

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90
Tõotuse andmine. Foto: Kerstin Martmaa

Ametlik osa jätkus ohtrate tänusõnaga.

 

Ringkonna juhatus tänas kõiki laulu- ja tantsupeo toitlustajaid ning paraadil, Anname Au kampaanias ja Kevadtormil osalenuid. „Teid oli palju! Teid oli rohkem kui pool ringkonda. Aitäh teile!“

 

Eeskujuliku tegevuse eest tunnustati 20t vabatahtlikku, koostööpartnerit ja Tallinna maleva töötajat: Mare Mändveer, Marit Antik, Svetlana Taraban, Mari Kalbin, Anne Likold, Helena Minina, Kariina Lillepea, Sirje Antson, Märt Melsas, Jüri Rogolev, Eglit Uke, Olar Paesalu, Viktor Ivanov, Raivo Tammeorg, Haldi Tuvi, Kalev Ader, Tõnu Märss, Sven Tuuling, Aavo Pekri, Aart Nõmm.

 

Naiskodukaitse keskjuhatuse tänukirjad anti Karin Murule ja Jette Karminile. Ringkonna tänukirjaga ergutati seitset aktiivset naist: Anne Sõber, Mari Koks, Kärt Praks, Sirje Sarapu, Leili Sarapuu, Ebe Pille, Maris Amon.

 

Suure aplausi ja kingituste osaliseks sai võistkond koosseisus Pille Part, Eike Pilt, Ulvi Kade ja Bärbel Salumäe, kes pälvis üle-eestilise side- ja staabiassistentide erialavõistlusel kiiduväärt III koha.  

Tõeliste tegijatena märkas ringkonna juhatus eraldi tunnustamist ja äramärkimist väärivaid liikmeid, andes välja järgmised tiitlid: 

  • "Tühi kõht ei seisa püsti!" Aasta kulbid 2017: Jane Keel ja Annely Koolmann
  • "Amet ja oskus pole koormaks".  Aasta kujundaja 2017: Maris Soonsein
  • "Vana tee, vana sõber". Aasta eestvedaja 2017: Elisa Jakson
  • "Tee tööd töö ajal, aja juttu jutu ajal". Aasta reportaa¾ 2017: "Mis on peakoka lemmiktegevus ehk „Köögivillak“". Katrin Poom, Marit Viiding
  • "Kes korjab, see kogub." Aasta üritus 2017: evakuatsiooniõppus. Gertrud Väravas, Maris Soonsein

Tänati kohalolnud värskeid emasid, kes sel aastal tõid lisa loodetavasti tulevaste naiskodukaitsjate või Naiskodukaitse toetajaliikmete näol (Kristiina Maremäe, Marju Mändmets, Kristi Lipp, Liia  Rosenfeldt, Liis Nigul, Tiina Roos, Kristiina Kull, Annika Soomaa, Airika Tammar).

 

Naiskodukaitse kõrgeim autasu, Liiliarist, anti järgmistele tegevliikmetele eeskujuliku teenistuse eest Naiskodukaitses:

  • Liiliaristi IV klassi teenetemärgi said Marje-Anne Hendrikson, Gertrud Väravas ja Berit Cavegn
  • Naiskodukaitse Liiliaristi V klassi teenetemärgi sai Krista Kiil

Need naised, nagu liilia, on oma puhtuse, vaimsuse ja väärikusega meile kõigile suureks eeskujuks. Palju õnne teile!

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90
Aasta naiskodukaitsja Anneli Looken. Foto: Elisa Jakson

”Ta on oma liitumisest alates lennanud komeedina üle Tallinna ringkonna “taeva””, ”Ta on terava meelega südikas naisterahvas”, ”Tema puhul meeldib mulle eriliselt tema omadus suvalisel hetkel, kui sul on "mott" maas või muidu paha tuju, lihtsalt rääkida üks anekdoot, mis enamasti on just täpselt see, mis paneb sind edasi tegutsema“, „Mainimata ei saa ka jätta tema sooja suhtumist oma kaaslastesse ja head huumorimeelt, mis teevad temast asendamatu kaaslase nii metsas katla ääres kui ka igapäevaelus” jne, jne.  Sellisena iseloomustavad kaasvõitlejad ja sõbrad Naiskodukaitsest Anneli Lookenit, kes valiti auga Tallinna ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ tiitlit kandma.  

Iga okas loeb - meeleolukas ja krutskihõnguline okastega siil, kingituseks Naiskodukaitse esinaisele Airi Toomingale, valmis instruktor Maret Valneri eestvedamisel. Siili külge kinnitati meie ringkonna kõigi liikmete nimed, lubadusega, et oleme järgmisel aastal kõik Siilil panustamas.

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90
Siil. Foto: Elisa Jakson

Omanäolised meened anti üle meie kõrgeimaile pealikele Airi Toomingale, Ave Proosile  ja Helen Allasele. 

 

Enne suupistete juurde asumist õnnitlesid Naiskodukaitset juubeli puhul ka mitmed külalised Kaitseliidust ja koostööpartnerite hulgast.  

 

Pidulik üritus jätkus vabas õhkkonnas koos suupistete, fotojäädvustuste ja muljete vahetamisega.

 

Tallinna ringkond on endiselt tugev ja elujõuline, 90 aastat turjal annab vaid hoogu ja särtsu juurde ning nüüdseks juba 305-liikmeliseks kasvanud liikmeskond jätkab õilsate tegude tegemist ka 2018. aastal.

 

Palju õnne meile kõigile!

Järgmine →
Muusika jaoskond 20!

FastLion CMS

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam

Pidulikult juubelihõnguline aastapäevaüritus algas traditsiooniliselt Eesti Vabariigi hümniga Järgnevalt pidas ringkonna esinaine Berit Cavegn tunnustava ja tiivustava kõne, mille peamiseks sõnumiks oli: „Uuel aastal ootab meid ees järgmine suur kohustus – SIIL2018, kus peame panustama täies koosseisus Nõmme Kultuurikeskus võõrustas 7. detsembril kutsutud külalisi ja Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid nende 90-aastasel juubelil. Pidulikul üritusel annetati liiliariste, ergutati tänukirjadega ning tunnustati pühendunud liikmeid ja aasta emasid. Piduliku tõotuse andis rekordarv uusi liikmeid. Märgati tegijad ja ringkonna „Aasta naiskodukaitsja“ tiitli pälvis Anneli Looken.

Endiselt särtsakas väärikas vanadaam - Tallinna ringkond 90

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse