Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus 5. mail korraldas Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskond suurõppuse "SIIL 2018" raames evakuatsiooniõppuse. Selle eesmärk oli evakuatsioonipunkti ja –laagri rajamine, tegevuste korraldamine ja tagamine, evakuatsioonigrupi ettevalmistamine nende ülesannete täitmiseks. Evakuatsioonigrupi ülesanne on kriisi- või sõja ajal Kaitseliidu liikmete perede turvaline evakueerimine otsese ohu piirkonnast ohutumasse piirkonda. Evakuatsiooniõppusi korraldasid kõik ringkonnad üle Eesti. Kõige rohkem evakuatsioonipunkte oli Lääne ringkonnas, täpsemalt 3, lisaks Paladele veel ka Haapsalus ja Metskülas. Foto: Julia Gurjeva ← Eelmine Ohutushoiu kursus Haapsalus Järgmine → KATARINA 2018 Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus

Kodutütar Mari-Liis Kerk 14. juunil 2018

5. mail korraldas Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskond suurõppuse "SIIL 2018" raames evakuatsiooniõppuse. Selle eesmärk oli evakuatsioonipunkti ja –laagri rajamine, tegevuste korraldamine ja tagamine, evakuatsioonigrupi ettevalmistamine nende ülesannete täitmiseks. Evakuatsioonigrupi ülesanne on kriisi- või sõja ajal Kaitseliidu liikmete perede turvaline evakueerimine otsese ohu piirkonnast ohutumasse piirkonda. Evakuatsiooniõppusi korraldasid kõik ringkonnad üle Eesti. Kõige rohkem evakuatsioonipunkte oli Lääne ringkonnas, täpsemalt 3, lisaks Paladele veel ka Haapsalus ja Metskülas.

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus
Evakuatsiooni kogunemispunkt on avatud ja korraldajad ootavad evakueeritavaid. Foto: Marina Kaljurand

Palade evakuatsiooniõppuse stsenaariumiks oli: “HÄIRE! 05.05.2018 kell 07.30 saab Häirekeskus teate metsatulekahjust Kärdla vahetus läheduses. Tulekahju on levinud juba 30 hektarile. Päästetööde juht on andnud sündmusele IV astme. Kuna tulekahju levib kiiresti, siis kujutab see ohtu ümbruskaudsetele elanikele. Päästetööde juht määrab ohuala 2 km. Päästetöödele on kutsutud appi Hiiumaa malevkonna kaitseliitlased. Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskond saab ülesande avada evakuatsioonilaager Palade Spordihoones, kus võetakse vastu ümberkaudsed elanikud ja appi läinud kaitseliitlaste ning naiskodukaitsjate lapsed.”

 

Peale häire saamist kogunesime Palade kalmistu parkla tähistatud alale, kus suundusime edasi spordihoonesse. Evakuatsioonilaagrisse tulid naiskodukaitsjad peredega, õpetaja Ruth Alas koos 3. A klassiga Kärdla Põhikoolist ning kodutütred, kes osalesid erinevates töötubades. Evakuatsioonilaagri eeltöö, koordineerimise ja probleemidega, mis päeva jooksul tekkisid, tegelesid naiskodukaitsjad Anne-Mall Reinu, Liis Oolmets ning Julia Gurjeva.

 

Spordihoones registreerisime nimed ja kogunesime saali, kus naiskodukaitsja Merle Salusoo avas evakuatsioonilaagri. Hannes Aasma Päästeamestist rääkis “Mis on evakuatsioon?”. Lõunaks pakuti kartulivormi ning saime päevaga edasi minna. Evakueeritavad jagasime kolme gruppi ja suundusime töötubadesse. Esimeses töötoas tegime sõlmi, kus kõige väiksematele õpetati saapapaelu siduma.

 

Teistele õpetati seasõrga ja paalisõlme. Töötoa viisid läbi kodutütred Johanna Aaslepp ja Triin Jürimäe. Vabatahtlik noortejuht Tiina Hiiemets õpetas esmaseid esmaabivõtteid teoorias ja praktikas. Kuulati, kuidas toimida puugi- ja rästiku hammustuste puhul. Barracord paelu õpetas punuma Tuuli Reede. Naiskodukaitsjad olid abiks noorematel barracord paelte kokku panemisel. Naiskodukaitsja Marina Kaljurand rääkis vestlustoas, kuidas muuta enda ja oma lähedaste jaoks internet turvalisemaks. Samal ajal tegime 3.A klassi õpilastega võileibu, tükeldasime puuvilju ja katsime õhtuootelaua õues. Kärdla Põhikooli õpetaja, Ruth Alas, viis läbi viktoriini “Targem kui 3. A klass” Küsimusi oli maast ja ilmast, selgitamaks väja, kas naiskodukaitsjad on oma teadmiste poolest kolmanda klassiga õiglases konkuretsis. Evakuatsioonipiirkonnas oli meil võimalus viibida ka looduses. Naiskodukaitsja InnLepik juhatas meid ühele väikesele ringkäigule ümbruskonda. Me nägime Kuradi kivi, Silma allikat ning teomeeste söögilauda ning saime teada nende kohtade tähenduse kohta.

 

Taoline õppus korraldati Hiiumaal esimest korda ning sellel oli 72 oslejat. Peale üritust said kõik osalejad anda tagasisidet, mida korraldajad analüüsisid ning koostasid omapoolse kokkuvõtte, et järgmist evakuatsioonilaagrit veelgi paremini korraldada.

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus
Sõlmede töötuba Triin Jürimäe eestvedamisel. Foto: Julia Gurjeva
Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus
Barracord paela töötuba Tuuli Reede eestvedamisel. Foto: Julia Gurjeva
Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus
Targem kui 3. A klass. Foto: Julia Gurjeva
Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus
Inna Lepik metsa minemas. Foto: Julia Gurjeva
Järgmine →
KATARINA 2018

FastLion CMS

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus

Evakuatsiooni kogunemispunkt on avatud ja korraldajad ootavad evakueeritavaid Foto: Marina Kaljurand Palade evakuatsiooniõppuse stsenaariumiks oli: “HÄIRE! 05 5. mail korraldas Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskond suurõppuse "SIIL 2018" raames evakuatsiooniõppuse. Selle eesmärk oli evakuatsioonipunkti ja –laagri rajamine, tegevuste korraldamine ja tagamine, evakuatsioonigrupi ettevalmistamine nende ülesannete täitmiseks. Evakuatsioonigrupi ülesanne on kriisi- või sõja ajal Kaitseliidu liikmete perede turvaline evakueerimine otsese ohu piirkonnast ohutumasse piirkonda. Evakuatsiooniõppusi korraldasid kõik ringkonnad üle Eesti. Kõige rohkem evakuatsioonipunkte oli Lääne ringkonnas, täpsemalt 3, lisaks Paladele veel ka Haapsalus ja Metskülas.

Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse