Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Pärnumaa naised on parimad välitoitlustuse erialal Pärnumaa naised on parimad 25. - 26. septembril pidas Naiskodukaitse Läänemaal Tuksi Spordibaasis välitoitlustuseriala võistlust. Võistluse korraldajaks oli seekord Lääne ringkond. Kohale tuli 10 naiskonda, kelle hulgast parima välja selgitamine ei olnudki väga lihtne. Võitja naiskond - Pärnu ringkond ← Eelmine Kaks ühes – lõppes Igapäevaturvalisuse kursuse instruktori täiendkoolitus Järgmine → Jõgeva naiskond osales Kaitseliidu patrullvõistlusel Pärnumaa naised on parimad välitoitlustuse erialal

Pärnumaa naised on parimad välitoitlustuse erialal

Ave Paalberg 28. sept. 2010

25.- 26. septembril pidas Naiskodukaitse Läänemaal Tuksi Spordibaasis välitoitlustuseriala võistlust. Võistluse korraldajaks oli seekord Lääne ringkond. Kohale tuli 10 naiskonda, kelle hulgast parima välja selgitamine ei olnudki väga lihtne.

Valgamaa naised pelmeene valmistamas

Kohapeal tuli tõdeda, et võistlus ei seisnenudki vaid toiduvalmistamises nagu võiks arvata. Naised pidid rinda pistma erinevates ülesannetes: tordi meisterdamine,  pelmeenide valmistamine katelokkides, välikatla osade, maitseainete  ning erinevate toidutegemisega seotud abivahendite tundmine, kartuli koorimine, täpsuskaalumine, erinevate puuliikide tundmine, baasväljaõppe teadmiste test, lünktest jne.

Ülesandeid jagus laupäeva keskpäevast kuni pühapäeva pärastlõunani. Iga  naiskond pidi koostama ka plakati teemal, miks peaksid naised kuuluma just toitlustuseriala gruppi. Antud plakati sai iga võistkond koju kaasa, et selle abil uusi liikmeid oma erialagruppi värvata.

Huvitavaks tegi  kogu võistluse see, et enne viimase päeva lõppu polnud naiskondadel tulemustest aimu ning võitlusvaimu jätkus lõpuni. Pärast kõikide erinevate alade punktitulemuste kokku arvestamist osutus seekord võidukaks Pärnumaa ringkond. Teisele kohale tuli Sakala ringkond ning kolmandale väärikale kohale Harju ringkond. Tublid olid aga kõik osavõtnud naiskonnad.

Rõõmsaks teeb see, et välitoitlustajad on lisaks oma erialale tublid ka meditsiinis ja sõdurioskustes. Välikokkadega rindele tasub minna küll. Hakkama saavad nad igas olukorras.

Võitja naiskond - Pärnu ringkond

FastLion CMS

Pärnumaa naised on parimad

Valgamaa naised pelmeene valmistamas Kohapeal tuli tõdeda, et võistlus ei seisnenudki vaid toiduvalmistamises nagu võiks arvata Naised pidid rinda pistma erinevates ülesannetes: tordi meisterdamine, pelmeenide valmistamine katelokkides, välikatla osade, maitseainete ning erinevate toidutegemisega seotud abivahendite tundmine, kartuli koorimine, täpsuskaalumine, erinevate puuliikide tundmine, baasväljaõppe teadmiste test, lünktest jne 25.- 26. septembril pidas Naiskodukaitse Läänemaal Tuksi Spordibaasis välitoitlustuseriala võistlust. Võistluse korraldajaks oli seekord Lääne ringkond. Kohale tuli 10 naiskonda, kelle hulgast parima välja selgitamine ei olnudki väga lihtne.