Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse ringkond Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse Laupäeval, 27. aprillil toimus Kaius Raplamaal Naiskodukaitse laskevõistlus väikekaliibrilistest sportrelvadest. Võistlusel osales 14 võistkonda 13 ringkonnast. koormusmatk Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse ringkond

Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse ringkond

Airi Tooming 27. aprillil 2013

Laupäeval, 27. aprillil toimus Kaius Raplamaal Naiskodukaitse laskevõistlus väikekaliibrilistest sportrelvadest. Võistlusel osales 14 võistkonda 13 ringkonnast.

Enim elevust tekitas võistlejates uuendus püstoliharjutuses. Nimelt oli kavas sõjaline kiirlaskmine, mida varem pole Naiskodukaitse laskevõistlustel läbi viidud. Harjutus nägi ette kahe 5-lasulise seeria laskmist 10, 8 ja lõpuks 6 sekundi jooksul. Naised võtsid väljakutse igati väärikalt vastu, nõnda ulatusid parimate tulemused tublisti üle 250 punkti 300 võimalikust. Sportpüssist lasti klassikaliselt 40 lasku lamades.

Võistlustules oli Järva ringkonna esindajana ka Naiskodukaitse keskjuhatuse liige Maire Arro. Võistlusjärgselt leidis Maire, et tema jaoks oli kõige olulisem see, et 2-aastase pausi järel oli taas põhjus relv kätte võtta ja enne võistlust tiiru harjutama minna. „Laskmine on väga mõnus harrastus ja ma tundsin taas tõelist kaifi“, sõnas Arro. Lisaks tõi ta positiivsena välja, et oli võimalik kasutada äsja Kaitseliidu malevatele soetatud uusi relvi.

Laskevõistluse võitis Alutaguse ringkond koosseisus An¾ela Voronova, Jelena Potaševa, Alla Milogradskaja, Veera Rumjantseva. Teise koha sai Järva ringkond koosseisus Marie Maarend, Piret Laanepere, Maire Arro ja Pille Saar. Auväärsele kolmandale kohale tuli Tallinna ringkonna võistkond, kuhu kuulusid Margit Gerndorf, Katre Noor, Karin Muru ning Sirle Baldesport-Märss.

Indivuaalarvetsuses olid sportpüssist laskmisel parimad An¾ela Voronova (392 punkti 400 võimalikust), Jelena Potaševa (387 punkti) ning Põlva ringkonna liige Lisete Vals (samuti 387 punkti). Sportpüstoli laskmise võitis Maire Arro (279 punkti 300 võimalikus), järgnesid Karin Muru (268 punkti) ning Kristel Kaasiku (263 punkti).

Üle-eestiline Naiskodukaitse laskevõistlus toimub igal aastal. 2012. aastal tuli samuti võitjaks Alutaguse ringkond, aasta enne seda aga Järva ringkond.

FastLion CMS

Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Alutaguse

Enim elevust tekitas võistlejates uuendus püstoliharjutuses Nimelt oli kavas sõjaline kiirlaskmine, mida varem pole Naiskodukaitse laskevõistlustel läbi viidud Laupäeval, 27. aprillil toimus Kaius Raplamaal Naiskodukaitse laskevõistlus väikekaliibrilistest sportrelvadest. Võistlusel osales 14 võistkonda 13 ringkonnast.