Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
23. Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võru ringkonda 23 Naiskodukaitse koormusmatka võit 17. mai õhtul sai alguse 23. Naiskodukaitse koormusmatk, mis lõppes täna lõuna ajal. Kaks päeva kestnud sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pandi proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised. II koht Järva ringkond: Maili Antons, Tiia Riis, Vivika Barnabas, Stella-Mai Rebane Esindaja: Tarmo Koit Foto: Monika Ristisaar III koht Rapla ringkond:Maire-Anu-Liis Oidsalu, Kaidi Kauffeldt, Lea Karjane, Kersti Ojamets Esindaja: Mehis Oidsalu Foto: Monika Ristisaar Foto: Birgit Ristisaar Matkamine Meditsiin Orienteerumine Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitsjad pannakse Tartumaal proovile Järgmine → Igapäevane ohutu elu vajab rohkem teadmisi ja oskusi, kui esmaspilgul tunduda võib 23. Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võru ringkonda

23. Naiskodukaitse koormusmatka võit läks Võru ringkonda

19. mail 2019

17. mai õhtul sai alguse 23. Naiskodukaitse koormusmatk, mis lõppes täna lõuna ajal. Kaks päeva kestnud sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pandi proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised.

Võidukas Võru ringkond: Ruth Maadla, Kristi Randla, Reili Jäädmaa, Karme HainEsindaja Taavi Pavlov Foto: Monika Ristisaar

Naiskodukaitse 2019. aasta koormusmatka võitis teistega võrreldes ülekaalukalt Võrumaa võistkond. Teisele kohale tuli Järva ja kolmandale kohale Rapla ringkond.

Seekordne koormusmatk oli 12 võistkonnale katsumuseks, sest kokku lõpetas raja 7 võistkonda.  Lisaks lõpetasid võistluse paremusjärjestuses Lääne, Tartu, Viru ja Sakala ringkonna võistkonnad.

Koormusmatka raja tegi enne teisi läbi Noorkotkaste meeskond, kelle läbitud teekonnaks kujunes kahe ööpäeva kestel u 70 km Kambja ja Kastre valdade looduskaunil maastikul. Rajal tuli läbida 15 kontrollpunkti ja 1 postkast, milles tuli lahendada erinevaid vaimset ja füüsilist pingutust nõudvaid ülesandeid, mis olid järgmistes militaar-sportlikes valdkondades: osavus, meditsiin, side, luure, relvastuse tundmine, Eesti kultuur ja Naiskodukaitse ajalugu, hädaolukorra lahendamine, küberluure, orienteerumine, laskmine, ohutushoid, militaar-teadmised ning ellujäämine. Koormusmatk tipnes lõpujooksuga, mil kurnatud võistlejad pidid ennast viimaseks pingutuseks kokku võtma ja näitama ühtset meeskonnavaimu.

2019. aasta Naiskodukaitse koormusmatka korraldajaks oli Tartu ringkond ja kokku oli võistluse korraldamise ja osavõtuga seotud u 150 inimest. Nende seas oli lisaks naiskodukaitsjatele ka kaitseliitlasi, noorkotkaid ja politseiametnikke.

Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming sedastas võistlust kokku võttes: "Väga hea meel on nende üle, kes lõpetasid. Tundus olema raske väljakutse, kuid edu võti seisnes vaimses vastupidavuses. Need, kes olid positiivselt meelestatud, jõudsid edukalt finišisse. Sellise võistluse läbimine eeldab head füüsilist vormi, võistkonnatööd ja veelkord rõhutades, iga võistleja vaimset tugevust".

Naiskodukaitse tänab Sillaotsa kooli võimaluse eest kasutada kooli võistluse läbiviimisel ning maaomanikke, kelle kinnistutel koormusmatk toimus.

II koht Järva ringkond: Maili Antons, Tiia Riis, Vivika Barnabas, Stella-Mai RebaneEsindaja: Tarmo KoitFoto: Monika Ristisaar
III koht Rapla ringkond:Maire-Anu-Liis Oidsalu, Kaidi Kauffeldt, Lea Karjane, Kersti OjametsEsindaja: Mehis OidsaluFoto: Monika Ristisaar

FastLion CMS

23 Naiskodukaitse koormusmatka võit

Võidukas Võru ringkond: Ruth Maadla, Kristi Randla, Reili Jäädmaa, Karme Hain Esindaja Taavi Pavlov Foto: Monika Ristisaar Naiskodukaitse 2019 aasta koormusmatka võitis teistega võrreldes ülekaalukalt Võrumaa võistkond 17. mai õhtul sai alguse 23. Naiskodukaitse koormusmatk, mis lõppes täna lõuna ajal. Kaks päeva kestnud sõjalis-sportliku luurevõistluse jooksul pandi proovile osalejate sõdurioskused ja –teadmised.