Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ringkonna aastapäev Ringkonna aastapäev 2. detsembril Õpetajate majas Raekoja platsil leidis aset Naiskodukaitse Tallinna ringkonna aastapäev, kus osales ligi 70 naiskodukaitsjat ja kus uued liikmed Naiskodukaitse tõotuse andsid. aastat!" ← Eelmine Jette juures multikate maailmas Järgmine → Naiskodukaitsjad raamatukogus Ringkonna aastapäev

Ringkonna aastapäev

Heidi Tormet 3. dets. 2015

2. detsembril Õpetajate majas Raekoja platsil leidis aset Naiskodukaitse Tallinna ringkonna aastapäev, kus osales ligi 70 naiskodukaitsjat ja kus uued liikmed Naiskodukaitse tõotuse andsid.

Ringkonna aastapäev
Foto autor: Sigrid Hartman

Üle anti järgmised ergutused:

• Liiliaristi IV klass: Vive Pandis 
• Liiliaristi V klass: Maret Valner, Marju Mändmets ja Esti Meier
• Keskjuhatuse tänukiri: Anneli Looken 
• Ringkonna tänukiri:  Karen Kanniste, Piret Jürman, Margit Saagpakk , Svetlana Taraban
• Aasta reportaa¾: "Jane Bondi tulistamine ja sulistamine" - Maris Soonsein
• Aasta üritus: sõdurioskuste BVÕ - Heidi Tormet
• AASTA PÜSS- Sirle Baldersport-Märss
• AASTA KULP- Krista Kiil
• Tallinna ringkonna "Aasta naiskodukaitsja" - Heidi Tormet

Ringkonna aastapäev
Foto autor: Sigrid Hartman

Ringkonna aseesinaise Heidi Tormeti kõne

"Jõulude ootusega teeme esialgseid kokkuvõtteid ka 2015. aasta kohta Naiskodukaitse Tallinna ringkonnas.

Meil on tänase päeva seisuga ligi 290 liiget ja sellega oleme endiselt 15 ringkonnast suurim.

2015 aasta on olnud sündmusterohke. Oleme saanud anda oma panuse suurõppustel SIIL, HUNT, Põhjakonn, Kodurahu, Põhjatäht jpm. Oleme andnud märkimisväärse panuse Anname Au Sinilille kampaanias. Alustanud oleme kaks korda aastas läbiviidavat baasväljõppet eesmärgiga suurendada läbitavate osalejate arvu ja katta uute liitujate esmast koolitusvajadust. Sama tegevusplaaniga jätkame ka 2016. aastal. Uuendasime toitlustamise BVÕ praktika osa: kolm-neli kursuslast toitlustavad maleva sõdurioskuste nädalavahetustel ja nii saavad personaalsemat õpet kõik kursuslased, lisaks pole toitlustusgrupi liikmed üle koormatud kõigi kümne nädalavahetuse tagamisega. Tallinna ringkonna korraldada oli see aasta ka üle-Eestiline laskevõistlus, kus osales 13 ringkonda ja milles Tallinn saavutas oma tulemusega teise auväärse koha.

Ringkonna aastapäev
Foto autor: Sigrid Hartman

Eriliselt põnevat tegevust on pakkunud kultuurigrupi ja spordigrupi juhid. Teist aastat toimus laskevõistlus Jane Bond, koos on käidud mitmeid erinevaid ekskursioone, sportlikuid treeninguid, multikate tegemisi jpm. Meditsiinigrupil on toimunud täiendõppeid, isegi kui eesotsas on juhi asemel juhi kohusetäitja. Meil on ka tublid kodutütarde juhid, kes tegutsevad laste ja noortega ning loodetavasti saame sellest järelpõlve oma organisatsioonile või Kaitseliidule. See kõik on pakkunud liikmetele vaheldusrikkust ja aktiivset tegevust.

 

Aga selle kõige juures ei tohiks me unustada, et tegemist on riigikaitselise organisatsiooniga ja eelkõige peaksid olema täidetud ja tagatud meie põhiülesanded -  toitlustamine, side-ja staap, formeerimine ning meditsiin. 
Aeg-ajalt tasub mõtiskleda selle peale, mis on minu panus riigikaitsesse? 
Miks peab Kaitseministeerium rahastama Naiskodukaitset kui organisatsiooni? 
Kas minu väljaõpe on piisav, et osaleda kaitseliidu õppuste tagamistel? 
Kas mina kui koolitatud naiskodukaitsja saan anda oma panuse kodanikukaitsesse ja mis rollis? Mõtiskleme selle peale ja lähtume oma valikutes nendest küsimustest.

Teiseks üleskutseks soovin ma kõigil Tallinna ringkonna naiskodukaitsjatel mõelda laiemalt ja aeg-ajalt oma jaoskonnast välja. Me ei peaks tegutsema vaid jaoskonnasiseselt ja isegi mitte vaid ringkonnasiseselt - me oleme Eesti suurim naisorganisatsioon ja sama missiooni, visiooni ja ülesandeid täidavad naised Saaremaal, Viljandis, Haapsalus ja Alutagusel. Minul organisatsiooni liikmena on olnud see suurepärane võimalus kohtuda nende tublide naistega üle-Eestiliselt ja mulle ei paku ükski teine organisatsioon sellist võrgustikku. Suure organisatsioonina oleme sellele vaatamata suur tutvusringkond, sõpruskond või isegi perekond.

Ma kiidan seda, kui tehakse koostööd Kaitseliidu Tallinna maleva malevkondadega ja nii mitmedki naised on lasknud end sisse kirjutada väljaõppeüksustesse - nii täidame malevapoolset vajadust ja toimub parem spetsialiseerumine. Aga mitmed üleskutsed on jäänud vastusteta ja kohad endiselt täitmata.

Ringkonna aastapäev
Foto autor: Sigrid Hartman

Kui me mõtleme ja tegutseme oma jaoskonnast välja ja anname oma panuse kodukandis, siis see ongi laiapõhjaline riigikaitse ja samm lähemale meie panusele kodanikuühiskonda. Meie peamiseks koostööpartneriks on Kaitseliit, kes  vajab Tallinna ringkonna naiskodukaitsjaid erinevate ülesannete täitmisel. Õppustele tuleb tagama aga ikka erialagrupiti neli-viis aktiivsemat liiget, kuigi kõigis nendes erialagruppides on üle 40 liikme.

Ma tahan tänada kõiki neid tublisid liikmeid ja juhte, kes 2015. aastal oma panuse organisatsiooni tegevusse andsid. Tahan tänada neid, kes end üritusele registreerides alati kohale tulevad, on vastustustundlikud, teevad seda rõõmsameelselt, täis energiat ja teotahet. Ma tahan tänada neid liikmeid, kes mõtlevad organisatsiooni arengu peale, sest aja ja olukorra muutumisega peab kaasas käima ka organisatsioon oma arenguga. Ma tahan soovida kõigile rahulikke jõule ja teguderohket 2016. aastat!"

FastLion CMS

Ringkonna aastapäev

Ringkonna aastapäev

Foto autor: Sigrid Hartman Üle anti järgmised ergutused: • Liiliaristi IV klass: Vive Pandis • Liiliaristi V klass: Maret Valner, Marju Mändmets ja Esti Meier • Keskjuhatuse tänukiri: Anneli Looken • Ringkonna tänukiri: Karen Kanniste, Piret Jürman, Margit Saagpakk , Svetlana Taraban • Aasta reportaa¾: "Jane Bondi tulistamine ja sulistamine" - Maris Soonsein • Aasta üritus: sõdurioskuste BVÕ - Heidi Tormet • AASTA PÜSS- Sirle Baldersport-Märss • AASTA KULP- Krista Kiil • Tallinna ringkonna "Aasta naiskodukaitsja" - Heidi Tormet Foto autor: Sigrid Hartman Ringkonna aseesinaise Heidi Tormeti kõne "Jõulude ootusega teeme esialgseid kokkuvõtteid ka 2015 aasta kohta Naiskodukaitse Tallinna ringkonnas 2. detsembril Õpetajate majas Raekoja platsil leidis aset Naiskodukaitse Tallinna ringkonna aastapäev, kus osales ligi 70 naiskodukaitsjat ja kus uued liikmed Naiskodukaitse tõotuse andsid.

Ringkonna aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse