Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinna ringkonna aastapäev möödus rahvuslikus meeleolus Tallinna ringkonna aastapäev möödus Eile tähistas Naiskodukaitse Tallinna ringkond 80. aastapäeva. aastapäeva lipu õnnistamisega Järgmine → Staabirühma eriala täiendõpe viis kokku NKK ja KL malevkondade liikmed Tallinna ringkonna aastapäev möödus rahvuslikus meeleolus

Tallinna ringkonna aastapäev möödus rahvuslikus meeleolus

Marilin Prants, akadeemiline jsk 3. dets. 2007

Eile tähistas Naiskodukaitse Tallinna ringkond 80. aastapäeva.

Tallinna ringkonna aastapäev möödus rahvuslikus meeleolus

Tund pärast keskpäeva, kui linnarahvas Raekoja platsil jõuluadvendi üritusi jälgis, kogunes poolsada nooremat ja vanemat naiskodukaitsjat ning nende toetajat Püha Vaimu kirikusse, et osa saada Tallinna Ringkonna lipu õnnistamisest. Lipu, mille kesksel kohal on hõbedane liiliarist ja Tallinna vapilõvid, annetas ringkonnale Kaitseliidu Tallinna malev. 

Nagu Naiskodukaitse esinaise Airi Neve kõnest teada saime, oli Tallinna ringkond kuues, kes endale lipu sai. Pühalik tunne oli vaadata kolme sirgeseljalist eesti naist naiskodukaitse vormides uue lipu all mööda kiriku peavahekäiku marssimas. Lipu õnnistas lühikesel ja riigitruudust rõhutaval tseremoonial kirikuõpetaja Gustav Piir. 

Peale kirikuskäimist suundusid kutsetega liikmed ja külalised Vanalinna Muusikamaja poole, kus leidis aset pidulik vastuvõtt. Ringkonna esinaine Kersti Tammekunn rõhutas aastapäevakõnes, kui oluline on eesmärkide seadmine organisatsioonis iga liikme jaoks. "Meil on palju võimalusi, palju teha ning selleks on vaja kõikide liikmete abi, ideid ja tahet, et me tunnetaksime end ühtse perena ning ühiskonnale vajalikena," ütles Tammekunn. Pärast kõnet anti kätte tänukirjad ning teenetemärgid tegev- ja toetajaliikmetele. 

Airi Neve kinkis ringkonnale liiliakimbu, tuletades meelde Naiskodukaitse sümbolit liiliat. Üritust saatsid isamaalised laulud Tallinna ringkonna Muusika jaoskonna koori esituses. Ka hilisema suupistelaua ümber oli tore kuulda koori liikmete spontaanselt üles võetud laulujuppe, mis üritust sugugi vähem pidulikumaks ei teinud. Vastupidi – rõõmsa tuju nakatamine tekitas veelgi suuremat vendlustunnet ringkonna liikmete vahel. 

Tänukirjad ja teenetemärgid said: 

Ringkonna tänukiri
Holger Haljand – Erna retkel Naiskodukaitse võistkonna tugiisik.
Margareta Muru – side- ja staabirühma vanem, korraldas koos malevaga staabitöö koolituse.
Anne Kahem – aktiivne ringkonna üritustel osaleja ja abistaja.
Peeter Land – mitu aastat olnud ringkonna jalgpallivõistkonna treener.

Keskjuhatuse tänukiri:
Epp Ole – Lääne jaoskonna pikaaegne ja aktiivne liige, ringkonna üritustel tubli toitlustaja.
Eveli Sammelselg – ringkonna kodulehe initsiaatoreid ja haldaja.

Liiliaristi IV klass:
Pirjo Land – jalgpalli treener, vabatahtlik instruktor, oli aprillisündmustel abiks, (vastavalt liiliaristi statuudile).

Liiliaristi V klass:
Mari Kalbin – töö kodutütardega, toitlustusrühma vedamise eest, (vastavalt liiliaristi statuudile).
Lemme Berkis – relvainstruktor, abipolitseinik, oli aprillisündmustel abiks, Nõmme jaoskonna aktiivne liige, (vastavalt liiliaristi statuuudile).

FastLion CMS

Tallinna ringkonna aastapäev möödus

Tallinna ringkonna aastapäev möödus

Tund pärast keskpäeva, kui linnarahvas Raekoja platsil jõuluadvendi üritusi jälgis, kogunes poolsada nooremat ja vanemat naiskodukaitsjat ning nende toetajat Püha Vaimu kirikusse, et osa saada Tallinna Ringkonna lipu õnnistamisest Lipu, mille kesksel kohal on hõbedane liiliarist ja Tallinna vapilõvid, annetas ringkonnale Kaitseliidu Tallinna malev Eile tähistas Naiskodukaitse Tallinna ringkond 80. aastapäeva.

Tallinna ringkonna aastapäev möödus rahvuslikus meeleolus

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse