Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti Vabariik 99 Eesti Vabariik 99 Eest Vabariigi iseseisvuspäeva tähistati uhkelt kogu Põlvamaal. Hommik algas traditsiooniliselt päikesetervitusega Kanepis. Suur tänu kõigile kaasalööjatele! Minu kohus! ← Eelmine Ühenduses peitub jõud Järgmine → Peeglisse vaatamise päev Eesti Vabariik 99

Eesti Vabariik 99

Tuulike Mölder, Sille Rebane 13. märtsil 2017

Eest Vabariigi iseseisvuspäeva tähistati uhkelt kogu Põlvamaal. Hommik algas traditsiooniliselt päikesetervitusega Kanepis.

Eesti Vabariik 99

Kaitseliitlasest maavanem Igor Taro kandis uhkelt digilaigulist vormi ja toimus esmakordselt ka väike marss, kus rivis olid kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred.

 

Pidulikud auvahtkonnad Vabadussõja ausammaste juures toimusid veel Põlvas ja Räpinas. Seejärel suundusid paljud meist maavanema, Kohalike Omavalitsuste Liidu esimehe ning Kaitseliidu Põlva maleva pealiku vastuvõtule Mooste Folgikotta. Aukirja ja maakonna vapiga rinnamärgi pälvis Kaitseliidu Põlva maleva noorteinstruktor, naiskodukaitsja, kodutütarde rühma juhendaja, noorte isamaalisele kasvatusele kaasaaitaja Aile Vals.

Eesti Vabariik 99
Aile Vals- pildistas Põlva maavalistus
Eesti Vabariik 99

Sille Rebane:

Vabariigi 99. sünnipäev möödus Räpinas üsnagi tavapäraselt paljudele naistele. Alati on kogunetud enne kella 11.00 Räpina kiriku ette osalemaks sealsel jumalateenistusel, et pärast seda suunduda ausambaparki, kus asetatakse pärjad langenuile ja süüdatakse küünlad.

 

Eriliseks muutis selle päeva ka see, et Räpina ausambaparki oli kogunenud palju uudistajaid, külalisi mis sest, et paljud olid uute noorte kotkaste ja kodutütarde lapsevanemad. Nimelt oli värskeid kodutütreid ja noori kotkaid pargis kokku 33. Eriti uhke tunne oli seista seal ja vaadata kollastes tutimütsides kodutütreid ja vikse ja viisakaid noori kotkaid. Kindlasti tundsid ka paljud lapsevanemad seda.

 

Pärast mälestusseisakut suundusime Räpina Üksikkompanii ruumisesse, kus võeti pidulikult vastu 13 uut kodutütart ja 10 noorkotkast.

Meie küllaltki suur saal oli rahvast täis. Pärast kostitasime kõiki maitsva koogiga ja sooja joogiga.

 

Ilusat Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva Teile!

Eesti Vabariik 99
Eesti Vabariik 99
Põlva jaoskonna naiskodukaitsjad

Tuulike Mölder:

Lisaks pidulikule rivistusele 24.veebruari päikesetõusul Kanepi Vabadussõja ausamba juures, tähistasid Kanepi naiskodukaitsjad Eesti Vabariigi sünnipäeva veel Vabariigimatka korraldamisega ning lavalaudadele toodi Naiskodukaitse ajaloo-teemaline lavastus „Minu kohus!”

 

Põlva jaoskonna naiskodukaitsjad kogunesid 10.30 kirikusse jumalateenistusele, kus peale seda toimus mälestushetk ausamba juures.

 

Vabariigimatk algas kell 11.00 kogunemisega Kanepi kiriku juures. Tõsiseid matkaselle oli kokku tulnud üle 40. Teel Kanepist Mesipuu tallu tuli matkajail tähele panna Naiskodukaitse erialagruppe tutvustavaid teateid. Mesipuu talus tervitati matkajaid sooja tee ja pirukatega ning lahendati naiskodukaitse teemalist ristsõna. Ristsõnalahendajate vahel loositi välja kaks pääset etendusele „Minu kohus!”. Umbes pooled matkajatest sammusid vapralt ka Kanepisse tagasi. Kokku tuli matkaraja pikkuseks ca 14 km. Nii läbiti ühtekokku ligi 400 kilomeetrit. Vabariigimatk korraldati koostöös Kanepi Seltsimaja ja Mesipuu taluga.

 

 

Eesti Vabariik 99
Kanepi matkajad
Eesti Vabariik 99

Laupäeva, 25. veebruari õhtul kella 19-ks oli Kanepi seltsimajja kogunenud hea hulk rahvast. Õhus oli tunda esietenduse- eelset ärevust. Seltsimaja fuajees oli ülesriputatud Põlvamaa ränd-fotonäitus „Naiskodukaitse 90”, lisaks sai uudistada Naiskodukaitse ja kohaliku ajalooga kirjanduslikke allikaid.

 

Tunni aja jooksul rullus vaataja ette Mari Raamoti ja Alice Kuperjanovi kohtumine Tartu raudteejaamas, Naiskodukaitse nime saamise lugu, seapõrsa surnukslaulmise lugu ja palju-palju muud. Esietendusele oli tulnud ka näidendi autor Eha Jakobson (Tartu ringkond). Eha kirjutas selle näidendi Naiskodukaitse 85.juubeliks. Praegusesse lavastusse on lisatud lavastaja Tuulike Mölderi poolt kohalikku ajalugu. Lisaks Kanepi harrastusteatri näitlejatele löövad kaasa naiskodukaitsjad Anne Hüdsi, Merike Klemmer, Kristi Randla, Tuulike Mölder ja Ingrid Ulst (Tartu ringkond) ning Võrumaa Osula rühma noorkotkad –kodutütred Kevyn-Marcus Räst, Kaisa Rosenberg, Henn ja Elo Rahman.

 

Etenduse tarvis valmisid ja on valmimas ajaloolised Naiskodukaitse vormikleidid. Nii, et nüüd saab ka Põlva ringkonnal olema 8 helesinist vormikleiti.

 

Suur tänu kõigile kaasalööjatele! Minu kohus!

FastLion CMS

Eesti Vabariik 99

Eesti Vabariik 99

Kaitseliitlasest maavanem Igor Taro kandis uhkelt digilaigulist vormi ja toimus esmakordselt ka väike marss, kus rivis olid kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred Pidulikud auvahtkonnad Vabadussõja ausammaste juures toimusid veel Põlvas ja Räpinas Eest Vabariigi iseseisvuspäeva tähistati uhkelt kogu Põlvamaal. Hommik algas traditsiooniliselt päikesetervitusega Kanepis.

Eesti Vabariik 99

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse