Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Keraamikapäevad Otepääl Keraamikapäevad Otepääl Kolm päeva Otepääl - tänaseks on mul omavalmistatud esemed käes. Tulemus oli fantastiline. aastapäeva tähistamine Valgas ja Otepääl Järgmine → Vastlapäev Neljakasemäel Keraamikapäevad Otepääl

Keraamikapäevad Otepääl

R. Siimann 2. märtsil 2012

Kolm päeva Otepääl - tänaseks on mul omavalmistatud esemed käes. Tulemus oli fantastiline.

Keraamikapäevad Otepääl
Meie kunstiteosed.

Peale aastavahetust sattusin tööplaani uurides paanikasse. Juba on kuues kuupäev ja midagi pole kuulda seitsmendal toimuva keraamika kohta Otepääl. Asja uurides selgus, et ega üritus ära ei jää, vaid toimub veidi hiljem. Minu kannatus kandis vilja ja varsti potsatas meiliboksi kiri, et esimene kokkusaamine toimub 26. jaanuaril. Nüüd jäi veel välja uurida, kes  Valga kandist huvitatud oleks. Õnneks taipas üks huvilistest kirjutada, et tema on mineja ja nii me ühinesime, et veidi kunsti teha.

Otepääl "kunstikodus" sai meid kokku kuus, juhendajaks Ave. Mahtusime kenasti laua taha ja saime omale savitüki kätte. Alustasime tassi meisterdamisega õpetaja näpunäitel. Et kruusist sai meene, mida võis kasutada nii joogi tarbimiseks, kui ka pliiatsite hoidmiseks siis voolisid kõik ülima õrnusega ning kaunistasid topsi põhja oti pea ja külje naiskodukaitse logoga. Sai veel mõned ehted oma tarbeks nikerdatud.

Teisel kohtumisel (08.02.) Otepää naistega oli pearõhk ülejäänud savi otstarbekal kasutamisel. Valmisid liiliatega külmkapimagnetid kinkimiseks ning tassid, supitirin ja kandik oma tarbeks.

Kolmandal korral (29.02.) kohtudes oli meie käsitöö kenasti küpsetatud ning võisime hakata neid glasuurima. Kuidagi ei tahtnud uskuda, et pintsliga peale kantud mage värv kuumutamisel omandab läike ja hoopis testsuguse võrratu tooni. Võideldes mõttega, et siit küll midagi ilusat välja ei tule, suundusime kodupoole, olles kokku leppinud, et meie kunstiteosed saavad nädala pärast värvi- ja veekindlaks ning kasutamiskõlblikuks.

 

Tänaseks on mul omavalmistatud esemed käes. Tulemus oli fantastiline. Loodan, et ka teised jäid rahule. Sai veedetud mõned tunnid rahus ja loomingumeeleolus.

FastLion CMS

Keraamikapäevad Otepääl

Keraamikapäevad Otepääl

Meie kunstiteosed Peale aastavahetust sattusin tööplaani uurides paanikasse Kolm päeva Otepääl - tänaseks on mul omavalmistatud esemed käes. Tulemus oli fantastiline.

Keraamikapäevad Otepääl

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse