Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kohtumine staariga Kohtumine staariga 5. märtsi üllatuskülaline Risti jaoskonna üritusel "Kohtumine staariga" oli Ivo Linna, kes võeti vastu suure aplausi ja rõõmuhõisetega! Enne lahkumist küsis Ivo entusiastlikult, „Millal teil järgmine kokkusaamine on? Ma tuleks ka!” ← Eelmine Naiskodukaitsest Eesti iseseisvuspäeva valguses Järgmine → Risti naiskodukaitsjad kohtunikena 'Valgel Laeval' - esimest korda elus Kohtumine staariga

Kohtumine staariga

Kati Ojaver-Heidemann 10. märtsil 2014

5.märtsi üllatuskülaline Risti jaoskonna üritusel "Kohtumine staariga" oli Ivo Linna, kes võeti vastu suure aplausi ja rõõmuhõisetega!

Kohtumine staariga

Selgus, et Ivol on varasemastki kokkupuuteid Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega. Nimelt tema eluaegne sõber ja lapsepõlve mängukaaslane oli Rita Loel, Saaremaa ringkonna kauaaegne esinaine.  Ivo emapoolne onu, Feodor Peegel, oli Saaremaal Kaitseliidu kompanii pealik ja hukati 1942 aastal. Ivo teine onu aga oli Juhan Peegel, kelle kirjutatud on mälestusteraamat „Ma langesin esimesel sõjasuvel”. Ivo vanaisa, vanaema, onu ja nende lapsed küüditati.  Pääses ainult ema, kes oli abiellunud ja 1939. aastal talust lahkunud. Onu Juhan olnud aga nii kange, et kasutades ära teenistust vene sõjaväes, tõi 1946. aastal oma ema Siberist asumiselt tagasi Eestisse.

 

Veel rääkisime oma kodu kaitsmisest igapäeva tähenduses ja sellest, et kui ise oma kodupaigast ei hooli, siis kes teinegi seda tegema peaks? Kaitsmine ei tähenda  ainult relvaga vaenlase vastu astumist. Rahuajal  valede ja halbade otsuste vastu võitlemine, millede tagajärjel su kodukohast vaid riismed järele jääksid, on samuti kodu kaitsmine. Selle näiteks tõi Ivo kunagise hullu plaani, et Muhu saarel hakata kaevandama. Tol korral astusid kohalikud elanikud selle vastu väga tõsiselt välja ja plaan jäi õnneks teostamata.

 

Õhtu lauluks sai „Paula, sul on poisipea”, sest Ivoga kohtumise noorim osaleja oli peagi 6-aastaseks saav Paula-Marie. Enne lahkumist küsis Ivo entusiastlikult, „Millal teil järgmine kokkusaamine on? Ma tuleks ka!”

Kohtumine staariga

FastLion CMS

Kohtumine staariga

Kohtumine staariga

Selgus, et Ivol on varasemastki kokkupuuteid Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega Nimelt tema eluaegne sõber ja lapsepõlve mängukaaslane oli Rita Loel, Saaremaa ringkonna kauaaegne esinaine 5.märtsi üllatuskülaline Risti jaoskonna üritusel "Kohtumine staariga" oli Ivo Linna, kes võeti vastu suure aplausi ja rõõmuhõisetega!

Kohtumine staariga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse