Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal Tartu rahu aastapäeva tähistamine Täna algas minu hommik kodukooli, Räpina Ühisgümnaasiumi õuel, kus Tartu rahu aastapäeval heisati sinimustvalge. See oli esimene kord koos kogu koolipere ja külalistega, kuid usun, et tänu eestvedajatele saab kauniks tradistiooniks. ← Eelmine Igaühe peale täna mõtleb keegi… Järgmine → Milleks Naiskodukaitsjale organisatsiooniõpe? Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal

Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal

Ulla Preeden 3. veebr. 2016

Täna algas minu hommik kodukooli, Räpina Ühisgümnaasiumi õuel, kus Tartu rahu aastapäeval heisati sinimustvalge. See oli esimene kord koos kogu koolipere ja külalistega, kuid usun, et tänu eestvedajatele saab kauniks tradistiooniks.

96 aastat tagasi allkirjastati Tartu rahuleping, mida võib pidada Eesti Vabariigi esimeseks diplomaatiliseks suursaavutuseks ning meie sünnitunnistuseks. Leping avas noorele riigile tee rahvusvahelisse poliitikasse ning sellest sai Eesti riigi õigusliku järjepidevuse alus.

Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal
Tartu rahu aastapäeva tähistamine Räpina Ühisgümnaasiumi õuel.

Sinimustvalgete lippude lehvides austame oma esiisade pärandit, kes võitlesid Vabadussõjas välja iseseisvuse ning võimaldasid kaaskodanikel asuda uut riiki üles ehitama. Nende jaoks tähendas Tartu rahu „rahu“ selle kõige otsesemas tähenduses – see lõpetas sõja. Sellega anti järgnevatele põlvedele võimalus asuda oma riiki ehitama ning ühes sellega ka vastutus. See ülesanne pole lõppenud ja otsa pole saanud ka vastutus. Hoidkem meie esivanemate kättevõidetud vabadust, väärtustagem oma inimesi ja rahvuslikku pärandit.

 

Head Tartu rahu aastapäeva!

Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal
Põlva ringkonna naiskodukaitsjad tähistamas Tartu rahu aastapäeva Põlva kesklinnas.

FastLion CMS

Tartu rahu aastapäeva tähistamine

Tartu rahu aastapäeva tähistamine

96 aastat tagasi allkirjastati Tartu rahuleping, mida võib pidada Eesti Vabariigi esimeseks diplomaatiliseks suursaavutuseks ning meie sünnitunnistuseks Leping avas noorele riigile tee rahvusvahelisse poliitikasse ning sellest sai Eesti riigi õigusliku järjepidevuse alus Täna algas minu hommik kodukooli, Räpina Ühisgümnaasiumi õuel, kus Tartu rahu aastapäeval heisati sinimustvalge. See oli esimene kord koos kogu koolipere ja külalistega, kuid usun, et tänu eestvedajatele saab kauniks tradistiooniks.

Tartu rahu aastapäeva tähistamine Põlvamaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse