Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„TULI VABA!“ „TULI VABA!“ Nii kõlas TIIT LINTS´i hääl juulikuu viimasel päeval Piirsalus mitmeid kordi, lisades nii mitmessegi vereringesse hea koguse adrenaliini. Toimumas oli Naiskodukaitse Lääne ringkonna ürituste seas traditsiooniks saanud Lääne-Nigula jaoskonna poolt korraldatav laskepäev lahingrelvadest. Foto: Anu Kulbok ← Eelmine "Tere, Vormsi!" ehk naiskodukaitsjate retk kohaliku kultuuri jälgedes Järgmine → Sõjaprintsessid Kiltsis „TULI VABA!“

„TULI VABA!“

Anu Kulbok 4. augustil 2021

Nii kõlas TIIT LINTS´i hääl juulikuu viimasel päeval Piirsalus mitmeid kordi, lisades nii mitmessegi vereringesse hea koguse adrenaliini. Toimumas oli Naiskodukaitse Lääne ringkonna ürituste seas traditsiooniks saanud Lääne-Nigula jaoskonna poolt korraldatav laskepäev lahingrelvadest.

„TULI VABA!“
Ohutus eelkõige. Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Lamades laskeasend. Foto: Anu Kulbok

Päev oli planeeritud mitme osalisena. Oli aega laskmise harjutamiseks, õpituba lahingolukorra esmaabist ja peale kosutavat lõunasööki ka Lääne ringkonna jaoskondade vaheline laskevõistlus, kus olid esindatud ka noorkotkaste ja kodutütarde võistkonnad.

 

Siin kirjutaja ei olnud varem selliseid relvi väga lähedalt näinud ja seega näis kogu ettevõtmine põnev ja kui kutsuti pilti tegema ja nupukest kirjutama olin rõõmuga nõus. Ilm oli imeline, päev tõotas tulla muretu ja põnev, pastakas ja fotokas olid stardivalmis... Siis aga otsustati, et oleks ju vahva abijõududest eksprompt lisavõistkond kokku panna. Meedik, toitlustuse abiline, korraldustiimi liige ja totaalsest kollanokast ajakirjanik – miks ka mitte! Aga tõsi ta ju on – kõige vahetuma mulje saab ikka isiklikust kogemusest.

 

Samal ajal, kui mina õppisin, kuidas relva vinnastatakse ja mis pidi käivad salve pardunid, oli tore jälgida tegelike võistlejate tegutsemist. Kui teadlikud, kui hoolsad, kui täpsed on meie naised ja noored! Lasta tuli erinevatest asenditest, erinevatel kaugustel sihtmärkide pihta. Tulemused vaadati üle, arutleti, anti nõu.

Kaitseliitlastest korraldusmeeskond oli valvas ja toetav. Tagatud oli nii ohutus, head nõuanded, võrdne kohtlemine kui ka parajas koguses mõnusat huumorimeelt ja head tuju. Aitäh Tiidule ja tema meeskonnale  ning meediku rollis olnud TIIA KAUS´le!

 

Kõik eelnev käib täpselt samal määral ka esmaabi töötoa kohta. Lahingolukorra- ja tavapärane meditsiin on mõneti erinevad ja kui tegu on lahingrelvadest laskmisega siis on oluline ka vastaval määral esmaabi oskusi ja teadmisi täiendada. Oli asjalik ja hea ülevaade koos praktiliste harjutustega. Kõige mõnusam oli sealjuures see, et kujunes välja asjalik arutelu ja iga küsimus sai selge ning põhjendatud vastuse. Aitäh Sulle MARTIN VALK!

 

Lõunapausi ajal said kõhud täidetud JULIA SIRKELi valmistatud maitsva toiduga, peetud vestlused ja jagatud kogemused ja nõuanded alates kokandusest ja lõpetades matkasaabastega. Oli nalja ja sõpruskonna tunnet.

 

Siis aga muutus olukord tõsisemaks – ees seisis võistlus. Oli siiski vaja välja selgitada parimad laskurid nii individuaal- kui võistkondlikus arvestuses. Pinevust leevendama ja keskendumisvõimet turgutama saabus ka paar tugevat paduvihma sagarat, mis meie metsas viibimiseks kohaselt varustatud vapraid muidugi ei seganud.

 

Võistluse ametliku osa järel - seni, kuni arvestati kokku tulemusi, said kätt proovida ka meie tublid mehed. Jätame nende tulemuse siinkohal saladuseks aga meil on head õpetajad, see on selge.

 

Kui maapind oli padrunikestadest puhtaks nokitud, relvad põhjalikult hooldatud ja asjad kokku pakitud oligi aeg pidulikuks tseremooniaks. Tänati korraldajaid ja kuulutati välja võitjad.

 

Kuue võistkonna seast osutus täpseimaks naiskond koosseisus: MARGE KELDER ja KARIN ARUOTS Lõuna-Läänemaa jaoskonnast, ANNELI KOTTER Hiiumaa jaoskonnast ja KRISTIINA LIIV Risti jaoskonnast. Individuaalses arvestuses oli paremusjärjestus selline: III koht KARIN ARUOTS, II koht AVE LARIONOVA Lääne-Nigula jaoskonnast ja VÕITJAKS MARGE KELDER.

 

Nemad olidki sel päeval ja sel võistlusel täpseima silma ja kindlaima käega. Võitjad olime aga kõik. Juba see ju ongi võit, kui tuled oma igapäevasest rutiinist välja – mõnusa sõpruskonnaga värskes (pisut püssirohu lõhnalises) õhus meeldivalt aega veetma, saad osa võistluse närvikõdist, hea hulga praktilisi teadmisi ja rahulolutunde hästi veedetud päevast. Aitäh, sõbrad, näeme järgmistel kordadel!

 

„TULI VABA!“
Seina tagant laskmine. Foo: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Noorkotkad laskejoonel. Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Kodutütred võistlusrajal. Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Anu (artikli autor) saab "esmaabi". Foto: Anu Kulboki erakogust
„TULI VABA!“
Martin jagab meditsiinilisi õpetussõnu ja kõik saavad ise praktiseerida. Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Võitjavõistkonnast: Marge (individuaal I koht) ja Karin (individuaal III koht). Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Võitjavõistkonnast: Anneli ja Kristiina. Foto: Anu Kulbok
„TULI VABA!“
Peakorraldaja õnnitlused Avele, kes saavutas individuaalselt II koha. Foto: Anu Kulbok

FastLion CMS

„TULI VABA!“

„TULI VABA!“

Ohutus eelkõige Foto: Anu Kulbok Lamades laskeasend Nii kõlas TIIT LINTS´i hääl juulikuu viimasel päeval Piirsalus mitmeid kordi, lisades nii mitmessegi vereringesse hea koguse adrenaliini. Toimumas oli Naiskodukaitse Lääne ringkonna ürituste seas traditsiooniks saanud Lääne-Nigula jaoskonna poolt korraldatav laskepäev lahingrelvadest.

„TULI VABA!“

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse