Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev Avalike suhete grupi liikmetel 3. novembril kogunesid Sakala ja Valgamaa ringkondade naiskodukaitsjad Sakala maleva ruumidesse, et ühise õppepäeva raames saada juurde teadmisi ning oskusi meediaga ja meedias suhtlemisest. ← Eelmine Sada korras kalmu Eestile Järgmine → Sakala ringkonna tunnustused 2018 Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev

Kai Kannistu 18. nov. 2018

3. novembril kogunesid Sakala ja Valgamaa ringkondade naiskodukaitsjad Sakala maleva ruumidesse, et ühise õppepäeva raames saada juurde teadmisi ning oskusi meediaga ja meedias suhtlemisest.

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev
Eda Kivisild tutvustas, mil moel kirjutada hea uudislugu. Foto autorilt.

Eda Kivisild õpetas meid kirjutama loetavaid uudiseid ja koostama pressiteateid. 
Uudist kirjutades peab vastama küsimustele: kes? mis? kus? millal? kuidas? miks? Ja kui vastates oled täpne, objektiivne ja tasakaalustatud, siis on kõik eeldused heaks uudislooks olemas.
Pressiteade on uudise vorm, millega soovitakse tagada uudise laiem levik ajakirjanduse vahendusel. On teada, et ajakirjanikud saavad sadu pressiteateid päevas, siis on saatja ülesanne koostada nähtav, põnev ja arusaadav pressiteade. Lektor pööras tähelepanu õigele ajastusele, lühikese ja tabava pealkirja leidmise vajadusele jne. Praktilise grupitööna koostasime kohapeal nö pressika Sakala ringkonna aastapäeva tähistamisest ja juba toimuvast koolituspäevast.

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev
Õppepäevadel on üsna tavapärane, et naised võtavad kaasa väikesed lapsed.

Kaire Kannistu tutvustas lihtsate tänapäevaste vahenditega vidote tegemist. Video püüab tähelepanu enam kui foto ja kirjatükk. Kaire tõi esile faktid, et video, mida kasutatakse sotsiaalmeedias toob 12 korda rohkem jagamisi, kui pilt ja tekst kokku ja videopostitusel Facebookis on 135% kõrgem orgaanilise ulatus, kui pildi postitusel  Omandasime uut sõnavara- boomerang, gif, greenscreen jne.

Kindlasti hakkame praktiseerima ja looma lühikesi, haaravaid ja õpetlike videoid ning neid sotsiaalmeedias jagama. Olen veendunud, et meie tegemiste kroonika saab väärikat täiendust.

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev
Läbi huumori lahendatud hetk ehk milleks on liitumisel vaja perearsti tõendit. Foto: L. Lahtmaa

Eveli Nõgu tuli Saaremaalt rääkima käitumisest sotsiaalmeediast. Suures osas keskendus ta Instagramile, mida on lihtne tarbida. Sealses keskkonnas on oma kogukond, kus saab suhelda jälgijatega ja luua meeleolu. Oluline on olla vahetu ja vältida ametlikkust ja formaalsust.
Saime ka teada, mis asjad on hashtagid ja kuidas nende kasutamine võimaldab keskkonnas olla paremini leitav.

Jane Koitlepp korraldas kiired mõttetalgud liikmete värbamise ideedest. Taaskord jaotas ta meid gruppidesse ja nii pidime oma ideed näitlikult esitama. Selgus, et meie seas oli palju andekaid rahvanäitlejaid. Loodetavasti saame neid esitleda ka rahvarohkemates kohtades ja suur osa „publikust“ võtab vastu otsuse organisatsiooniga liituda.

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev

FastLion CMS

Avalike suhete grupi liikmetel

Avalike suhete grupi liikmetel

Eda Kivisild tutvustas, mil moel kirjutada hea uudislugu Foto autorilt 3. novembril kogunesid Sakala ja Valgamaa ringkondade naiskodukaitsjad Sakala maleva ruumidesse, et ühise õppepäeva raames saada juurde teadmisi ning oskusi meediaga ja meedias suhtlemisest.

Avalike suhete grupi liikmetel toimus koolituspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse