Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus NKK sõduriõpe Risti malevkonna Neliteist teotahtelist naiskodukaitsjat Risti, Lõuna-Läänemaa ja Haapsalu jaoskonnast kogunesid 10. -11. oktoobril Risti malevkonna kodusse, et omandada Naiskodukaitse sõduriõppe baaskoolitus. Teemade valik oli väga vajalik algajale kaitsetahtega huvilisele. Õppurid said teadmisi sõdurivarustusest ja selle kasutamisest, seljakoti pakkimisest, rakmete rakendamisest, hädaabivahenditest, maskeerimisvõimalustest ning erinevatest liikumisviisidest ohu olukorral. Foto Aksel Heidemann Oleme tänulikud Risti malevkonna pealikule kapten Aksel Heidemannile - nii meeldivalt soojaks köetud ahjude kui ka kogu koolituse korralduse eest! ← Eelmine Kahe Kalda Kohvikutepäev Järgmine → Avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus Hiiumaal NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus

NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus

Kaja Lotman 14.oktoober 2015

Neliteist teotahtelist naiskodukaitsjat Risti, Lõuna-Läänemaa ja Haapsalu jaoskonnast kogunesid 10.-11. oktoobril Risti malevkonna kodusse, et omandada Naiskodukaitse sõduriõppe baaskoolitus. Teemade valik oli väga vajalik algajale kaitsetahtega huvilisele. Õppurid said teadmisi sõdurivarustusest ja selle kasutamisest, seljakoti pakkimisest, rakmete rakendamisest, hädaabivahenditest, maskeerimisvõimalustest ning erinevatest liikumisviisidest ohu olukorral.

NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus
Foto Aksel Heidemann

Täiendati hoolega koolis õpitud topograafiaoskusi, omandati militaarset kaardilugemisoskust ja katsetati kõike ka praktikas. Tulirelvade õpetus, automaadi käsitsemine ja laskeasendite õppimine ning ülevaade sidevahendite kasutamisest andis juurde neid oskusi, millega varem ei oldud üldse kokku puututud. Õppurite hinnangul oli koolitus hästi läbimõeldud ja lektorid väga hästi valitud. Nii noorte lektorite - tegevteenistuse ohvitser Erika Kalda ja allohvitser Märt Orav, värskelt ajateenistuse lõpetanud Brenda-Marietta Pukk ja Hardo Viigipuu, kui ka vanemate erudeeritud lektorite - kapten Aksel Heidemann ja kapral Arvi Matto, loengud haarasid arutlema ja süvenema ning innustasid meid edaspidi jätkama enesetäiendamisega selles valdkonnas. 

NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus
Foto Kati Ojaver

Väga kaunid sügisilmad võimaldasid  nii maskeerimist, roomamist kui ka laskeasendite harjutamist otse Risti malevkonna kodusel õuemurul.  Meenuvad laused sõnamängulistest praktilistest nippidest, millest sõltub palju ja millest igaüks ei saagi aru:

„ Truki sulgemisel on vajalik vaadata, kus on hammas!“,

„ Asend on õige, kui hingamisel liigub kirp ainult üles-alla aga mitte paremale-vasakule!“,

„ Koordinaadi määramisel liigu uksest sisse ja siis trepist üles!“  jne.

NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus
Foto Aksel Heidemann

Oleme  tänulikud Risti malevkonna pealikule kapten Aksel Heidemannile - nii meeldivalt soojaks köetud ahjude kui ka kogu koolituse korralduse eest!

FastLion CMS

NKK sõduriõpe Risti malevkonna

NKK sõduriõpe Risti malevkonna

Foto Aksel Heidemann Täiendati hoolega koolis õpitud topograafiaoskusi, omandati militaarset kaardilugemisoskust ja katsetati kõike ka praktikas Tulirelvade õpetus, automaadi käsitsemine ja laskeasendite õppimine ning ülevaade sidevahendite kasutamisest andis juurde neid oskusi, millega varem ei oldud üldse kokku puututud Neliteist teotahtelist naiskodukaitsjat Risti, Lõuna-Läänemaa ja Haapsalu jaoskonnast kogunesid 10.-11. oktoobril Risti malevkonna kodusse, et omandada Naiskodukaitse sõduriõppe baaskoolitus. Teemade valik oli väga vajalik algajale kaitsetahtega huvilisele. Õppurid said teadmisi sõdurivarustusest ja selle kasutamisest, seljakoti pakkimisest, rakmete rakendamisest, hädaabivahenditest, maskeerimisvõimalustest ning erinevatest liikumisviisidest ohu olukorral.

NKK sõduriõpe Risti malevkonna kodus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse