Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale Lääne ringkonna naiskodukaitsjad jagasid siiani ühte lippu, tuues seda Läänemaalt Hiiumaale ja vastupidi. 18. detsembril 2015 pühitseti Emmaste kirikus Naiskodukaitse (NKK) Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnale oma lipp. Emmaste kirikut ei valitud selleks tähtsaks toiminguks juhuslikult, sest esimene Hiiumaa Naiskodukaitse osakond loodi 1925 just Emmastes. “Iga inimene, iga kodu on oluline!” Foto Tiina Mõniste ← Eelmine Ülinakkav „karbipisik" on jõudnud Läänemaalt Hiiumaale Järgmine → Lääne naiskodukaitsjad pidasid aasta tähsaima koosoleku Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu

Helja Kaptein 21.jaanuaril 2016

Lääne ringkonna naiskodukaitsjad jagasid siiani ühte lippu, tuues seda Läänemaalt Hiiumaale ja vastupidi. 18.detsembril 2015 pühitseti Emmaste kirikus Naiskodukaitse (NKK) Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnale oma lipp. Emmaste kirikut ei valitud selleks tähtsaks toiminguks juhuslikult, sest esimene Hiiumaa Naiskodukaitse osakond loodi 1925 just Emmastes.

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu
Foto Tiina Mõniste

Tähtpäevad, mil naiskodukaitsjad lipu alla koonduvad, on nii Läänemaal kui Hiiumaal ikka ühel ajal. Ühe ringkonnana tuli lippu üle mere edasi-tagasi sõidutada ja aktusi eri aegadele planeerida. Nii otsustasid Hiiumaa jaoskonna naiskodukaitsjad taotleda omale lipu dublikaati.

 

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu
Foto Tiina Mõniste

“Mul on siiralt hea meel, et kuulun teiega ühte ringkonda,” ütles lipu pühitsemisele järgnenud kokkusaamisel NKK esinaise kohustes Ave Proos. Ta rääkis, et praktilisest vajadusest alguse saanud mõte tehti teoks Hiiumaale omase pühendumuse ja väärikusega. “Lipp toob kaasa ka kohustused,” ütles Proos. Ta rääkis, et NKK keskjuhatus loodab, et selle lipu alla on oluliselt lihtsam koondada rohkem tegusaid naisi. “Viie aasta pärast võiks olla liikmeid topelt,” ennustas Proos.

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu
Foto Tiina Mõniste

Nüüd on lipp õnnistatud ja selle alla on koondunud meie saare naiskodukaitsjad. “Oma lipu all on hea ja uhke kodu kaitsta,” ütles Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino. Ta rääkis, et meie naiskodukaitsjate kohta võib öelda ainult häid sõnu ning et lisaks meeste toetamisele side, toitlustamise ja meditsiini alal on nad korraldanud mitmeid üritusi. “Üks suuremaid on teist aastat aasta isa valimine,” ütles ta. “Naiskodukaitsjad on alati olemas kui mehed õppustel,” ütles Reino.

Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg rääkis, et see on ringkonna lipu dublikaat ja me pole selle varre sisse naelu saanud lüüa, sest seda tehti juba Läänemaal. “See on midagi vaprat, mis sunnib rohkem koonduma ja rääkima, et meil on vajalik ühendus,” ütles Rünkorg. “See on südametunnistus ja kõrged aated, lipp kohustab Eesti tulevikku hoidma turvalisena.” Ta rääkis, et kõik peavad mõistma, et kodu hoidmine lasub igaühe õlul. “Iga inimene, iga kodu on oluline!”

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu
Foto Tiina Mõniste

FastLion CMS

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale

Foto Tiina Mõniste Tähtpäevad, mil naiskodukaitsjad lipu alla koonduvad, on nii Läänemaal kui Hiiumaal ikka ühel ajal Ühe ringkonnana tuli lippu üle mere edasi-tagasi sõidutada ja aktusi eri aegadele planeerida Lääne ringkonna naiskodukaitsjad jagasid siiani ühte lippu, tuues seda Läänemaalt Hiiumaale ja vastupidi. 18.detsembril 2015 pühitseti Emmaste kirikus Naiskodukaitse (NKK) Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnale oma lipp. Emmaste kirikut ei valitud selleks tähtsaks toiminguks juhuslikult, sest esimene Hiiumaa Naiskodukaitse osakond loodi 1925 just Emmastes.

Hiiumaa naiskodukaitsjad said omale lipu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse