Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev Kui kuidagi ei saa, 2020. aasta on ilmselt meie kõigi jaoks natukene teistsugune olnud. Palju on tulnud kohanduda vastavalt olukorrale. Sellised hetked aga motiveerivadki rohkem panustama ja rohkem hindama seda, mis meil on olemas. Hoiame ennast ja teisi! Foto: Maris Soonsein ← Eelmine Nõmme jaoskond Sõbra tänava laadal Järgmine → Uus aasta algas töiselt Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev

Kirstin Raudsepp 21. dets. 2020

2020. aasta on ilmselt meie kõigi jaoks natukene teistsugune olnud. Palju on tulnud kohanduda vastavalt olukorrale. Sellised hetked aga motiveerivadki rohkem panustama ja rohkem hindama seda, mis meil on olemas.

Sarnaselt eelnevatele aastatele tähistame ka tänavu detsembrikuus koos Naiskodukaitse Tallinna ringkonna 96. aastapäeva. Eelmistest aastatest erinevalt on selle tähistamine aga täiesti erakordne. Ringkonna juhatus võttis selle taaskord suurelt ette ja tegi kõik selleks, et see pidupäev jõuaks iga liikmeni ja seda oleks võimalik meil kõigil koos tähistada.

 

Kõigil Tallinna ringkonna liikmetel oli võimalik aastapäevast osa saada ja seda interneti vahendusel. Selleks kogunesid Tallinna naised 16. detsembril kell 19 virtuaalselt. Pidulaua sai seekord igaüks omale meelepäraselt katta. Traditsioonid jäid samaks ehk tunnustati kõige silmapaistvamaid ja tegusamaid ringkonna liikmeid. Tallinna ringkonna TV kosseisus Anneli Looken, Triin Kravets, Kirstin Raudsepp, Jaanika Kindlam ja Maris Soonsein filmisid ja panid kokku emotsioone täis video, kus ringkonna juhatus andis üle tänukirjad, meened ja liiliaristid parimatest parimatele. Silmapaistvaid liikmeid üllatati sellega, et Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming, Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken ja aseesinaine Triin Kravets viisid õnnitlused koju kätte. Soe vastuvõtt, üllatus, siirad emotsioonid ja südamest tulnud sõnad said isiklikult kohale viidud ja ka kõigi teistega virtuaalselt jagatud.

 

Tallinna ringkonna esinaine tänas oma kõnes lisaks silmapaistvamatele liikmetele ka kõiki teisi panustajaid, kes eriti selle aasta kevadel tegutsesid. Eraldi oli kõnes välja toodud taasloodud Kalevi jaoskond ja üleskutse igale ringkonna liikmele mõelda läbi oma võimalused, suund ja panus Naiskodukaitses.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev
Aastapäeva tähistamised kodudes. Fotod: Erakogud

Selle aasta ergutused

 

Ringkonna juhatuse tänukirja said Merike Raudla, Margit Lõiv, Anu Marjamägi, Kristina Märks, Evelyn Lill, Karin Kaup-Lapõnin.

 

Keskjuhatuse tänukiri anti üle järgmistele Tallinna ringkonna liikmetele: Sirje Sarapu, Margit Aadna, Mari Koks.

Liiliaristi V klass annetati Annely Koolmannile, Anu Sommerile ja Jette Karminile.

Liiliaristi IV klass annetati Triin Kravetsile ja Tiiu Rikolasele.

 

Ka sel aastal jagati tublidele liikmetele mitmeid põnevaid tiitleid:

  • Aasta Kulbi nimega pärjati Inge Laht
  • Vaieldamatult oli sellel aastal Aasta Püss Katre Kröönström

Lisandusid ka uued ägedad tiitlid: 

  • Aasta Stass- Katrin Rannaste
  • Aasta Tagasitulija - Siiri Häidma
  • Aasta Tegija - Liina Valner
  • Aasta Vabatahtlik  Instruktor - Berit Cavegn

 

Vaatamata keerulisemale aastale olid Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad erinevatel üleriigilistel võistlustel aktiivsed osalejad. Meie liikmed võtsid osa üleriigilisel toitlustusvõistlusel, kust toodi koju tubli kolmas koht. Selle tulemuse eest tänati meenega tublisid võistlusel osalejaid Annely Koolmanni, Ulvi Jurnot, Kersti Simonit ja Merle Toomparki. 

 

Laskevõistluselt toodi samuti kolmas koht koju. Sellesse panustasid Sirle Baldesport-Märss, Alina Kovaljova, Olivia Stella Salm ja Külli Davel, keda samuti meenega tänati.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev
Liiliaristi V klassi laureaat Anu Sommer. Foto: Jaanika Kindlam
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev
Aasta Stass. Foto: Jaanika Kindlam

Kahtlemata on iga naiskodukaitsja tubli ja panustab vastavalt oma võimalustele. Samas on igal aastal see üks, kes paistab eriliselt silma. Tallinna ringkonna nominent üleriigilisel aasta naiskodukaitsja tiitlile ehk Tallinna ringkonna 2020. aasta naiskodukaitsja on Berit Cavegn.

 

Mõned iseloomustused Beriti kohta: “Inimesena on Berit tasakaalukas, järjepidev ja konkreetne. Kui ta midagi teeb, siis korralikult ja põhjalikult.  Ta on aus ja otsekohene inimene. Ta on visa ja sihikindel ning töökas, seetõttu eeldab ka teistelt panuse andmist. Ja naerda oskab ta ka - nii et silmamunad märjad."

"Iga asi juhtub omal õigel ajal, " on Beriti elufilosoofia juba 18 aasta vanusest saadik olnud. „Igal asjal on oma õige aeg ja see juhtub täpselt siis, kui peab juhtuma.“ Õige aeg ongi käes ja see aasta on Beriti aasta.

 

Nagu ütles Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken oma aastapäeva kõnes, siis selle aasta ringkonna aastapäev oli teistsugune, täpselt nagu see aastagi. Uus aasta tuleb kindlasti parem ja tegusam. Hoiame ennast ja teisi!

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev
Foto: Maris Soonsein

FastLion CMS

Kui kuidagi ei saa,

Kui kuidagi ei saa,

Sarnaselt eelnevatele aastatele tähistame ka tänavu detsembrikuus koos Naiskodukaitse Tallinna ringkonna 96 aastapäeva 2020. aasta on ilmselt meie kõigi jaoks natukene teistsugune olnud. Palju on tulnud kohanduda vastavalt olukorrale. Sellised hetked aga motiveerivadki rohkem panustama ja rohkem hindama seda, mis meil on olemas.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab - Tallinna ringkonna 96. aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse