Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Meeldejääv päev kaitseliitlastega Meeldejääv päev kaitseliitlastega Sajab- ei saja- sajab- ei saja- trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reedeõhtul. Tühja kah kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed. ← Eelmine Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal Järgmine → Hiidlased ja läänlased pokudemaal Meeldejääv päev kaitseliitlastega

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

Svetlana Mustkivi 21. sept. 2011

Sajab- ei saja- sajab- ei saja- trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reedeõhtul. Tühja kah kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed.

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

 

Möödunud nädalavahetusel olid NKK Lääne ringkonna naiskodukaitsjad oma maleva kaitseliitlastel  abiks õppuse korraldamisel.  Loomulikult oli võimalusi ju palju, kuidas naised oleksid saanud oma abikäe ulatada. Me oleks võinud pärast õppust kõigi kaitseliitlaste relvad puhtaks nühkida, siis vormid puhtaks pesta ja vajadusel öösel telki kütta... Kuid ei, selle kõige ja veel paljugi tähtsaga saavad kaitseliitlased vägagi hästi ise hakkama. Naisi kutsuti hoopis õppusele toitlustama, sest see tegevus on küll kindlam meie usaldusväärsetes kätes.

 

Mida pakkkuda siis seekord söögiks, et maitseks hea ja oleks endal ka huvitavam ning põnev valmistada? Mõned kiired ettepanekud ja oligi selge, et seekordseks üheks toiduks peab kindlasti olema Kaprali lihapada. Miks? Kuna on sügis ja värske köögivili praegu eriti aktuaalne toidupoolis, siis seda serveerida koos liha ja maitsva salatiga peaks olema igati mõistlik. Otsustatud. Nüüd vaja veel täpsustada osalejate arv, teha kalkulatsioon ning vajalikud toiduained osta.

 

Ühiselt otsustati,  et juba reedel  teeme kogu ettevalmistuse, st tükeldame toiduained, paneme katelde alla puud ja valame paraja koguse vett juba pottidesse.  Tehtud. Laupäeval ei olnudki muud, kui toiduained õiges järjekorras potti, liha praadima ning varsti olid selle toidukorra söögid toredasti valmis. 

 

Autole hääled sisse ja sõit sündmuskohale kaitseliitlaste juurde võis alata. Rõõm-rõõm, meid juba oodati ning esimesed julged sättisidki ennast toidujärjekorda. Vahva oli vaadata, et suurem osa kaitseliitlasi oskas leiva ja salvräti kohe kausi alla panna, et kuum toit kätele liiga ei teeks. Oma kõhu said mõnusalt täis kõik kapralid, veeblid, kaptenid ja majorid. 

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

 

Meie jaoks oli aga päeva põnevaim osa alles ees! Juba traditsiooniks on saanud, et naiskodukaitsjatele antakse ka võimalus kaitseliitlaste poolt korraldatud laskeõppel kaasa lüüa. Kõik vajalikud allkirjad antud ning ohutustehnika korralikult kuulatud, sahmakas vihmagi kaelas, võisime ennast instruktori loal laskmisalal sisse seada. Kõik naised said oma laskeoskused proovile panna nii lamades, püsti kui põlvili asendis. Tõeliselt põnev, kuigi väike ärevus hinges, et huvitav millised on seekordsed lasketulemused. Mis siin salata, alati saab paremini! Aga midagi häbeneda ka ei ole!

Meeldejääv päev kaitseliitlastega
Tegemist ei ole maalilaagriga vaid tõsiste naiskodukaitsajatega.

 

Päev aga ei olnud veel sellega lõppenud, sest vajalikud ettevalmistused järgmiseks söögikorraks ootasid alles ees. Needki tehtud, said kõik rahulolevalt koju minna, sest järgmisel päeval ootasid ju ees uued toidud, kaitseliitlased ja lasketulemused maleva laskevõistlusel.

FastLion CMS

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

Möödunud nädalavahetusel olid NKK Lääne ringkonna naiskodukaitsjad oma maleva kaitseliitlastel abiks õppuse korraldamisel Loomulikult oli võimalusi ju palju, kuidas naised oleksid saanud oma abikäe ulatada Sajab- ei saja- sajab- ei saja- trummeldas nii mõnegi naiskodukaitsja mõtetes reedeõhtul. Tühja kah kui sajab! Me ei ole ju suhkrust ja saame hakkama igasugustes tingimustes. Teada on kõnekäänd, et ilmad ei ole halvad vaid riided on valed.

Meeldejääv päev kaitseliitlastega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse