Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas BVÕ IV moodul Lääne 19-20 oktoobril toimus Lääne ringkonnas järjekordne Naiskodukaitse baasväljaõppe moodul: sõdurioskused. Väljaõppe viisid läbi Kaitseliidu Lihula Üksikkompanii mehed, kes koostasid naistele vastavalt mooduli ainekavale väga sisutiheda ja põneva programmi. Õppus viidi läbi Lääne maleva staabis, Kiltsi harjutusalal ja Haapsalu spordihoones asuvas Lääne maleva siselasketiirus. Täname kõiki osalejaid ja eriti Svetat kes jätkuvalt särasilmselt teeb oma tööd ja rohkemgi veel! Kohtumiseni järgmistel moodulitel! ← Eelmine Soovitame julgelt, sest meie lõpetasime! Järgmine → Kaasamine pole pelgalt kaasaminemine BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas

BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas

Ragne Kalmet, Lõuna-Läänemaa jaoskond 20. okt. 2019

19-20 oktoobril toimus Lääne ringkonnas järjekordne Naiskodukaitse baasväljaõppe moodul: sõdurioskused. Väljaõppe viisid läbi Kaitseliidu Lihula Üksikkompanii mehed, kes koostasid naistele vastavalt mooduli ainekavale väga sisutiheda ja põneva programmi. Õppus viidi läbi Lääne maleva staabis, Kiltsi harjutusalal ja Haapsalu spordihoones asuvas Lääne maleva siselasketiirus.

BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas
Telgi püstitamine. Foto_Marge Kelder

Kursuse avas vanemveebel Andrus Aruots kes kahe päeva ja ühe öö jooksul õpetas meile katelokiga söögi valmistamist (mis kujunes väga meeleolukaks ja sarnanes telest nähtud kokasaadetele), telgi püstitamist, tuletegemist, püstoli käsitlemist jpm.

Nooremseersant Reimo Reimer andis meile edasi teadmisi topograafiast ja kompassi käsitlemisest. Esmapilgul võõrkeelena tundunud kaart ja kompass said enamikule meist teise päeva lõpuks suureks sõbraks, kui pidime iseseisvalt suutma orienteeruda etteantud koordinaatide järgi läbi kontrollpunktide maleva staapi.

Kogu väljaõppe vältel oli meie truuks kaaslaseks ründevintpüss  mille andis meie hoolitsevatesse kätesse vanemseersant Ivar Lepp, kes ühtlasi õpetas meile ka nende käsitlemist ja laskepositsioone. Esialgu oli tegemist siiski vaid nn kuiva trenniga, millest pühapäeval sai reaalne harjutus ja tõsisem tutvus lasketiirus nii sportpüssiga kui  püstoliga kus meid võõrustas lahkelt vanemseersant Tiit Lints

BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas
Ahi on ka vaja monteerida. Foto_Marge Kelder

Vanemveebel Andres Antsi näitas meile sidevahendeid ja õpetas neid käsitlema. Sammuti saime teha praktilisi harjutusi raadiosaatjatega. Hiljem näitas ta meile ka korralikku sõdurivarustus, mille suur kogus pani nii mõnegi meie seast ahetama. Tekkis ka küsimus, kus sellist kogust varustust hoitakse ja kas neid asju ka päriselt koguaeg vaja on. Soovijad said proovida sõdurivarustus endale ka selga upitada, mis osutus üle ootuste raskeks ettevõtmiseks.

Omaette põnevaks kujunes ka õhtune ülesandepüstitus, kus meile anti ette võimalik sündmuste kulg öisel ajal. Kõigil naistel avanes suurepärane võimalus kordamööda kogu öö vältel valvata nii instruktorite kui kaasõppurite und. Rahuajale kohaselt kellelgi vaenlasega rinda pista ei tulnud ja öö möödus rahulikult.
Koolitus oli väga sisutihe ja täis tohutul hulgal uusi teadmisi, mis tänu toredatele ja asjatundlikele instruktoritele Lihula Üksikkompanii meeste näol meeldiva kogemuse andsid, vähemtähtis ei olnud sellel õppusel ka Tiit Lintsi panus mis vähemasti loo autorile endale süstis julgust ja tahet relvadega lähemalt ka edaspidi tutvust sobitada.

Täname kõiki osalejaid ja eriti Svetat kes jätkuvalt särasilmselt teeb oma tööd ja rohkemgi veel! Kohtumiseni järgmistel moodulitel!

FastLion CMS

BVÕ IV moodul Lääne

BVÕ IV moodul Lääne

Telgi püstitamine Foto_Marge Kelder Kursuse avas vanemveebel Andrus Aruots kes kahe päeva ja ühe öö jooksul õpetas meile katelokiga söögi valmistamist (mis kujunes väga meeleolukaks ja sarnanes telest nähtud kokasaadetele), telgi püstitamist, tuletegemist, püstoli käsitlemist jpm 19-20 oktoobril toimus Lääne ringkonnas järjekordne Naiskodukaitse baasväljaõppe moodul: sõdurioskused. Väljaõppe viisid läbi Kaitseliidu Lihula Üksikkompanii mehed, kes koostasid naistele vastavalt mooduli ainekavale väga sisutiheda ja põneva programmi. Õppus viidi läbi Lääne maleva staabis, Kiltsi harjutusalal ja Haapsalu spordihoones asuvas Lääne maleva siselasketiirus.

BVÕ IV moodul Lääne ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse