Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast NKK Põlva ringkond võõrustas Järgmine → „Appi, ta on püsti hull- teda mina aidata ei saa!“ NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast

NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast

Margit Õkva 25. sept. 2011

NKK Põlva ringkonna instruktori Sille Kingla sõnul tuli võõrustajatel laupäevaste vihmasagarate tõttu teha vastuvõtuprogrammis muudatusi. «Taevaskoja külastusse olime algselt mõelnud korraldada ka esmaabivälkõppuse, kus naistel oleks tulnud abi anda erinevatel põhjustel  trauma saanud hädalistele. Kõige olulisemal hetkel algas aga tugev sadu ja  nii tuli plaanist loobuda. Taevaskoda sai siiski nähtud,» sõnas instruktor.

Lausvihma tõttu jäi läbimata ka Tilleoru matkarada, kuid järgmise päeva vihmavabal hommikul tegi osa grupist jalutuskäigu majutuskoha läheduses asuva Jõksi järve äärde.

Pärast hommikust jalutus- ning kohvi- ja pannkoogivirgutust algas teekond Pokumaale. Pokukojal paistis olevat imeline vägi täiskasvanudki lasteks muuta. Lustiga passiti selga pokukostüüme ning kunstnik Edgar Valteri piltidelt leiti unistustega segunenud reaalsust.  Pokumaa joonistustekaustki sai endale lisa. Põnevaid elamusi pakkus Võru kunstniku Sven Zaceki loodusfotode näitus.

Cantervilla lossi saabusid naiskodukaitsjad pidulikus vormis. Pärast ringkäiku pargialal juhatas lossihärra Relvo Värton naised remonditavasse kõrvalhoonesse, kust läbi maa-aluse pimeda tunneli algas teekond peamajja. Toeks ja julgustuseks oli sõbrakäsi ning mobiiltelefoni õrn valgus. Arvestades, et ehitusjärgus olev põrand tuli läbida kontsakingades ja siidisukkades, pole liialdus öelda, et mõnekümne  meetri pikkune retk oli ekstreemne. Tunnel läbiti siiski konte ja kingakontsi murdmata ning sukki lõhkumata.

Lõunasöögil võõrustajaid tänanud NKK Lääne ringkonna esinaise Mare Laide sõnas, et ta ise pole kunagi eriline muuseumide külastaja olnud, kuid Põlva pakutud programm ja käik maanteemuuseumisse avardasid vaatenurka ning isegi kui endal minekuhoogu napib, tasub kellegi teise kutsel või eestvedamisel alati minna.

«Teid vastukülaskäigule kutsudes mõtlen, et midagi sellist, nagu meie siin nägime, meil pakkuda ei ole. Küll aga jäi meelde, et keegi teist soovis tulla Läänemaale jäämineku ajal. Hetkel ei oska sedagi öelda, kas meil jääd on, aga ehk kuskilt ikka leiame,» sõnas Mare Laide.

Laide märkis, et NKK tegemistel on samuti oma argipäev ning kohtumised teisel tasandil kui tegevuslaagrid ja oskusvõistlused annavad elule uue mõõtme.

Kahele koosveedetud päevale tagasi vaadates ütlesid külalised, et meeldejäävat oli palju. Kõige südamelähedasem tundus olevat siiski ühine aeg majutuskohas Kanepi lähedal Hobualal, kus nii omadele kui külalistele pakkus peavarju ja äraolemist NKK Põlva ringkonna Kanepi jaoskonna liige Merike Klemmer. Kohaliku külalislahkuse märksõnad olid «saun» ja «seene-soku kotletid». «Saun oli nii ehe. Küll mitte suitsusaun, ikka nagu päris vanasti,» märkisid külalised. Majutuskohas sai ühiselt kootud kaltsuvaipa, mille värvivalikusse kuulusid sinine, must ja valge.

Viimased head soovid ja tänukirjad vahetatud, asutusid külalised tagasiteele. Kaugemalt tulijaid ootas ees praamisõit Hiiumaale.

 

NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast
NKK Lääne ja Põlva ringkonna naised ühispildil

FastLion CMS

NKK Põlva ringkond võõrustas

NKK Põlva ringkond võõrustas

NKK Põlva ringkonna instruktori Sille Kingla sõnul tuli võõrustajatel laupäevaste vihmasagarate tõttu teha vastuvõtuprogrammis muudatusi «Taevaskoja külastusse olime algselt mõelnud korraldada ka esmaabivälkõppuse, kus naistel oleks tulnud abi anda erinevatel põhjustel trauma saanud hädalistele

NKK Põlva ringkond võõrustas sõpru Lääne ringkonnast

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse