Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi! Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi! Ees oli ootamas Naiskodukaitse Lääne ringkonna laskepäev sportrelvadest Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna siselasketiirus. Foto: Tuuli Reiman ← Eelmine Isemoodi advendid ehk kuidas me ühe ägeda pundiga matkasime Järgmine → Hiiumaa jaoskonna traditsiooniline küünlapäev Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

Maret Kollin 22. jaan. 2022

Ees oli ootamas Naiskodukaitse Lääne ringkonna laskepäev sportrelvadest Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna siselasketiirus.

Alustame algusest. Tulejoonel on maksimaalne tähelepanu ainult relval ja selle käsitlemisel. Ohutustehnika on alati kõige alus ja tulejoonel on isetegevus rangelt keelatud! Laskepäeva eesmärgiks oli harjutada laskeasendeid, selgeks saada laskekäskude täitmine ja relva ohutu käsitlemine.  Käisime kõik etapid mitmeid-mitmeid kordi läbi, et mitte eksida. Selleks, et kuulata tulejoonekohtuniku korraldusi on vaja keskenduda vaid laskmisele. Võistlusmomendil tuleb kogu õpitu õnnestunud sooritusele ainult kasuks. Laskmine püstolist ja püssist vajab tegelikult tugevat füüsist. Ühes asendis pikalt olla ja hoida relva on tõesti jõudu nõudev tegevus. Sealjuures peab sihtija tagama endale läbimõeldud hingamisrütmi.

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!
Rõõmsad NKK laskepäeval osalejad. Foto: Maret Kollin
Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!
I koht. Foto: Maret Kollin
Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!
II koht. Foto: Maret Kollin

Kõige parema tagasiside saab otse naistega vesteldes. Paaril naisel oli selline laskepäev üldse esmane kogemus. Rääkimata siis veel sujuvalt päästikule vajutamisest. Reaalne kokkusaamine, sõprade nägemine ja jaoskondade vaheline koostöö andis tänasele päevale kindlasti omaette väärtuse. Üle pika aja hoides käes relva ja tehes hea laskeseeria oli parim tunnustus endale. Rõõmu valmistas tabatud sihtmärk ja instruktori tunnustav sõna. Tõdeti, et selliseid laskepäevi, kus  väikene võistlusmoment külge poogiti, oli üllatus.  

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

Tulevikuplaanidki said paika pandud just naiste endi poolt. Lääne ringkonna naistel on soov oma laskeoskusi edasi arendada. Selleks on suurepärased võimalused tagatud ju Hiiumaa ja Haapsalu siselasketiirudes. Karta ei ole midagi, sest instruktoriteks meie omad inimesed.

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!
Sponsorid. Foto: Tuuli Reiman

FastLion CMS

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

Alustame algusest Tulejoonel on maksimaalne tähelepanu ainult relval ja selle käsitlemisel Ees oli ootamas Naiskodukaitse Lääne ringkonna laskepäev sportrelvadest Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna siselasketiirus.

Kuulata tuleb kohtuniku käsklusi!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse