Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas „Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi Vabariigi aastapäeva eel oli Kaitseliit ja Naiskodukaitse kutsutud „Päikesejänku“ lasteaeda, et rääkida lastele selle päeva tähtsusest ja meie tegemistest nendes organisatsioonides. Tähtpäevad ← Eelmine Kolm soovi vabariigi sünnipäevaks Järgmine → „Olgu terve maailm kaalujaid ja kõhklejaid täis - meie ei jäta, sest meist saab asja!“ „Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas

Merle Soone 27. veebr. 2017

Vabariigi aastapäeva eel oli Kaitseliit ja Naiskodukaitse kutsutud „Päikesejänku“ lasteaeda, et rääkida lastele selle päeva tähtsusest ja meie tegemistest nendes organisatsioonides.

Haapsalu lasteaed „Päikesejänku“ tähistas 22.02.2017 Eesti Vabariigi peagi saabuvat sünnipäeva ilusa peoga. Nagu vastuvõtule kohane, algas üritus armsa kätlemisega ja kõlasid kenad laulud. Meile räägiti miks me kõik täna siia kogunenud oleme ning miks on üks sünnipäev ikka üks väga-väga tore ja teistmoodi päev.

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas
Foto "Päikesejänku" lasteaia kogust.

Siis oli käes meie kord ennast tutvustada. Omavahel sai varem arutletud, et mida siis ühele lasteaialapsele rääkida, et tal saalis igav ei hakkaks meid kuulates. Ehitasime suhtlemise üles nii, et lapsed said meiega kaasa rääkida ja oma arvamust avaldada. Suhtlemine oli lõbus ja vahetu, sest laste fantaasia võib lennata väga kaugele ja häid mõtteid tuli lausa kotiga kinni püüda. Tutvustasime lastele meie naiste erinevaid vormirõivaid ja näitasime neile kui erinevad võivad olla meie naiste rollid nii metsas, paraadil, süüa tehes, kui plaastrit haigele kohale pannes.

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas
Foto Heiki Magnus

Kuna istutud ja kuulatud sai juba omajagu siis hakkasime kõik paraadiks valmistuma ja rivisammu õppima. Esmalt oli vaja ülesse leida vasak jalg ja see korralikult soojaks teha. Peagi kõlas ehtne marsimuusika ja hakkasime kõik ringis lõbusalt marssima.

Lapsed said siis liikuda oma rühmadesse ja peagi ootasime me neid taas õues, et tutvustada varustust, 24 tunnist toidupakki ja ronida KL autosse. Elevust tekitas suur seljakott, mis oli suurem isegi kui mõni kasvandik ning seda tõsteti kohe mitme sõbraga koos. Lastele näidati, milline näeb välja ehtne maastikukaart ja mida seal erinevad värvid tähendavad. Põnev oli ka binokliga oma õue uudistada ja sõpra lähedalt vaadata.

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas
Foto Heiki Magnus

 

Kogu vastuvõtt oli väga sõbralik ja meeldiv ning jättis südamesse sooja tunde. Lapsed on ju need, kes annavad otsese ja vahetu tagasiside.

 

Meie jäime päevaga väga rahule ja oli suur rõõm, et lasteaed ise kutsus meid oma peole.

FastLion CMS

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi

Haapsalu lasteaed „Päikesejänku“ tähistas 22 02 Vabariigi aastapäeva eel oli Kaitseliit ja Naiskodukaitse kutsutud „Päikesejänku“ lasteaeda, et rääkida lastele selle päeva tähtsusest ja meie tegemistest nendes organisatsioonides.

„Päikesejänku“ lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse