Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinna ringkond; aastapäev ← Eelmine Alanud jõuluaeg Järgmine → Heategu ei jää tasumata Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas Tallinna ringkond; aastapäev

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas

Elisa Sammelselg, Lääne jsk

Traditsiooniliselt tulid Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad enne jõule kokku, et kohe-kohe lõppevat aastat meenutada. Uued liikmed andsid pühaliku tõotuse Naiskodukaitsele, lubades töötada usinasti organisatsiooni põhimõtete järgi. Seejärel tõid nii mõnelegi naiskodukaitsjale härdusest pisara silma kaunid laulud, mida Meribel Müürsepp oma etteastes venna ja õe saatel esitas.

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas
Tallinna ringkonna aasta naiskodukaitsjaks 2012 valiti Jaanika Palm (vasakul).

Ringkonna esinaine Erle Eenmaa tõdes oma aastapäeva kõnes, et 2012. aasta on olnud traditsiooniline ja tavapäraselt töine. Ta tõi välja ka toredaid saavutusi, näiteks kogumiku Muusika jaoskonna naistega tehtud intervjuudest: „Kas näiteks teie teadsite, et proua Lehte on surunud kätt Konstantin Pätsil, ta on seisnud plakat käes 1991. aastal koos kõigi teiste miitingulistega nõudes Eesti vabadust, kaitsnud teletorni ja talle on omistatud kaprali auaste? Kas teadsite, et proua Leida oli see, kes 1997. aastal moodustas Tallinnas ühe esimese Naiskodukaitse jaoskonna – Muusika jaoskonna – ja ta juhtis jaoskonda kuus aastat?

Kõik need lood kannavad endas ka Naiskodukaitse lugu. Lugu naistest, kes koondusid, et Eesti asja ajada, kes hoiavad oma organisatsiooni ning hoiavad ja toetavad oma kaaslasi.”

 

Ühtlasi rõhutas Erle Eenmaa meid ümbritsevate kaaslaste tähtsust ning olemasolu: „Head mõtte- ja võitluskaaslased on see väga oluline osa, mis meid siin organisatsioonis hoiab ja tegutsema paneb. Aga kuna Naiskodukaitsega liitudes enamik meist ei teadnud, kui suurepärased inimesed siia koondunud on, pidid meie liitumisotsust mingid muud põhjused ajendama. Ma usun, et peamine oli tahe – tahe õppida, kuuluda. Hoida seda, mis on tähtis.

 

Ma olen aru saanud, et Naiskodukaitse on hea tugi. Kui elus on muutused, lahkumised, segadused, siis Naiskodukaitsele on hea toetuda, sest Naiskodukaitse on olemas. Ta ei muuda üleöö oma väärtushinnanguid ega seisukohti. Ta ei lahku. Tal on kindlad uskumised, väärtused, suunad, inimesed. Ja ta on olemas. Ja ta ootab meid isegi siis, kui me mõneks ajaks eemale jääme. Hea ja ustav kaaslane, kellele elus toetuda.”

 

Ringkonna juhatus otsustas annetada tänukirjad ja Liiliaristi teenetemedalid järgnevalt:

 

Tallinna ringkonna tänukiri:

Tuuli Türk

Pilleriin Torim

Piret Jürman

Gertrud Päts

Triin Mets

Kristi Treufeldt

Margit Hani

Geniira Helde

Maris Amon

Liina Sooäär

Merje Roosimägi

Ruth Kulbas

Reet Kukk

Vive Pandis

 

Keskjuhatuse tänukiri

Maret Valner

Liivi Turk

 

Liiliaristi V klass:

Tairi Välinurm

Heidi Tormet

 

Liiliaristi IV klass:

Tiina Niilis

Leida Käbi

Kersti Tammekunn

Ringkonna juhatus pidas meeles ka naisi, kes käesoleval aastal on emaks saanud, kuid pole laste kõrvalt enda kohustusi riigi ees unarusse jätnud.

 

Samuti kuulutati välja Tallinna ringkonna aasta naiskodukaitsja, kelleks 2012. aastal sai kaaslaste poolt esitatud esseede põhjal pr Jaanika Palm.

 

Traditsiooniliselt valisime aasta lõpus lugejate lemmikloo Tallinna ringkonna kodulehel ja meeldejäävaima ringkonna ürituse.

 

Võitnud artikkel kirjutati aprillis 2012: „Kui leiba on, siis on peremees majas", autor Berit Cavegn. 


Aasta meeldejäävaim üritus oli emadepäev kodutütardega 12. mail, korraldaja Tairi Välinurm.

 

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas
Uued liikmed andmas pühalikku tõotust.

FastLion CMS

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev

Tallinna ringkonna aasta naiskodukaitsjaks 2012 valiti Jaanika Palm (vasakul) Ringkonna esinaine Erle Eenmaa tõdes oma aastapäeva kõnes, et 2012 Traditsiooniliselt tulid Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad enne jõule kokku, et kohe-kohe lõppevat aastat meenutada. Uued liikmed andsid pühaliku tõotuse Naiskodukaitsele, lubades töötada usinasti organisatsiooni põhimõtete järgi. Seejärel tõid nii mõnelegi naiskodukaitsjale härdusest pisara silma kaunid laulud, mida Meribel Müürsepp oma etteastes venna ja õe saatel esitas.

Pisarateni liigutav ringkonna aastapäev Tallinnas

Tallinna ringkond; aastapäev Tallinna ringkond; aastapäev
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse